Obrazy ze života M.

Životní příběh hlavní hrdinky Marisie, která se po smrti matky rozhodla vrátit z Vídně na Slovensko a pracuje jako zdravotní sestra. Každodenní banální život se střídá s výjimečnými událostmi, hrdinka vzpomíná na matku, na svého partnera a obtížnou integraci do jeho rodiny, na příčiny rozpadu jejich vztahu, a nevyhýbá se ani palčivým otázkám, které řeší v zaměstnání. Setkává se i s nevlastním bratrem, o jehož existenci neměla ani tušení. A protože je velmi racionální, neustále „rozumně“ vysvětluje všechno, co ji potká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300910/obrazy-ze-zivota-m-kFS-300910.jpg 3.317
Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno, Motto

Obrazy zo života M., 2013

Kniha Obrazy ze života M.

ThrisaManx
05.09.2019

Kniha psaná formou deníku. O vyrovnávání se se smrtí matky, o vztazích, práci v nemocnici. Každodenní prožitky střídají úvahy o životě a smrti. A to bylo zajímavé, melancholické, čtivé. Mám ráda takový typ knížek. Nic moc se tam nedělo, i tak tam toho bylo spoustu. Takové příjemné oddechové čtení.

kercah
26.04.2019

Musím říct, že bylo velice zvláštní číst po dlooouhé době knížku, ve stylu deníku. Po těch všech příbězích mi přijde jako bych naskočila do rozjetého vlaku a z rozjetého vlaku i vyskočila.. cesta bez začátku a konce. Hlavní postava stále dokola opakuje a řeší problémy svého bytí a její pohled na ně, kdy čtenář pořádně neví, co předcházelo a jak to všechno dopadne, ale zato detailně zjistí, jak to chodí na nočních směnách v nemocnici.????

Sonyk5100
10.04.2019

Nemocnice, matka, plovárna, Oto, rodina, práce, nemocnice.... neukončený melancholický cyklus, který autorka neustále omílá. Hledala sem pointu, ale nenašla a celou dobu jsem se vlastně těšila, až knihu dočtu a budu si moct říci: Dočetla jsem to do konce. Na druhou stranu mne repetitivní styl tak trochu uklidňoval - je hezké mít jistotu, že nějaká literatura je nenáročná.

erik385
12.05.2018

Čítal som to už dávnějšie, ale znovu som sa k tomu dostal, a myslím si, že to je výborná, ale podstate dosť drsná kniha. Je síce písaná s takým autistickým štýlom, akoby sa hlavnej hrdinky nič osobne netýkalo, ale hovorí o najsmutnejších veciach, a teda umieraní matky v nemocnici, strachu zo samoty... Hovoriť o silných emóciách bez emócií, aby vás to zasiahlo- to nevie každý... Určité pasáže z tej knihy sa mi vybavujú aj po rokoch...

gargamelka
26.09.2017

Něco na způsob deníku. Autorka popisuje co se v daném časovém úseku odehrávalo, sdílí pocity, nálady, okolí. Jednoduše se vypisuje. Hlavním tématem je postupná ztráta matky. Co si člověk uvědomí, že mnohdy rodiče bývají nepříjemní, ale všichni tu jsme na nějaký čas... a pak litujeme jak jsme se chovali, že jsme nezavolali, nepřišli, nepopovídali si

Pechule
26.05.2017

Podle anotace jsem se na knihu těšila, ale nějak jsem ji za celou dobu čtení nepřišla na chuť. Autorka skáče z jedné myšlenky do druhé - asi záměr vyprávění, ale mně to tedy neoslovilo a hodně věcí do kola opakuje. Nevím, knihu jsem dočetla, ale popravdě ve mně nic nezanechala.

Pavelina
30.04.2017

Detailní popis myšlenkových pochodů, od naprostých banálností až po filozofická témata. Bez dějového spádu, zápletek a charakteristiky postav, "Jen" čisté zachycení myšlenkových pochodů. Nejsem fanoušek tohoto typu knih, ale musím říct, že kniha je čtivá, jazyk jednoduchý (ostatně jako formulace myšlenek v hlavě)

bookcase
16.10.2016

Jednohubka na pár večerních hodin. Zajímavý styl psaní, jako by to autorka všechno vychrlila najednou.

Stalo se mi všechno
Stalo se mi všechno