gargamelka gargamelka komentáře u knih

Domino Domino Václav Gruber

První několik stránek wau, hltala jsem jednotlivá slova, pak přišlo několik slabších momentů, které se sem a tam objeví ve knize dál, postupně se děj rozvíjí-zamotává a rozmotává. Lehká mafiánská linka. Líbila se mi charakteristika postav.

17.03.2019 4 z 5

Moje dlouhé mlčení Moje dlouhé mlčení Erika Bezdíčková

Příběh která pohltí, napsaný syrově a autenticky. Doba v které člověk ztrácí lidskost a důstojnost. Je odkázán na štěstí nebo náhodu, mnohdy ztratí i své nejbližší a najít za ně náhradu je nemožné. Knížka je poměrně útlá, ale napsaná všeříkajíc. Čím si autorka prošla, jaká byla cesta, následky a problémy. Smeknout nad sílou vnitřního člověka a vzít si ponaučení z historie

12.03.2019 5 z 5

Hotel Nostalgie Hotel Nostalgie Mikuláš Vochozka

Útlejší knížečka s Řeckým šarmem. Příběh, který má přesah.

09.03.2019 5 z 5

Horská dráha života Horská dráha života Jan Kučera

Pro ty, co zajímá doba listopadová roku 1989 a poté z pohledu policisty, není to špatné. Některé kapitoly rozhodně zaujmout více, jako například čekání na dovolenou v mrazu nebo rekreační poukazy. Zmínění o PMJ a panu Kopeckém potěšila.

27.02.2019 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ve škole knížka popisovaná jako filosofická pohádka. Není daleko od pravdy. Poetický, pravdivý a zamýšlející se příběh. Dospěláci si všechno moc komplikují, takže udržme si v sobě část dítěte!
Jak prozrazuje liška tajemství. Vidime nejlépe srdcem. Důležité je to co, očima nevidíme. Čas je naše nejdůležitější komodita a je jen na nás jak s ní naložíme.

24.02.2019 5 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Knížka psaná Vlastininým životem. Životní čočkou oblíznutá, která se z toho nepotento, přesto silná, jako většina z nás holek... Sekám, že Vlastina šla s kůží na trh, ač v médiích se některé věci objevily...
Nenajde v této knize omílané rady typu: "měj se ráda", ale spatřujeme životní příběh ve kterém můžeme najít naše motivy a problémy, které pramení již z dětství a mají na nás do budoucna vliv. Protože jak Vlastina dobře vystihla sami rodiče dávají tolik, kolik sami dostali, pokud nemají snahu být lepší. Další aspekty jsou ty stereotypy ve společnosti jak se "dobře" chovat, přitom jsme každý individualita a nejde se zavděčit všem. Ale která z nás se netrápí, tím, že kolikrát kolektiv nerespektuje...
Které by se nelíbilo najít takového parťáka, který přistoupí do prostoru duše ..:) "Z toho by se jeden rozvedl, ale my ne:)"

24.02.2019 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Knížka decentně ve stylu 50. odstínů. Za mě má prošpikovanější pointu. Čtivá hra na kočku a myš. O tom, že každý máme minulost a v ní kostlivce a šrámy, pustit k sobě někoho a důvěřovat, není jen tak něco jednoduchého. Každý se nějak bráníme a doufáme v lepší zítřky jako Jack.

20.02.2019 5 z 5

Život nanečisto Život nanečisto Barbara Nesvadbová

Ryze ženská záležitost. Kniha z pohledu ženy, čast životní cesty, vztahová bouře, myšlenky, zádrhele, problémy... Bára má svůj styl, myslím si, že do něj promítá své okolí-např.rodiče.

16.02.2019 3 z 5

Druhá šance Druhá šance Renáta Petříková

V aktuální hitovce seriálu Most! přichází tato knížka s podobným, známým přesto poněkud skrytým tématem comming outu.

16.02.2019 4 z 5

Sítě z pavučin Sítě z pavučin Táňa Keleová-Vasilková

Příběh který se čte v podstatě sám. Blanka nemá jednoduchá osud, ztráta mamky, despotický otec a vdavky alá středověk... Příběh o tom, že důvěra a čistý štít jsou křehké a důležité komodity a také, že ve dvou se to lépe táhne. Hrdinka se svazuje polopravdami sítí. Naděje na lepší zítřky umírá poslední :)

09.02.2019 5 z 5

Jsi láska ví Jsi láska ví Sam Xabyssus (p)

Božská knížka. Čtenář se zamyslí, obsahuje pravdu, realitu, pocity, moudra... Tesat do kamene! Mimo jiné citáty je možné sledovat i na IG :)

03.02.2019 5 z 5

Márnivá sezóna Márnivá sezóna Karin Krausová

Oddechovka s tak trochu předvídatelným koncem... pobláznění zajíčkem,využití chtíče ženy, vyfláknutí se na práci, dlouhodobá netušená nevěra a také ne fair play hra ze strany manžela...

02.02.2019 3 z 5

Dokud jsme dva Dokud jsme dva Helena Tyburcová

Kniha ze života, o tom že ve dvou se to lépe táhne. Knížka je rozdělena do dvou částí, před a po.

01.02.2019 4 z 5

Až na kostní dřeň Až na kostní dřeň Věra Nykodýmová

Při čtení knížky jsem se tedy necítila nejlépe. Spíše pocity obav, úzkosti a sklíčenosti. Přeci jen týká se to nás žen. Klára čím si prošla, tak to by něchtěla žádná z nás. Aktuálně se memoruje, abychom si na sebe udělaly čas, nezanedbávaly se, vypnuly, odměnovaly se a žily a ne jen pouze bezduše přežívaly, ale která z nás to alespoň na 1/2 dodržuje?

30.01.2019 4 z 5

Letmá známost Letmá známost Helena Němcová

Nebe, peklo, ráj. Hra nebo motiv v životě? Kniha o životě, pobláznění, lásce, která si k sobě cestu najde, ale... Souhlasím, že časové linie jsou ve velkém rozestupu.

29.01.2019 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Knížka, která stymuluje, dodává naději a víru, že je reálné najít spřízněnou duši i přes předchozí neúspěchy. Životní cesty jsou nepředvídatelné, takže naději máme každý ;-)... S tou dokážeme si plnit navzájem, altruisticky sny a dále se podporovat.
Jinak propojení s hitovkou od Kryštofu se kruh doplňuje

23.01.2019 4 z 5

Mariánské léto Mariánské léto Hana Kavurová

Perfektní knížka, která pohltí již od prvních stránek. Hlavní hrdinka Babet je mi velmi sympatická již od začátku. Nesmírně altruistická slečna, která má jako každý nějaký blok a také jaký má skvělý přístup ke starší generaci. Když už bych musela "skočit" v péči gerontologie, tak takováto nesmírně empatická ošetřovatelka by byla výhra na plné čáře. Přeci jen odhánět některé osoby není dobré.

08.01.2019 5 z 5

Tři vánoční přání Tři vánoční přání Alexander Stainforth (p)

V čase Vánoc je tato knížka ideální. Jednotlivé příběhy mají vánoční charakter, dokáží rozesmát a dávají naději v lepší zítřky:)

30.12.2018 5 z 5

Jedna musí z kola ven Jedna musí z kola ven Helena Kratochvílová

Čtivý příběh. Trošku o tom, že brát vždy ohledy není ta správná cena a zadní vrátka se minimálně ve formě skvělých přátel hodí. Hlavní hrdinka Eliška se nejprve věnuje dceři. Dcera mi přišla, že svou matku jen využívá a chová se neeticky. Poté konečně dostane svůj příděl dobrého, ale dlouhé trvání to bohužel nemá... Nový přítel díky své majetnické dceři není schopen si dupnout a obhájit si Elišku. Poté si připojí i další problémy, které se dotknou i hlavní hrdinky. Stojí za přečtení a doporučuji.

28.12.2018 5 z 5

Šumperák Šumperák Martina Mertová

Pro milovníky a nadšence architektury šuperáku. Jak píše předešlý komentář, spíše se jedná o fotografickou knihu mapující různé typy a vylepšení budov.

27.12.2018 5 z 5