gargamelka gargamelka komentáře u knih

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Sbírka fejetonu, díky vtipně pojatému ději člověk nahlédne do autistova světa. Ale nalezne v ní i některé charakteristiky :)
“ vztah si budujete s člověkem a ne s diagnózou”
“Umět dát kazdému dostatek času, kolik potřebuje” Lidskost vyžaduje čas”
“Odpouštění je ctnost odvážných”
Všichni lidé na světě mají stejné potřeby, v čem se lišíme je v uspokojení”
“Štěstí s inteligencí nesouvisí.”
“Radost nemůžeme vydobít úsilím. Je to vedlejší produkt všeho co má úplý cíl.”
U pocitu spokojenosti se musíme úspěšně vypořádat s životními zkouškami
O praci- skutečnost, že jste se tozhodli že někomu budete pomáhat, ale malo kdy dostanete to co si přejete. Ale když se o to pokusíte, můžete dostat to co potřebujete

12.04.2018 4 z 5

Poslední pomoc Poslední pomoc Martin Pospíšil

Sbírka krátkých povídek ze života (možná některé přibarvené..) První povídka a babča v bazénu :-D tak to snad. Nenáročná, úsměvná oddychovka

26.02.2018 3 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Ohromně čtivá kniha. Jak popis tehdejší doby, který se promítá do životů jednotlivých žen. Tak se dočteme i o osudech jednotlivých "vyvolených žen".

15.02.2018 5 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Krátká a poutavá kniha, která je formou dopisové korespondence dvou kamarádů. Jak anotace píše "kniha je svědectvím o smrtící síle slova". Díky ději je vidět, jak se společnost a charaktery měnily, ač v některých směrech byly vyčůrané nebo hluboce ovlivněné

11.02.2018 5 z 5

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Kniha je napsána jednoduše, krátké kapitoly jak z pohledu muže, ženy, přátel. Něco jako zpověď, osvětlení proč, nač, vnitřní pocity...

08.02.2018 3 z 5

Milovánky Milovánky Monika Petráková

Anotace vypadá jako oddyhovka, ale knížka je souborem kratších povídek. Nějak mě nenadchla, nic extra teda :/

25.01.2018

Citová divočina Citová divočina Simona Monyová (p)

Vcelku vtipná oddychovka, která vyzobrazuje život čtyř kamarádek. Zároveň také o tom že dokonalost je v podstatě mýtus, a správnou příležitost si koneckonců vytváří každý sám

14.01.2018 4 z 5

Povídky na tělo Povídky na tělo Martina Formanová

Jak název napovídá jedná se o povidkovou kniku. Kniha se čte příjemně,rychle a pohodově. Taková ta nenáročná oddychovka;) Jednoznačně by si některé povídky zasloužily větší rozsah.

25.12.2017 4 z 5

Ostrov Svobody Ostrov Svobody Tomáš Kristl

Knížka se čte jednoduše a hladce. Příběh nabádá nad zamyšlením se nad naším životem. Spěcháme, neužíváme okamžiku a nevidíme krásu okolí.

14.12.2017 4 z 5

Najdu si tě v Římě Najdu si tě v Římě Tatiana Brezinská Čuperková

Nenáročná a příjemná oddychovka, která naladí na optimistickou vlnu:) Někde jsem ji viděla v sekci skutečné příběhy, pokud to je pravda, tak nad takovou zápletkou, vzahem s Lucou, italskou destinací a koncem by žádná nenadávala:)

18.11.2017 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Oddychovka, která se čte příjemně. Příběh o třech kamarádkách, které se pravidelně schází na pokec, kde si sdílí své problémy, sny, touhy a také si poradí, ale mnohdy si neřeknou vše-některé věci v sobě dusí. Jako u některych hrdinek, život poskytuje lepší možnosti, vztahy a něco končí i happyendem:)

12.11.2017 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Aktualní prvotina od Pandí Královny. Knížka cílí na aktuální dobu. Ironizuje Instagram, fotky předraženýho kafe,fitka, všichni dělaj to a to, takový sociální vychloubáníčko, všichni známe. Ale co si zase tak neuvědomujeme,že všichni tu jsme na určitý čas. A skon je bohužel realita. Knížka věnována babičce. Babičky,to jsou ty božské postavy, které umí pomoci,pohladí po duši, drží nad námi ochrannou ruku (jako s tím věšákem,skvělý!)připraví tuny jídla a mívají pravdu:) Nejenom jim bychom se měli věnovat, povídat si a celkově vnímat se;) ty vzomínky a historky nám nikdo neveme:))

10.11.2017 4 z 5

Ideální manžel z nebe nespadne Ideální manžel z nebe nespadne Alena Jakoubková

Kniha z francouzského prostředí, která popisuje také pokrmy a krajinu. Když si vyhledáte ty památky, ty jsou boží:) Postupem času pěkný mezinárodní vztah, který má teda propletenec...

26.10.2017 4 z 5

13. komnata milenek: Uzavřený kruh 13. komnata milenek: Uzavřený kruh Tomáš Kristl

Kniha se čte lehce, jednoduše, má spád. Přečtena za jeden den. Je o blízkosti, vztazích, naději a boji, něčem mezi nebem a zemí...

16.10.2017 5 z 5

Očekávala jsem něco víc. Samotné to, než jsem knihu dočetla bylo poměrně na dlouho. Nějak mě extra nechytla. Asi má být kniha vhledem do mužského a ženského světa, logiky, myšlení, cílů.. Některé pasáže jsou vtipné a úsměvné.

15.10.2017 3 z 5

Obrazy ze života M. Obrazy ze života M. Svetlana Žuchová

Něco na způsob deníku. Autorka popisuje co se v daném časovém úseku odehrávalo, sdílí pocity, nálady, okolí. Jednoduše se vypisuje. Hlavním tématem je postupná ztráta matky. Co si člověk uvědomí, že mnohdy rodiče bývají nepříjemní, ale všichni tu jsme na nějaký čas... a pak litujeme jak jsme se chovali, že jsme nezavolali, nepřišli, nepopovídali si

26.09.2017 3 z 5

Zítra vyjde slunce Zítra vyjde slunce Simona Monyová (p)

Kniha se čte jedna báseň, má spád a problematické vztahové téma. Čtenářům ukazuje na co zbystřit a vyvarovat se... Manimulace, ústupky, úplatky, peníze, vysoké postavení muže, alkohol, doufání že se muž změní, hrubost, pád na dno... Hrdinka knihy nemá nic jednoduché,doufá že se změní, ač je ve vězení nerozvede se. Je strašně hodná, naštěstí je pro ni postava Ondřěje:)

18.09.2017 5 z 5

Uličnice Uličnice Jana Benková

Kniha se čte lehce, příjemně, má spád a odehrává se v ní dost věcí. Sice v ní nalezneme nepřesnosti (ohledně data), ale ani ty nemají vliv na četbu. Je to opravdu něco! Co dokáže majetný, všehoschopný muž, který si vše umí zařídit. Něco jako mafie... Hlavní hrdinka si šahá fakt na dno a to doslova.

09.09.2017 4 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Přiběh rychle utíká díky zábavným kapitolám, které jsou krátké, vtipné, s nadhledem psané a ze života :-)

04.09.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Oddychová knížka, která má spád a pozoruhodné dějové linky jednotlivých hrdinů.

03.09.2017 4 z 5