Odvaha přehled

Odvaha
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534153/bmid_odvaha-65f02a730cf58.jpg 4 310 310

Je odvaha říct ano, nebo je odvaha říct ne? Mladá Židovka Ada si svůj život po válce představovala jinak. Byla nucena odejít z vysněné školy, stará se o nemocnou matku a zjišťuje, že komunisté mají s jejím původem stejný problém, jako měli nacisté. Když se jí naskytne příležitost svůj život změnit za cenu morálního selhání, stojí před těžkou volbou. Má říct ano a žít, jak chce, nebo říct ne a uchovat si čest? A má vlastně v té šílené době nad svým osudem nějakou moc?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odvaha. Přihlašte se a napište ho.

LenniKlein
včera 5 z 5

Forma autorčina podání beletristického příběhu zasazeného do 50. let 20. století je velmi čtivá a ilustrativní. Děkuji za takové dílo a těším se na další knihu.

prochajda
24.07.2024 5 z 5

Kniha mě překvapila, rozhodně nezklamala, dobře se mi četla a to zpracování příběhu z padesátých let ze dvou možných rozhodnutí bylo zajímavé.
'' Přece je výhodnější, aby se všichni měli stejně, než aby spousta lidí byla chudá a záviděla bohatým... Ale vždyť se můžou přece taky snažit. ''
'' Soudruzi měli pocit, že když se přes bídu přehodí ubrus, nikdo si jí nevšimne, a že když na prázdný regál rozestaví dvacet pytlíků mouky, bude to vypadat, že je všechno dost. ''

houston
24.07.2024 odpad!

Pro mě je tato kniha definitivním důkazem skutečnosti, že Lukášková je literární neumětel. Způsob, jakým v knize nakládá s faktografií hraničí skoro až s drzostí. Opravdu hloupá kniha, takhle vážně ne.

10 nejčtenějších knih (červenec)

15.07.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (25. týden)

27.06.2024

10 nejčtenějších knih (červen)

15.06.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Odvaha v seznamech

v Právě čtených25x