Ostrov Svobody

Ostrov Svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358079/mid_ostrov-svobody-a1V-358079.jpg 3 47 18

Svobodná je na začátku své cesty za vysněnou kariérou. Přilétá na roční stáž na české ambasádě do chudé Havany. Žije v luxusní čtvrtí plné prominentních diplomatů. Zdá se, že se vše ubírá tím správným směrem. Až do chvíle, kdy karibský ostrov obrátí její život naruby.

Pro ženy , Literatura česká

Vydáno: , Economicus

Ostrov svobody

sodmic
06.04.2022 odpad!

přečteno za pár hodin, nedoporučuji, nezáživné, sloh odpovídající cca 4. třídě

Jiřina18
17.02.2021 5 z 5

Když jsem počítala komentáře tak jsou většinou záporné. Toto byla už třetí knížka od těchto autorů a opět nezklamala. Super oddychovka i takové knížky potřebujeme

yaja8823
08.09.2020 4 z 5

Moc hezký a čtivý příběh.... ovšem nevím, zda bych se na konci rozhodla stejně jako hlavní hrdinka... :) To záleží na každém. Ale i když je kniha za dvě odpoledne přečtená, tak je na ní hezké, že se člověk zamyslí, co je opravdu v životě důležité a co ne....

Sykorka10
13.06.2020 2 z 5

Tato krátká knížka na mě působí, stejně jako ostatní díla těchto autorů, jako by byla sepsána během jediného dne. Slovní zásoba vcelku žádná, velmi jednoduchý a předvídatelný příběh. Jediné, co se mi na ní líbilo, byla ta myšlenka, že se stále jen za něčím ženeme a zapomínáme žít.

majinka
13.02.2020 2 z 5

Nevím proč, ale měla jsem pocit jako bych četla slabikář... Kniha za odpoledne přečtená, ale nezáživná

S1M0NE
06.12.2019 odpad!

Nechápu, že je potřeba dvou lidí k napsání něčeho, co dost dobře připomíná sloh žáka 5. třídy. Tohle si papír opravdu nezasloužilo. Klišé vedle klišé, primitivní dialogy a zápletka, která by se vešla do jedné věty. To navíc doplněno o černobílé dovolenkové výcvaky. A spoiler: o Kubě samotné se nedozvíte vůbec nic.

LaCoccinelle
15.06.2019 4 z 5

Knížka přečtená za pár hodin. Dobře se četla, zajímavý příběh. Příjemná oddychovka, která donutí člověka zamyslet se nad tím, v jakém žijeme shonu.

aknelka
24.01.2019 4 z 5

Jedna velká oddychovka, zajímavé je prostředí Havany a Kuby. Za dvě hodinky přečtená.

PavlaJirka
16.12.2018

Pěkné čtení,oddychovka.

Marla
08.09.2018 2 z 5

Hm a za pár měsíců ona zjistila, že vlastně na tom ostrově svobody nechce být a on nechtěl a ani nemohl opustit svou zem a začaly se projevovat dvě naprosto odlišné kultury....no jo, já vím, jsem cynická, nekamenujte mě...

adevis
21.06.2018 3 z 5

Hrozně moc lehká literatura. Nenáročná, strašně rychle přečtená. Žádný zázrak to teda nebyl, ale jako oddechovka na jeden večer - dobrý....

misuii
03.03.2018 5 z 5

Přečteno za dvě hodiny. Dojemný příběh, který donutí člověka popřemýšlet nad svým životem.

veskr
07.02.2018 4 z 5

Taková správná oddechovka, ale zároveň kniha k zamyšlení.

veronika0382
05.02.2018 4 z 5

Kniha se čte velice dobře a svižně. Kapitoly jsou krátké a vy po hodince zjistíte, že už jste na konci. Mile mě překvapilo, že je román plný fotografií z Kuby. Dává to knize autentičtější ráz. Ostrov svobody je příběh k zamyšlení. Je o tom, že nepotřebujeme hmotné statky a peníze, abychom byli šťastní. Navíc pokud jste milovníci Kuby a Havany, tak byste si tuhle knížku určitě neměli nechat ujít :)

Marekh
02.02.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Knihu jsem měl přečtenou během třech hodin.

Kniha má jednoduchý děj, nutí k zamyšlení, co je pro člověka v životě důležité - jestli kariéra, peníze, společenská prestiž, anebo mít vedle sebe milujícího člověka, který dokáže naslouchat a pomoc nám v jakémkoliv okamžiku.

Jsem rád, že závěr knihy dopadl podle mých představ. Vše nasvědčovalo tomu, že to dopadne jinak. :)

Citát z knihy, který mne oslovil:

Člověk má na světě příliš málo času přemýšlet nad tím, co nemá. Přemýšlej nad tím, jak naložíš s tím, co máš.

Kuky27
17.01.2018 2 z 5

Pohodová oddechovka. Četla se dobře. Přivádí čtenáře k zamyšlení nad prioritami, touhami žít pi svém

gargamelka
14.12.2017 4 z 5

Knížka se čte jednoduše a hladce. Příběh nabádá nad zamyšlením se nad naším životem. Spěcháme, neužíváme okamžiku a nevidíme krásu okolí.

propiska
17.10.2017 2 z 5

Knižka zajimava ale vešla by se do časopisu s přiběhy. Čteni na hodinku, da se řict o ničem. At tito autoři mam rada, tak u tehle knihy jsem mela pocit, že ji psal někdo jiny. Trochu zklamani, čekala jsem víc :-(