Fotka nemusí být ostrá

Fotka nemusí být ostrá https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268897/bmid_fotka-nemusi-byt-ostra-FvR-268897.jpg 4 43 9

Jak se Robert Vano stal slavným fotografem… nejen to se dozvíte ve dvaceti dvou kapitolách. Poutavé vyprávění, doplněné dosud nepublikovanými fotografiemi, dává čtenářům možnost nahlédnout do života této charismatické osobnosti, připomene časy autorova dětství i nelehkých začátků v emigraci v USA, kde začínal jako asistent legendního mistra odboru Horsta P. Horsta. Robert Vano se v knize podělí nejen o profesionální zkušenosti, ale i o svoje myšlenky o práci, fotografii a o životě. Kniha vychází z autentických rozhovorů Roberta Vana a Soni Lechnerové, bývalé šéfredaktorky časopisu Československá fotografie, které vznikali v letech 2010 až 2015 při jejich setkáních v pražských kavárnách Slavie a Louvre.... celý text

gargamelka
14.07.2023 5 z 5

Robert čtenáře seznamuje s fotografováním, dává různé tipy, ale i glosuje život.

Bramborak81
06.08.2022 5 z 5

Robert Vano poutavě přibližuje svět fotografování. Ráda se budu ke knížce vracet.

kleozpatra
18.07.2021 4 z 5

Od chvíle, kdy jsem toho chlapíka viděla poprvé, ho zbožňuju. Jeho dikci, vzhled, roztomilost, pod kterou jsou pevné zásady. Mluví o focení, ale tyhle pravdy pasují na jakoukoli profesi i na život. A taky žeru geniální obálku týhle knížky.

andrii24
15.07.2021

..., jen záběrová póza na sošně stavěného Apollóna. Jím vane nespoutaný rozptyl rozkošného "básníka, v dobrém světle, i bohémských mžitkách.

petrarka72
14.08.2020 4 z 5

Vybrat si, co budu dělat. Dělat to, co jsem si vybral, poctivě a dát tomu čas. Deset let trvá, než je člověk v tom, co dělá, dobrý. Nikdy není brzy na to, nechat se inspirovat, nikdy není pozdě na to, zkoušet něco nového. Konkrétnost a věcnost. Zaujetí a posedlost a zdánlivá prostota. A vědomí andělů...

Rumplestiltskin
21.08.2018 5 z 5

Kniha je jako Robert Vano, stručná, přímá, ale taky velmi milá. Vano si nikdy nebral servítky a to nejen vůči druhý, ale i vůči sobě.

rosita
11.05.2018 5 z 5

Milé čtení, krásné fotky.

katicaj
20.11.2017 5 z 5

Klasický Robert Vano. Připadala jsem si jako bychom spolu seděli na kávě a povídali si o jeho životě. Super čtení :)

hellena1523
05.02.2017 5 z 5

Robert Vano určitě nesedí každému, ale já se řadím k zástupu těch, které jeho bezprostřednost a chlapecká teatrálnost uchvátila. A publikace je psaná takovým způsobem, že mám pocit, jako bych seděla s Robertem v kavárně u lahodné kávy a poslouchala jeho životní příběh a rady, co dělat, čemu se vyhnout, jak být připravená na svět módní fotografie.
Velmi čtivá, milá kniha s řadou krásných, expresivních fotografií.

životopisy, biografie fotografové autobiografie

Autoři knihy

Robert Vano
česká, 1948

Kniha Fotka nemusí být ostrá je v