gargamelka gargamelka komentáře u knih

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Čtecí rychlovka. O podpoře, hašteření, dobrotách, filmech... o jiných radostech a situacích, které bychom chtěly zažít

15.05.2021 4 z 5

Bez zábran Bez zábran Tereza Komorousová

Knížka rozhodně zaujme, čtivá, plná nezávaznosti, dychtivosti, smyslnosti. Být alespoň z části Gábinou by nebylo na škodu.

09.05.2021 4 z 5

Araba nemiluj Araba nemiluj Mirka Manáková

Rozhodně zajímavé téma, detektivní rovina, ale místy bych ocenila větší náboj. Velké plus za to, že všichni Arabové nejsou zlí, ale dokáží se k ženě chovat.

02.05.2021 3 z 5

V pasti Araba V pasti Araba Mirka Manáková

Pokračování knížky Slzy pro Araba. Méně hrubiánství a ponižování, ale přesto kombinace napětí, vztahů, obchodu s bílým masem, povahy mužského pohledu na ženu.

25.04.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Lačně jsem se na knížku těšila a chybu jsem neudělala. Silný příběh o síle slova, jiném úhlu pohledu, názoru a jeho dopadu. Síle znelíbení se pro "jinakost", buď ovečkou ze stáda a nic nechtěj. Knížka přinutí se zamyslet, co by kdyby...

18.04.2021 5 z 5

Mrtví milovat nemohou Mrtví milovat nemohou Erika Jarkovská

Očekávala jsem více. Rozhodně začátek jako zajímavý příběh, postupně úpadek.

11.04.2021 3 z 5

Slzy pro Araba Slzy pro Araba Mirka Manáková

Do jisté míry poučný příběh, místy drastický, ale napínavý. Zajímalo by mne prvotní setkání, jak tomu došlo, jak Sáru oslovil.
Suma sumárum pro nás ženy, něco takového rovná se zdvižený prst.

05.04.2021 4 z 5

Kaleidoskop lásky Kaleidoskop lásky Martina Symerová

Příjemné oddychové, lehce kořeněné čtení, které je o to více nevyzpytatelné.

03.04.2021 4 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Fajn knížka. Jakási duševní očista. Mnoho se ze života Třestíků dozvíme. Ten, kdo sleduje Tomáše na Facebooku, tak už některé úvodníčky četl. Neotřelá kombinace.

25.03.2021 5 z 5

Mezi dvěma Mezi dvěma Kateřina Maruchničová

Knížku slupnete jako malinu. Milé čtení, které pohladí po duši a příjemně překvapí konec.

14.03.2021 4 z 5

Co je ti do toho Co je ti do toho Hana Lundiaková

První knížka od autorky. Podle recenzí a anotace jsem si představovala krapet něco jiného...

14.03.2021 4 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Na jednu stranu veselá kniha o neveselém tématu. Skvělý vztah mezi Jiřinou a Zdenou, ničeho se nezaleknou, do všeho jdou po hlavě, mají nadhled a "koule". Určitě je ve společnosti "praštěných" seniorů více. Celkově senioři jsou inspirativní osoby.
Celkově odpočinková a zábavná kniha.
Možná předloha pro filmové zpracování :)

13.03.2021 5 z 5

Než vybledne den Než vybledne den Kristína Hušeková

Nelehké čtení o tématech, o kterých víme, ale není jim dostatečně věnována pozornost. Manipulace, využití látek, následná pomalá destrukce osobnosti, díky čemuž se rozjede Alzheimer.

27.02.2021 4 z 5

Julinčina pekárna Julinčina pekárna Táňa Keleová-Vasilková

Knížky Táňi nikdy nezklamou. Příběh s jakousi životní zradou ze strany otce, ale také jakousi náhodou, odhodláním. Sice Klára nenajde partnera, ale najde jiný kousek sebe a vydá se do Francie.

21.02.2021 4 z 5

Spolu Spolu Petr Casanova

Tento žánr knížek čtu zásadne s obyčejnou tužkou po ruce, abych si mohla kroužkovat čísla stránek nebo dělat nenápadné značky k pasážím. Petrova knížka by musela být označena celkově pomocí obyčejné tužky. Podporující kniha, plná pravdy, sice nic závratného, ale přeci uhodilo kladívko na hlavičku. Jakási Bible ponechání si sebe samého.

15.02.2021 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Jana Javorská

Knižní jednohubka. Příběh Ivety, která je se dostane do stavu nenasytnosti.

02.01.2021 4 z 5

Gigolo Gigolo Dominik Král

Co si budeme namlouvat, zaujme nás název knihy. Lačníme po něčem co by nás zaujalo, rozvláčnilo, nabýdlo nám nějaké typy a triky. A ono...
Styl knihy se podobá Lucii Hřísné a jejímu Tajnému životu.
Zajímavý je pohled muže na nás ženy. Na druhou stranu to je Dominikova profese... Výhra je, když můžeme být sami sebou, nespoutané, dravé, ale i něžně. Najít puzzličku to už je horší.

01.01.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Knížka, která nesedne každému. Jednoduchá pro mnohé až obyčejné či nudné téma. O to více bez příkaz a ze života. Hlavní motiv - vztah Alice a Richarda v průběhu sedmnáctiletého vztahu. V podstatě sledujeme okem diváka životy protagonistů. Seznámíme se s tím jak vztah vzniká, vyvíjí, rodičovství a povinnosti, vyskytují se problémy, pomalý přechod do stereotypu a šedi, bum bác lanko není našponované a přetrhává se. Jak dál? Kdo za to může? Je dostatečná péče o vztah?
Přečtením knížky se vyvrbí témata, která ve společnosti rezonují často, ale je potřeba opakovat a poučovat se. Protože v něčem se vidíme asi všichni.

31.12.2020 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Skvělá knížka, čtecí lahůdka. O holce, která má vše, co potřebuje, věci fungují a najednou střih a změna. Domeček se pochroumá. Jak se s tím vyrovnat? Kdo pomůže? Kde lze excelovat? Jak se zvednout?

28.12.2020 5 z 5

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

Odpočinková knížka, když chce člověk vypnout a potěšit duši rovná se ideál. Příběh protkán směsicí toho optimistického, vášnivého, ale i vztahového, hledajícího cestičky k druhému. Vztahem a škádlením Allysy a Harrisnoa by asi nepohrdla žádná z nás :)

26.12.2020 4 z 5