gargamelka gargamelka komentáře u knih

Feťáci Feťáci Eva Dolejšová

Tato kniha je jízda a měla by být součástí prevence. Nejen pro aktéry, ale i čtenáře. Náročné téma, které ve společnosti bylo, je a bude.

08.10.2023 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Silný příběh, který nás provází historií

01.10.2023 5 z 5

Za vším hledej muže Za vším hledej muže Dagmar Užkonečně Šťastná (p)

Oddychová knížka o vztazích, životě, neshodách. Styl knížky navazuje na předchozí knížku autorky

27.08.2023 3 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Báječná kniha, která vypráví příběh dvou žen. Postava babičky Hely - moudrost

16.07.2023 5 z 5

Fotka nemusí být ostrá Fotka nemusí být ostrá Robert Vano

Robert čtenáře seznamuje s fotografováním, dává různé tipy, ale i glosuje život.

14.07.2023 5 z 5

Milenky Milenky Jane Banks

Anotace navnadí, realita je jiná. Jsem ráda, že jsem si knížku půjčila v knihovně. Knížka na plné čáře zklamala.

06.07.2023

Cynická lovestory Cynická lovestory Edna Nová

Fajn oddychovka. Mnoho témat se kterými se setkáváme. Partnerské vztahy, pracovní uplatnění, bydlení, vztah s rodiči...

02.07.2023 4 z 5

Zázrak ze zkumavky Zázrak ze zkumavky Laura Krauz

Velmi intimní téma.

02.07.2023

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Není to typický druh knížky na který jsme zvyklý - volně plovoucí příběh. Podání, které nutí čtenáře být ve střehu, na knihu se soustředit. Rozhodně neotřelé a sebejisté. Krásný obal! Téma které není jednoduché.

Jaké by to bylo si knihu přečíst podle číslování kapitol a ne dle čísla stránek? :)
Ten, kdo Radku sledujte na Instagramu se s mohl na některé motivy narazit..

10.06.2023 4 z 5

Byla to jízda (Do říše snů!) Byla to jízda (Do říše snů!) Valentina Lébová

Zajímavou formou podaný příběh-motivační a podporující. O vztazích, životu, sobě samém, růstu

28.05.2023 5 z 5

Lásky a nálezy Lásky a nálezy Lenka Lanczová

Knížka nás zavede na studentskou kolej, seznámí nás s vysokoškolským životem

08.05.2023 5 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

Bereme své blízké velmi automaticky a občas se k nim chováme velmi ošklivě, třeba jako Róza. Hlavní hrdinka Marie není ženou v důchodu, kterého by si plnými doušky užívala a věnovala se svým zájmům. Přivydělává si hlídáním dětí a poté seniorů.
Tato kniha otevírá mnoha tabu...vztahová, možnosti seberealizace, hrátky seniorů, péče o seniory, veřejného prostoru...

07.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Příběh vystavěn velmi čtivě. Avšak nelehké téma. Každou přečtenou stránkou se seznamujeme s hlavními postavami, objevujeme kořenový, vztahový propletenec a poznáváme jednotlivé charaktery postav. Objevujeme co to ten les znamená. Proč vůbec v knize figuruje? Kdo něco ví? Jak se na nás téma knihy podepíše

16.04.2023 5 z 5

V pasti V pasti Klára Janečková

Devět příběhů z pera života.

08.04.2023 5 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Pro mne jako milovníci Jesenicka je knížka místopisným pošušňáním :)

02.04.2023 5 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Knížky od Simony nikdy nezklamou. Čtou se velmi pěkně, zápletky že života, s kouskem satiry. Libí se mi odkaz na dalšího českého spisovatele M. W.

26.03.2023 5 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Prvotních několik stránek jsem se nemohla začíst, ale pak to přišlo. Několik dějových linií postav, které jsou kolem Josefíny. Příběh ze života - o radostech, otázkách, obavách, vztazích rodičů, dětí a známých. Knihomolské pošušnání :)
Mrknu na předchozí knížky autorky.

19.03.2023 5 z 5

Jednou za život Jednou za život Simona Monyová (p)

Velmi čtivé. Příběh Světlany a dvou partnerů.

12.03.2023 4 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

"Člověk musí skloubit rozum s city, a to není vůbec jednoduché."

05.03.2023 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Od autorky jsem četla i její předchozí knihu a byla jsem spokojena, u této knihy také. Propojení dvou časových os, historický kontext. Nesmělá Jasmína, soused Oskar a Joachym. Jak to celé dopadne?

26.02.2023 5 z 5