Arnoštova cesta

Arnoštova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526869/bmid_arnostova-cesta-655c5d2309bfe.jpg 5 9 4

Arnošt Lustig byl jedním z nejvýznamnějších světových spisovatelů, kteří se ve svých dílech věnovali holokaustu. Tento román v obrazech představuje hlavní momenty na jeho životní cestě. Mohou to být obrazy zásadní jak pro něj, tak pro jeho dceru Evu a syna Josefa. Kniha je koncipována jako jejich dialog o cestě životem. Děti i Arnošt na ní stárnou a zjišťují o sobě nejrůznější věci – a tím se k sobě také přibližují. Zjišťují, kdo opravdu jsou, a kým jsou pro sebe navzájem.... celý text

gargamelka
18.02.2024 5 z 5

Pro mne jako milovníka Arnošta Lustiga je knížka must have. Jedná se o úspornou knížku, která má důležité téma.

Ditules
05.02.2024 4 z 5

Dobře zpracované povídání o osudech Arnošta Lustiga. Domnívám se, že je velice citlivě podaná i otázka židovských osudů. Jednotlivé kapitola jsou brány jako obrazy. Rozsahem na stránku až tři. Vždy doplněné ilustrací (skvělá Eliška Podzimková). Viděla bych to na společné čtení s dovysvětlováním.

dagmar7365
18.01.2024 5 z 5

Moc hezky zpracovaný životní příběh Arnošta Lustiga. Je to taková jednohubka na jeden večer a vlastně nevím, jestli je určená dětem nebo dospělým a je mi to jedno, každému čtenáři dá kniha asi jiný zážitek, mně se líbila moc.

asam
07.01.2024 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Určitě doporučuji všem, kteří máte rádi Arnošta Lustiga.