Slzy africkej lásky

Slzy africkej lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353771/bmid_slzy-africkej-lasky-Q3L-353771.jpg 4 28 12

Chudobné černošské dievčatko Kayla žije skromným životom v dedinke Konso v Etiópii. Už ako osemročná je nútená tvrdo pracovať, aby prežila. Keď jedného dňa príde o oboch rodičov, ktorých skolí zákerná choroba, stáva sa z nej sirota bez strechy nad hlavou. Po mnohých ranách osudu ju jedného dňa objaví biela žena Sophie, ktorá sa jej ujme. Zdá sa, že Kaylu stretlo šťastie, pretože sa dostala do bohatej rodiny Rahmanovcov. Začne chodiť do školy a vyrastie v mladú ženu s veľkými cieľmi. Zlom prichádza v momente, keď sa musí vydať za Araba, ktorého nemiluje. A ten, ktorého miluje, je pre ňu zakázaný. Podarí sa Kayle prekonať životné prekážky a odvrátiť nebezpečenstvo, ktoré jej hrozí?... celý text

daza.dt
21.06.2023 3 z 5

Taková oddechovka, žádné světoborné dílko to není. Čte se rychle, ale myslím, že se k ní nikdo opakovaně vracet nebude.

Atara16
26.05.2022 2 z 5

Taková pěkná oddechovka na odpoledne.

Jirinamac
27.02.2022 2 z 5

Knížku jsem po pár stránkách odložila, ale nemám ráda nedočtené knížky, tak jsem to přetrpěla až do konce. Naivní a hloupoučký příběh, který je napsaný jako slohové cvičení žákyně 7. třídy. Za pěknou a lákavou obálku 2*

gargamelka
28.09.2021 4 z 5

Krásně vylíčen vývoj Kayly. Na jednu stranu knižní oddychovka, ale příběh hlavní hrdinky není jednoduchý.

Jurajovamaka
27.02.2021 5 z 5

Krásna kniha z Afriky, ktorá vyšla z pod pera tejto talentovanej slovenskej autorky.
O D P O R Ú Č A M siahnuť aj po ďalších dielkach od tejto autorky, určite neoľutujete. Ja sama mám od nej prečítané všetko ❤

lenkavildomcova
21.11.2020 5 z 5

Po všech těch thrillerech, co tak ráda čtu, byla tato kniha příjemná oddechovka. Líbila se mi.

Haneez
19.10.2020 2 z 5

Nezaujala, přišla mi trochu naivní,ani jsem nedocetla.

alnahu
27.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Román o dívce z Etiopie,která si prožila v životě velice zlého,až nakonec i ona našla svou lásku. Příběh Kayli začíná velice smutně - dívka žije velice skromným životem a musí ve svém věku velice tvrdě pracovat.Její rodiče oba zemřou na nemoc AIDS v Africe tak rozšířené. Kayla je nucena opustit domov,a hledat si obživu .V podstatě měla štěstí ,ujme se jí bílá žena Sophie a ona se dostane do bohaté rodiny,ale její štěstí netrvá dlouho Sophie náhle zemře a o Kaylu se stará její manžel, který ji chce provdat za Araba.Kayla se snaží,udělat vše proto ,aby si ho nemusela vzít-v tom ji pomůže její nevlastní bratr s kterým nakonec uteče.Vrátí se spolu do její vesnice,kde žila s rodiči a i ona jde v šápějích Sophie a adoptuje místního sirotka.

j287
14.08.2020 4 z 5

Kniha se dobře četla, trvalo mi to jen dva dny. Ale je to spíše pohádka pro dospělé, já mám raději žánry podle skutečné události, i tak věřím, že si své čtenáře najde.

lucie2371
21.07.2020 5 z 5

Krásný ale také velmi smutný příběh o jednom africkém děvčátku, které si v životě prožilo mnoho zlého. Ten konec byl dojemný a plakala jsem u něj jako malé dítě ❤️

veronika0382
04.06.2020 5 z 5

Pokud máte rádi Afriku, chcete zažít dobrodružství, a toužíte zjistit, jak chudobně tam místní žijí, určitě si přečtěte Slzy africké lásky. Je to příběh plný bolesti, touhy přežít, lásky, něhy, sebeuvědomění, ale také krutého zacházení. Román je plný nemilosrdných lidí a ukáže nám chudé, ale i bohaté stránky Afriky. Moc se mi příběh líbil a já už se moc těším na další knihu z pera Mirky Manákové.
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

zuzana2599
24.02.2020 4 z 5

Příběh chudého děvčátka z Etiopie, které po smrti rodičů najde novou rodinu a nakonec i velkou lásku. Předchází tomu hlad, smutek, utrpení, bezmoc i nová naděje.
Jedná se o odpočinkové a nenáročné čtení, jehož obsah chytí čtenáře za srdce. Dostatek jídla a pohodlí není vždy samozřejmostí.
S chutí si od paní Manákové přečtu další knihu. Určitě nejen proto, že moje nejlepší kámoška má podobné příjmení - Maňáková :-)

romantika

Mirka Manáková
slovenská, 1984
2016  69%V zajatí vášne
2017  70%V zajatí strachu
2017  64%Arabská milenka
2016  73%Noci s cudzincom
2017  76%Slzy africkej lásky

Kniha Slzy africkej lásky je v