gargamelka gargamelka komentáře u knih

Lady Aradia: Skutečný příběh české dominy Lady Aradia: Skutečný příběh české dominy Lenka Blažejová (p)

Knížka naláká na téma. Líbilo se mi, že je knížka v podstatě dva v jednom. Kapitola o cestě hlavní hrdinky a kapitola "z práce". Jednotlivé kapitoly na sebe navazují a zapadají do sebe.

02.01.2022 3 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Místy syrové, pro každého knížka rozhodně není. Osobitě seskládaný příběh. Literárně povedené - osobitý styl jazyka a vyprávění.

02.01.2022 4 z 5

Zaměstnání: Máma Zaměstnání: Máma Jana Benková

Oddychová knížka. Máma, kouzelný bytost, vzor a středobod našich životů. Permanentně má otevřeno, mnoho věcí spravuje, zařídí, poradí... ale co když si potřebuje vyčistit hlavu? Jak to příjme osazenstvo?

12.12.2021 4 z 5

Hon na maminho zajačika Hon na maminho zajačika Kristína Pavelková

Úsměvná a oddychová knížka :)

05.12.2021 4 z 5

Ženy, které potřebují muže Ženy, které potřebují muže Dora Čechova

Každý příběh je jedinečny a překvapivý.

28.11.2021 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Téměř na půl tisíci stránek nalezne čtenář komplikovaný příběh, plný tajemství, nevyřčené pravdy, jakéhosi obelhávání a skrývání. Postupem času se dostáváme do morku kosti a více seskládáme mozaiku jednotlivých osudů protagonistů. Podobně jako v Bábovkách jsou skvělá přirovnání a hra se slovy.

22.11.2021 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Fajn kniha. Mnoho témat, která ve společnosti rezonují - zneužití, láska k sobě, smutky a radosti, záliby, pocity aj.

22.11.2021 5 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Táňa Keleová-Vasilková

Oddychovká knížka od oblíbené autorky. Děj příjemně plyne, ukazuje osudy jednotlivých postav. Každá se v příběhu určitě poznáme.

23.10.2021 5 z 5

Slzy africkej lásky Slzy africkej lásky Mirka Manáková

Krásně vylíčen vývoj Kayly. Na jednu stranu knižní oddychovka, ale příběh hlavní hrdinky není jednoduchý.

28.09.2021 4 z 5

Zuzka v šatech svátečních Zuzka v šatech svátečních Michaela Kalivodová

Zajímavý styl, že knížka má jednotlivé kapitoly a navazují věty na sebe, jako kdyby žádné nebyly. Rozhodně myšlenky hlavní hrdinky se kterými jsme se setkaly každá. Odpočinkové :)

13.09.2021 4 z 5

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Markéta nás provede svým životem, který skončí nejen pro čtenáře nepředvídatelně. V anotaci mne zaujalo téma demence- zlepšení posledních dnů lidem, kterým moc času nezbývá. Práce v sociální sféře není jednoduchá, proto nemůžeme odsuzovat v Markétině případě relax na Djerbě a její suvenýr... Osobně mi dáreček byl velmi nesympatický. Markéta je žena jakákoliv druhá, která si prošla mnohým... Líbil se mi přístup hlavní hrdinky ke svým svěřencům. Kdyby bylo takových Markét více pro klienty by to bylo jistě plus.

22.08.2021 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Co víc si přát k letní opalovačce... oddychovku namixovanou výbušným sexem s otázkou bude vztah?

08.08.2021 4 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

Čtecí rychlovka ze života. Milý vztah mezi partnery, radost pohledět.

01.08.2021 5 z 5

Když se přání neplní Když se přání neplní Blanka Hošková

Anotace lákavá, knížka nic moc.

01.08.2021 3 z 5

Chuť prázdna Chuť prázdna Barbora Adamcová

Hodně těžké, vážné a stále opomíjené téma. Mnoho pocitů, témat, rovin a myšlenek, které se při čtení knihy objeví.

22.07.2021 4 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Sluníčková oddychovka dodávající létu naději, že bude románek. Část knihy zalito sluncem, poté střih

06.07.2021 4 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Markéta Harasimová

Skvěle napsané, ač nelehké a tabuizované téma. Nikdy nevíme, co se děje za zdmi bytů a domů. Rodiče přístav, který nás má formovat a ukotvit? Toť otázka. Pro Eriku a Niky rozhodně ne. Kniha o přetvářce, manipulovatelnosti, lhaní, matce bez vlastního názoru a víry v rodiče, který zradí a poruší tenkou nitku, kterou je obtížné opravit pro další život. Co musela Erika a poté malá Niky prožít... silná káva.

04.07.2021 5 z 5

Dieta krajkového prádla Dieta krajkového prádla Petra Nachtmanová

Tři ženy, které mají stejný cíl - zbavit se přebytečných kil. Seznámí nás s různými příhodami a dietami, které vyzkoušely. Občas k pousmání, místy šití do vlastních řad. Bohouš až takovým narušitelem nebyl... Nenáročná oddychovka.

06.06.2021 3 z 5

Velorex Velorex Ivo Fajman

Pro milovníky benzínu, cestování

30.05.2021 5 z 5

Nejlepší četa aneb Cesta do armády: Autentický deník z kurzu základní přípravy Armády České republiky Nejlepší četa aneb Cesta do armády: Autentický deník z kurzu základní přípravy Armády České republiky Václav Soukup

Rychlá knížka, která přiblíží základní armádní kurz. V rámci toho, že táta byl na vojně, tak mi v knížce chybí vyprávění z hlediska příhod, vztahů, pomoci či nepomoci, vnitřních pocitů atd. Z tohoto hlediska je to toporné. Očekávala jsem i více detailů, třeba zdali pokračuje v armádě.
Jedná se o deníkovou knížku, takže každý den víme co bylo k snídaně, obědu a večeři. Že by inspirace bydlenkám?

22.05.2021 3 z 5