Příběh Berlín

Hitlerův i Honeckerův bunkr, nejdivočejší noční kluby, uprchlické kempy, místa, kde Angela Merkelová rozhoduje o osudu Evropy. Berlín je město s barvitou historií a fascinující současností, plné života, módy, umění, energie a neustálých změn. Martin Jonáš německou metropoli důkladně poznal jako student i jako zpravodaj České televize, kde pracoval na několika stovkách reportáží. Veronika Jonášová je dlouholetá novinářka a o Berlínu a německé politice pravidelně psala například do deníku E15. Jejich společná kniha je nejen čtivým průvodcem nejmodernějších a v češtině takřka nepopsaných dějin města, ale najdete v ní i informace, o kterých se v běžných průvodcích zaručeně nedočtete. Kniha vybízí k intenzivní, angažované pouti městem, kde místa ožívají příběhy a za fasádou nenápadných ulic vyvstává stále živá a často mimořádně dramatická minulost. Znalost místní topografie se prolíná s reportážními zkušenostmi, příběhy a zmínkami o inspirujících osobnostech. To vše je doplněno nádhernými fotografiemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329667/pribeh-berlin-nejatraktivnejsi-mest-RQq-329667.jpg 4.318
Literatura faktu, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Příběh Berlín

gargamelka
14.09.2018

Taková ta povinná knížka pro Berlínomily :) Díky tomu, že reportér Martin Jonáš zná Berlín a přilehlé okolí téměř jako své boty, dozvíme se mnohé. Mentalita lidí, drby, uličky, kavárny, červené lucerničky, politika.. Tipy na zajímavá, známá a méně známá místa. Kniha je doplněna o fotky

Mayaku
02.01.2018

Moc příjemná publikace, z níž přímo sálá láska k Berlínu, což velmi oceňuji :) Vzhledem k tomu, že Berlín i další místa v publikaci zmíněná poměrně dobře znám, nepřinesla mi kniha z hlediska faktického moc nových informací, ale i tak jsem zde objevila pár mně dosud neznámých zajímavostí. Autoři zvolili moc dobrý koncept, který (zejména pro Berlína ne tolik znalé osoby) dobře ilustruje berlínského genia loci a dává čtenáři k nahlédnutí více i méně viditelné stránky hlavního města SRN, které jsou pro něj věru typické. Opravdu moc pěkná publikace.