Pozlátko

od:


KoupitKoupit eknihu

Ema žije v luxusní vile, rozmazlovaná blahobytem, láskou a volností, o níž se jiné ženě ani nesní. Nic pro ni není nemožné ani nedostupné. Manžel by jí snesl i modré z nebe a synek Erik ji denně obdařuje roztomilým dětským úsměvem. Ale Emě to nestačí. Stále má pocit, že jí něco uniká, a bezhlavě se vrhá do vášnivého dobrodružství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17504/pozlatka-r1G-17504.jpg 4.4148
Orig. název:

Pozlátka (2003)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Noxi
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Přidat komentář
levánoha
16. října

Po přečtení na mě kniha působila dojmem, jako by ji psala Lenka Lanczová, kterou jsem čítávala v pubertě.
Když to shrnu, nebyl mi sympatický nikdo. Ani sobecká a líná Ema, ani starý Karel, který si hřeje roky hada na prsou a náhle po letech zázračně prozře, ani sluníčkářská Eliška a ani Lenka, která se s Emou zná od střední a také se jí rozsvítí až za x let, jaká Ema je.
Je to jako příběh o Elišce Popelce a Emě autorka přidávala zbytečně až moc negativních rysů.
Na konci mě napadlo, že budou mít Honza s Richardem co dělat, aby ji vykopli ;-)

Tevik
25. září

Tuto autorku mi doporučila kamarádka, patří ji velké díky moc krásná kniha, určitě si běžím do naší knihovny pro další.

gargamelka
25. července

Kniha o tom, jak jsme každý jiný, máme jiné zájmy, touhy, cíle, každý se chová jinak a do jisté míry se i využíváme (jako třeba hlavní hrdinka, ale to už je teda...) a časem se pozměníme-uvědomíme důležité hodnoty, které bereme jako samozřejmé a co máme toho si nevážíme...

Ivis01
15. května

Kniha mě zaujala hned od začátku,moc pěkně se četla,hlavní hrdinka by zasloužila pěkně profackovat,ale bohužel i takové mámy existují.Kdo má rád oddechové čtení a příběhy ze života,tak určitě bych doporučila :-)

MiliKry
26.12.2017

Knížka mě bavila,ale hlavní hrdinka mi lezla na nervy, hlavně co se týkalo starání (spíše o nestarání) se o své vlastní dítě. A pak to náhlé prozření...
...ale aspoň se velmi dobře četla

Evaneva
19.12.2017

Není všechno zlato, co se třpytí aneb za peníze si štěstí nekoupíš. Hlavní hrdinka zažívá prozření až ke konci knihy, čekala jsem, že to tedy bude dřív. Trochu mě dráždila ta její panovačnost a sobectví.

m.valova
04.10.2017

Oddechová,nenáročná četba o tom,že i když má člověk v životě všechno,je nespokojený a potřebuje padnout až na dno,aby si uvědomil,co měl a o co ze samé nudy přišel.Spousta věcí v životě rádoby dokonalých lidí,je opravdu jen pozlátko.

cace
17.09.2017

Nemohu dát více hvězd, jelikož je to skutečně oddychovka. ne kniha, po které vám něco zůstane k přemýšlení. Čte se ale opravdu dobře, to se musí nechat. Emu bych tolik nezatracovala. Líbí se mi, že si na nic nehraje a je jaká je. Je spousta takových, které mají to samé a úzkostlivě to tají, Ema je svým způsobem nezáludná. A upřímně si přiznejme, komu by se přepych nelíbil? Že peníze nejsou všechno, k tomu většinou člověk během života dojde, někdo dříve a někdo později.

JaKa1974
23.04.2017

Pěkná kniha, čte se lehce, takové oddechové čtení a ještě i poučné, že peníze nejsou všechno, hlavní hrdinka si nevážila toho co měla.To já bych si toho teda vážila.... Snad se poučila a její život dopadl dobře, ale to určitě bude v nějaké jiné knize...

knihovnička007
28.03.2017

Četla jsem vícekrát a vždy mne bavila. Jen doufám, že v životě takovou druhou Emu nepotkám. Příběh moc hezký a velmi dobře se četl. Knihy od této autorky mám ráda a všechny se čtou samy :)
Je občas dobré si připomenout, že peníze nejsou všechno...

veru_nedvedova
27.03.2017

Krásně čtivá knížka. Vtáhne vás hezky do děje a je opravdu velmi příjemná. Je to vlastně o životě zlatokopky, která si sáhne na dno, ale nakonec se zase odrazí. Takže za mě super.

raty
18.03.2017

Kniha se krásně četla. Zajímavá, i když určitě ne kladná hrdinka, která vám leze na nervy, ale musíte číst dál. Dobrá oddechovka.

Jessica007
14.02.2017

Moje první kniha od této autorky. Hlavní hrdinka Ema mi byla od začátku hodně nesympatická. Bovaryovské téma, myslím, že křestní jméno hlavní postavy nebylo vybráno náhodou. Totéž mě napadlo u jména Silvestr (tam už jsem si jistá ale méně).

sarka8245
06.01.2017

Koupila jsem mámě k Vánocům a pak na návštěvě u ní zhltla během jediného dne. Opravdu tak pěkně se o čte. Je to má druhá kniha od této autorky, první byly novinka Vůně života, tam to nemělo až takový spád, jako zde, a navíc mne dost zklamal závěr.

mariva
03.10.2016

Kniha se výborně četla, i když hlavní postava byla od začátku "na pár facek". Ale myslím, že podobných lidí, kteří si nedokážou vážit toho, co mají, je stále víc a víc, takže pokud se aspoň některé po přečtení knihy rozsvítí v hlavě, tím líp. I když Ema knihy nečetla...

helča5
20.08.2016

Rozhodně bych nechtěla žít život Emy,žila v přepychu,obklopená láskou,kterou ale neuměla vracet,a přesto byla nespokojená.Důkaz toho,že peníze nepřinášejí štěstí,život se skládá z malých radostí a pro většinu žen jsou smyslem života jejich děti,co do nich vložíte,to se vám vrátí.

zuzana2599
14.08.2016

Knihy této slovenské autorky jsou mojí srdeční záležitostí. Pozlátko se mi hodně líbilo, příběh mě doslova pohltil a já jen četla a čekala jak to s Emou, Karlem, Erikem a Silvestrem dopadne. Děj měl spád, skvěle se četl a já si jako čtenář tento manželský duel nádherně užila :-)

majík1
04.07.2016

Moc hezká kniha

Petule5
16.06.2016

Knížka se mi jako vždy líbila, až na Emu která mi občas lezla na nervy, ale hodnotím kladně, díky příběhu který určitě připomněl každé z nás co máme doma za poklady :-)

popeluška
11.04.2016

Pohodové, krásné čtení.Kniha nás vede k zamyšlení nad tím vážit si toho co máme :-) prostě další suprová kniha od autorky :-)

andream
05.04.2016

Jako oddechovku ba dovoleniu muzu doporucit, cte se dobre, trosku predvidatelna ale za precteni myslim stoji.

mischapida
02.05.2015

Tak jsem ji nakonec přelouskala, ale odpor k hlavní hrdince se mě držel po celou dobu čtení. Tak, jak se k oblíbeným autorům a knihám vracím často a ráda, tak tahle bude ležet vzadu v knihovně a bude se na ni prášit...

Leniiis
08.03.2015

Knížka se četla sama, jako každá od Táni. Jo holt, každej chce vždycky to, co zrovna nemá. Konec mě troch překvapil, přiznám se, že i když byla Ema potvora, tak jsem naivně doufala a nebo jí i možná přála lepší konec.

Pet 34
16.01.2015

Kniha se mi moc líbila. Poučná, každý by se měl zamyslet, jestli si dostatečně váží toho pěkného a dobrého, co má. Protože když si pak toho neváží, může to rychle ztratit. A pak už je pozdě, jako u Emy.

Kopretina_aku
08.10.2014

Emě bych už od prvních stránek vrazila pár facek a jejího manžela jsem obdivovala, že s někým takovým může být. Syna jsem litovala, že má matku, pro kterou je jenom na obtíž. A protože mě hlavní hrdinka tak neskutečně iritovala, tak jsem jí chtěla mít co nejdříve z krku a musím říct, že se mi to povedlo. Knížka jako vždy čtivá, taková jak já říkám, ke kafíčku dobrá.

ina77
25.06.2014

No,tak já ani nevím jak to okomentovat.Mám tuto autorku ráda,ale tahle kniha byla taková divná.
Asi jak se Ema chovala,já to nějak nepochopila.Pokud by jí bylo 18 let,tak snad,ale tohle mi přišlo divné.
Ale za přečtení kniha určitě stojí.

kika 13
17.05.2014

Ta Ema to je skutečná síla.Příběh se četl jedním dechem.

radynka
14.03.2014

kniha přesně splnila to, co jsem od ní očekávala. Intelektuálně vás to sice neobohatí, ale to doufám, ani nikdo nečekal. :-) Sice tenhle typ literatury už nečtu, ale jako oddechovka dobrý.

mája1970
07.03.2014

opět čtivá krásná kniha

VladkaBU
05.11.2013

... Ema mi byla od začátku nesympatická. Jedna ze situací, které se v životě dějí, ale fakt, že máma opustí své dítě, mé povaze na rozum nejde. Ale příběh se mi líbil.


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

zlatokopka sobectví

Autor a jeho další knihy

Táňa Keleová-Vasilková

Táňa Keleová-Vasilková
slovenská, 1964

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených264x
v Čtenářské výzvě11x
v Doporučených13x
v Knihotéce41x
v Chystám se číst26x
v Chci si koupit3x