Smrtelný hřích

Jedenáctiletá Erika vede úplně normální život, což se ale změní v době, kdy její matka odjíždí pečovat o nemocnou babičku. Zůstává tak na čas sama s otcem, který dceru začne sexuálně zneužívat, přičemž své jednání omlouvá rodičovskou autoritou. Erice navzdory nízkému věku dochází, že něco není v pořádku a chce se bránit – její naděje však zemřou ve chvíli, kdy v zoufalství vykřičí temnou pravdu před matkou. Ta se k dceři obrátí zády a stojí pevně za svým manželem, což dívčin už tak nabouraný svět rozbije docela. Eričinu duši i po letech trápí deprese spojené se sebevražednými myšlenkami, není schopna navázat partnerský vztah a má fobii ze sexu. Vše se ještě zhorší, když na svět neplánovaně přijde její sestra Nikola. Již dospělá Erika se zmítá v bolestivých vzpomínkách a jejím životním cílem se s postupujícími roky stává jediné: ochránit sestřičku před stejně krutým osudem, jaký kdysi potkal ji. A jednou přijde den, kdy navzdory tomu, že riskuje vlastní svobodu, vezme spravedlnost do svých rukou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471051/big_smrtelny-hrich-M05-471051.png 4.642

Kniha Smrtelný hřích

ErikaJ
24. listopadu

Čtivý příběh o zneužívání vlastního ditěte, který by byl pro mě ještě poutavější, kdybych se hned na začatku nedozvěděla, jak to dopadne. Ten začátek vzal ději takovou jakousi napínavost. Nicméně je to první kniha, kterou jsem od této autorky četla a určitě ne poslední.

kiraa
14. listopadu

Pardon všem Gustavům, ale odteď už budu mít tohle jméno spojený s tím největším svinstvem. Erika je malá, veselá holka, který vstoupí do života zlo. Zlo, se kterým je sama. Ani vlastní máma ji nepomůže. Je naprosto netečná k volání o pomoc malé Eriky. Příběh je průřezem jejího neveselýho života až do dospělosti. Nemožnost navázat jakýkoliv vztah, dny i noci utopený v depresi a nakonec tentýž strach o svou sestru, která se narodí jako další nemilovaný dítě do týhle zparchantělý rodiny. To, že Erika nakonec vezme spravedlnost do svých rukou a Gustava prošpikuje nožíkem na steaky, není žádným vyzrazením děje. Tím to všechno vlastně začíná. Druhá Harasimová opět naprosto skvělá.

TerezaRůža
01. listopadu

Líbil se mi příběh a otevřenost, s kterou se autorka k tématu postavila. Ale strašně mi vadil styl psaní, strojený fráze, těžkopádný dialogy, výrazně to ubralo na autentičnosti. Takže knihu doporučuju skrz námět, ale už od autorky nic číst nechci.

Lka

Dlouho jsem se na tuto knihu těšila a opravdu mě nezklamala. Příběh Eriky, která byla zneužívaná vlastním otcem a její matka jí to nechtěla věřit. Moc hezky napsaná kniha, kterou bych určitě doporučila, ale asi nebude pro každého. Byla to první kniha od autorky a určitě se vrhnu na další.

Dagmar58

Syrový příběh, při jehož čtení běhal mráz po zádech a nikdo by ho nikdy neměl zažít! Zneužívání dítěte vlastním rodičem je šílené a krutý konec si krutý otec zasloužil. Drsný příběh, který není určitě pro každého čtenáře/čtenářku.

LeSk

Velmi emotivní příběh, bolelo mě z této knihy u srdce, doufala jsem ve šťastný konec ... Tato kniha je naprostý boom k zamyšlení, velmi doporučuji.

boeink

Kniha, která má obálku jako dívčí románek, ale žádný pěkný příběh se v ní neukrývá. Téma zneužívání dítěte je vážné, autorka se ho zhostila moc dobře. Je to první kniha této autorky, kterou jsem četla, celkově se mi její styl líbil, jen mi občas připadaly některé dialogy málo uvěřitelné, umělé a slovo "rezistentní", které se tady často opakovalo (já ho snad nikdy nepoužila) mi dost vadilo.

Potvurka735

Rozhodně skvěle napsaná kniha, příběh teda dost děsivý, ale bohužel se toto stává, takže za mě je dobře, že se o tom i píše a myslím, že celkem dost šetrně i když pro slabší povahy možná popis incidentu násilí není.