gargamelka

Než vybledne denNež vybledne denKristína Hušeková

Nelehké čtení o tématech, o kterých víme, ale není jim dostatečně věnována pozornost. Manipulace, využití látek, následná pomalá destrukce osobnosti, díky čemuž se rozjede Alzheimer.

Julinčina pekárnaJulinčina pekárnaTáňa Keleová-Vasilková

Knížky Táňi nikdy nezklamou. Příběh s jakousi životní zradou ze strany otce, ale také jakousi náhodou, odhodláním. Sice Klára nenajde partnera, ale najde jiný kousek sebe a vydá se do Francie.

SpoluSpoluPetr Casanova

Tento žánr knížek čtu zásadne s obyčejnou tužkou po ruce, abych si mohla kroužkovat čísla stránek nebo dělat nenápadné značky k pasážím. Petrova knížka by musela být označena celkově pomocí obyčejné tužky. Podporující kniha, plná pravdy, sice nic závratného, ale přeci uhodilo kladívko na hlavičku. Jakási Bible ponechání si sebe samého.

NenasytnáNenasytnáJana Javorská

Knižní jednohubka. Příběh Ivety, která je se dostane do stavu nenasytnosti.

GigoloGigoloDominik Král

Co si budeme namlouvat, zaujme nás název knihy. Lačníme po něčem co by nás zaujalo, rozvláčnilo, nabýdlo nám nějaké typy a triky. A ono...
Styl knihy se podobá Lucii Hřísné a jejímu Tajnému životu.
Zajímavý je pohled muže na nás ženy. Na druhou stranu to je Dominikova profese... Výhra je, když můžeme být sami sebou, nespoutané, dravé, ale i něžně. Najít puzzličku to už je horší.

Věci, na které nastal časVěci, na které nastal časPetra Soukupová

Knížka, která nesedne každému. Jednoduchá pro mnohé až obyčejné či nudné téma. O to více bez příkaz a ze života. Hlavní motiv - vztah Alice a Richarda v průběhu sedmnáctiletého vztahu. V podstatě sledujeme okem diváka životy protagonistů. Seznámíme se s tím jak vztah vzniká, vyvíjí, rodičovství a povinnosti, vyskytují se problémy, pomalý přechod do stereotypu a šedi, bum bác lanko není našponované a přetrhává se. Jak dál? Kdo za to může? Je dostatečná péče o vztah?
Přečtením knížky se vyvrbí témata, která ve společnosti rezonují často, ale je potřeba opakovat a poučovat se. Protože v něčem se vidíme asi všichni.

31.12.2020

Všechno nejlepší, AnnoVšechno nejlepší, AnnoPetra Jirglová

Skvělá knížka, čtecí lahůdka. O holce, která má vše, co potřebuje, věci fungují a najednou střih a změna. Domeček se pochroumá. Jak se s tím vyrovnat? Kdo pomůže? Kde lze excelovat? Jak se zvednout?

28.12.2020

30 dní touhy30 dní touhyChristine D’Abo

Odpočinková knížka, když chce člověk vypnout a potěšit duši rovná se ideál. Příběh protkán směsicí toho optimistického, vášnivého, ale i vztahového, hledajícího cestičky k druhému. Vztahem a škádlením Allysy a Harrisnoa by asi nepohrdla žádná z nás :)

26.12.2020

Mrcha jemně uzenáMrcha jemně uzenáHana Švejnohová

Životní příběh Heleny. Zajímavé, plné vzpomínek, eskapád, požitků, ale i temnějších chvilek. Rozum a srdce nejsou moc propojené nádoby.

Huberta bych hnala za kupovaný čaj z láhve k snídani. To mu "nestačí" ten z pytlíku?

23.12.2020

ŠtěstíŠtěstíJana Benková

Autorka nezklamala. Linka vztahová, sourozenecká, lehce detektivní a pracovní. Promícháno do koktejlu, který pohladí po duši, dodá naději.
"Co vzniká složitě a těžce, je potom tím úspěšnější."

06.12.2020

Vesnická holkaVesnická holkaKateřina Holubová

Odpočinková knížka ze života. Čte se sama.

22.11.2020

Café GrollCafé GrollJan Štifter

Kniha z doby, kdy nejstarší řemeslo bylo na vrcholu - atmosféra, jakési intriky, otázka jak udržet byznys a přilákat kunčafty. Závěr překvapivý.

08.11.2020

Rodinné klbkoRodinné klbkoTáňa Keleová-Vasilková

To jsem potřebovala, klid, káva s punčem a knížka. Táňa nezklamala. Normální příběh ze života, který si na nic nehraje a dokáže mít v sobě i naději.

01.11.2020

Anna chce skočitAnna chce skočitLucie Lomová

Komiksová jednohubka. O naději, historii, náhodném setkání a dobrém člověku.

18.10.2020

Dlouhá traťDlouhá traťViktorie Hanišová

Nové území autorky. Povídky, které nemají lehké téma. Také o tom, že každý něco řešíme.

11.10.2020

Matkou na půl úvazkuMatkou na půl úvazkuVěra Řeháčková

Velmi silný příběh, který nejde jen tak zapomenout. Nosné téma mateřství a kariéra. Jakýsi mamon... vztahové peripetie, lehké nadpřirozeno... a jak to celé dopadne...

04.10.2020

HasičiHasičiRoman Kutálek

Díky knize mámě možnost nahlédnou pod pokličku této zodpovědné, nároční jak psychicky, tak fyzicky náročné práce. Četbou poznáme jak probíhá adaptace, jaké jsou "oddíly", režim, nástrahy, postřehy aj. Jsou to srdcaři... Zaslouží si respekt a obdiv.

28.09.2020

Sir Nicholas Winton mezi námiSir Nicholas Winton mezi námiMatej Mináč

Kniha útlá rozsahem, naopak silná v podobě příběhu a odvahy. Taktéž lidskosti, empatie, moudrosti, laskavosti, odhodlanosti a pokory. Krásný vztah s manželkou.

27.09.2020

BokovkaBokovkaBarbora Vajsejtlová

Čtivá knížka, kdy název předurčuje o čem bude. A taky, že ano. Líbil se mi příběh v podání obou aktérů. Přečteme si jak se vztah vyvíjí a co se sebou přináší..

27.09.2020

Srdcem proti rozumuSrdcem proti rozumuTomáš Kristl

Odpočinková a na jednu stranu nenáročná kniha. Z druhého hlediska spletitá a vážnějí kniha týkající se vztahů, jak po stránce příjemné, tak nepříjemné - nevěry, rozpady vztahu a jejich dopadu. Líbily se mi pohledy obou zúčastněných, poté názory okolí a zkušenosti jiných. Kdo nezažil, neví, rozhodně záleží na situaci a na všech zúčastněných... Je o čem přemýšlet.

26.09.2020

NeutečešNeutečešDominika Hájková

Babičky kouzelné a energické to osoby, které nám dokáží/dokázaly pomoci. Když máme ten luxus a zbude nám něco po nich (krom nezapomenutelných vzpomínek)-jako zde Alici, domeček babičky, kde trávila prázdniny, tak to prostředí nám dokáže pomoci.

20.09.2020

Dneska půjdu spát až zítraDneska půjdu spát až zítraMarkéta Plechšmídová

Příběh, který by nikdo nechtěl zažít. Začíná sny a touhami, najednou střih a úplně jiný svět, jiná pravidla, zvláštní lidé.. Jakási lidskost a své "já" dostává na zadek, díky nové životní etapě. A jak z toho? Kdo pomůže? Ve výsledku se člověk může spolehnout a věřit jen sobě, pár nejbližším... Tato zkušenost bude člověkem nasáklá a bude jím rezonovat celoživotně...

20.09.2020

ŠarlatánŠarlatánJosef Klíma

Kniha je napsána velmi čtivě. Doporučuji jak knihu, tak zhlédnutí filmu :)

19.09.2020

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Silný příběh, plný odvážlivosti, jakési urputnosti, odhodlání, odrazu dějin, které se vepsaly do života jedné rodiny. Skvělý jazyk a děj...čte se jedna báseň. Pří četbě jsem si připadala jako by mi vyprávěla babička - podrobnosti, co cítili, jak se žilo, jak to chodilo. Opravdu perfektní literární požitek.

13.09.2020

Sexonline #1: Mamánci a jiná individuaSexonline #1: Mamánci a jiná individuaAnela Vlk

Autorka otiskuje dnešní dobu a její zkušenosti. Na jednu stranu smutné na tu druhou úsměvné... Bohužel pro nás ženy, málo mužů co jsou gentelmani, férový etc... Jednoduše, tech co si ženy váží, mají ji jako rovnocennou puzzličku.

06.09.2020

Přišla třetí blondýnaPřišla třetí blondýnaAlena Jakoubková

Oddychová knížka s vyšetřovací záminkou.

06.09.2020

...a naposled konvalinky...a naposled konvalinkyJarmila Pospíšilová

Nádherná knížka plná lidskosti, empatie, lásky, otisk historie, životních osudů rodiny.... Velmi se mi líbilo vyprávění Magdy - její nadhled, životní moudrost. Přesně takovou osobu možnost mít ve svém životě je výhra!
#vztah bez lásky, založený na rozumu nebo jen pocitu povinnosti, nemá cenu. Když jdeš do takového vztahu, je to zrada lásky jako takové.

23.08.2020

Bezpečně nešťastníBezpečně nešťastníPetra Baštanová

Soubor příběhů z per jednotlivých žen, které popisují, ukazují a seznamují nás se seznamováním a také dobou. Tinderová rande, která mají jednosměrnou jízdenku s jasně definovanou konečnou destinací. Na jednu stranu zpověď žen, ale také smutný obraz doby a myšlenkových pochodů společnosti. Je reálné, možné se vůbec seznámit a mít normálního partnera? Otázky, samé otázky.
Je Ti 25+ a nemáš partnera a hlavně děti, ujel ti vlak..jakýsi diktát okolí a společnosti, opovržení.
Během a po přečtení knihy je nad čím přemýšlet...

09.08.2020

Šalina do stanice touhaŠalina do stanice touhaIva Hadj Moussa

Kniha má spád, člověk lační po dalších stránkách a hlavně jak to vyvrbí. Vtip, ale i nadhled, zápletka a taky to dnešní pozlátko Instagramu, dokonalosti a jakési vypočítavosti, být jako Růžena z prasečáku...

09.08.2020

Svedu to na tebeSvedu to na tebeLucie Šilhová

Životem nasáklá knížka, plná zážitků, někdy úsměvné a pravdivé jindy nepříliš dobré. Nejedná se o příběh, ale spíše o fejetony.

02.08.2020