Červená nit osudu

Červená nit osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521935/bmid_cervena-nit-osudu-6586a0c99591b.jpg 5 42 17

Stará legenda praví, že každý z nás je spojen se svým osudovým člověkem neviditelnou červenou nití. Máme ji ovázanou kolem malíčků, a když nastane ten správný okamžik, pomůže nám se s touto osobou sejít. Andrea, talentovaná malířka, nemá úplně jednoduché dětství. Její původ je jakýmsi stigmatem, kterého se nemůže zbavit ještě dlouho po tom, co se provdá za svého spolužáka ze střední školy. Po svatbě s ním začne žít u jeho rodičů. Právě u nich nalézá tolik potřebné útočiště, které boří mýty o vztazích s tchyní a tchánem. Benjamin je milující manžel, skvělý táta, ale stále častěji upřednostňuje svou profesi hasiče před rodinou. Za každou cenu se snaží všechny kolem sebe zachraňovat. Jednoho dne ale jeho hrdinství všem změní život... celý text

Damaj
včera 5 z 5

Knížku jsem netrpělivě očekávala, až ji budeme v knihovně mít a moc jsem se na ni těšila. Stejně jako předchozí knihy autorky byla napsána velmi čtivě. Ale občas mně přišlo, že se děj zbytečně opakuje a tak nějak neplyne a vždy, když to bylo nejnapínavější, udál se velký posun v čase.

zimolka
předevčírem 4 z 5

Pro mě je to druhé setkání s autorkou a kdybych měla porovnat Violka byla o dost lepší, proto jednu hvězdu ubírám.

Alena1957
24.04.2024 5 z 5

Krásný příběh ze života, četla jsem všechny knihy paní Skocilkove a moc se těším na další.

Martina023
23.04.2024 3 z 5

Bohužel musím přiznat, že mě kniha trochu zklamala Měla pěknou myšlenku, která se ale podle mě nerozvinula tak jak by mohla a tak jak skončila mě moc nebavilo a zklamalo. Myslím že autorka má na víc.

Knižní střípky
23.04.2024 3 z 5

Pro mě to bylo již čtvrté setkání s knihou od Mirky Skočílkové. Mirčiny knihy jsou obyčejnými příběhy ze života, hodně mi připomínají tvorbu mých dvou oblíbených slovenských autorek Táni Keleové-Vasilkové a Kataríny Gillerové. Jakoby člověk nahlížel pod pokličku života u sousedů.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků

Naďa2411
20.04.2024 5 z 5

Má první kniha od současné spisovatelky a nebude určitě poslední. Děj se odvíjí v současné době tady a teď, takže mi obsahově pěkně sedla. Hlavní osoba mladá maminka Andrejka mi byla velmi sympatická, možná i proto, že její osud byl a je podobný mému. Máme dokonce i společné záliby. Autorku si přidávám do mých oblíbených. Kniha mne zaujala velmi pěknou obálkou.
Jsem ráda, že spisovatelka dala velké bojovnici Andrejce po mnoho životních kopanců další pozitivní šance.

raty
17.04.2024 5 z 5

Čtivý příběh ze života. Pěkný nápad s použitím legendy o červené niti osudu.

zuzana2599
16.04.2024 4 z 5

Od paní Mirky Skočílkové je to moje třetí přečtená kniha a jsem jako obvykle spokojená. Ráda při čtení střídám žánry a tentokrát jsem si vybrala typický příběh ze současnosti, ze života našich všedních dnů. Andrea, nadaná malířka, matka tří dětí se také potýká s problémovým osudem. Její životní láska Ben má náročné povolání, kterému musí hodně obětovat a stane se mu osudným.
Červená nit osudu je příběh o spřízněných duších, o lásce mateřské, o odvaze a odhodlání. Příběh, který se kdykoli může stát.

Ivuska.09
14.04.2024 5 z 5

Autorčiny knihy mám ráda, ani tato mě nezklamala. Nezasáhla mě sice tolik jako některé z předchozích, ale i tak ji mohu doporučit.

gargamelka

Děkuji p.Skočílková

knihovniceS
24.03.2024 5 z 5

Červená nit osudu
Mirka Skočílková je sázka na jistotu a ani teď to není jinak. Silný příběh nadané malířky, učitelky na ZUŠ a jejího partnera hasiče, záchranáře Bena. Po nelehkém dětství má Andrea krásné manželství, 3 děti a přijde osudová rána ... Jak se vyvíjí nelehký osud silné ženy doporučuji – čte se to jedním dechem. Dávám 5 hvězd a dala bych i víc, kdyby byla možnost.

Arsi
17.03.2024 5 z 5

Krásná kniha.

Inka342
11.03.2024 5 z 5

Krásně se četla. Určitě doporučuji

Květi62
10.03.2024 5 z 5

Nová knížka Mirky Skočílkové se mi líbila.
Hlavní hrdinka Andrea měla od narození "špatně rozdané karty". Přesto se dokázala postavit osudu /a ne jednou/ a najít štěstí.

evineckY
09.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha se smutným a těžkým životním příběhem,
ale krásným a pozitivním koncem.
Andrea by mohla být velkou inspirací mnoha lidem, ne jen ženám.
Moc doporučuji.

Mirka Skočílková
česká, 1982
2019  83%Violka: Román o hledání domova
2021  80%Opuštěný dům
2020  84%Kdo věří na zázraky
2023  81%Vesničanka
2024  90%Červená nit osudu

Kniha Červená nit osudu je v