Druhá šance

Druhá šance https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392405/bmid_druha-sance-i1g-392405.jpg 4 43 16

Ema Vlachová je úspěšná žena. Má milujícího manžela, dvě dospívající děti, nedořešený vztah s matkou, která žije v Anglii se svým novým manželem, a permanentní nedostatek času, protože je spolumajitelkou velké dopravní firmy. V jejím životě se neděje nic převratného do doby, kdy se zamiluje. A navíc pro ni zcela překvapivě do ženy, své krásné asistentky, čímž spustí nekontrolovatelnou lavinu událostí, zvláště když se její nová láska rozhodne, že chce mít dítě. Přes složitost problémů, které před Emou vyvstaly, se snaží neztratit svůj smysl pro humor i ve chvílích, kdy jí do smíchu vůbec není. Druhá šance je tragikomický příběh o lásce, pocitech viny a odpuštění, s nečekanými zvraty, příběh, jenž se otevřeně dotýká tématu coming outu a všeho, co je s ním spojené.... celý text

metalan
26.05.2021 5 z 5

Kniha byla super,přečetla jsem jí jedním dechem..Byla pěkně napsaná i téma bylo super,ráda čtu takové knihy,i na lesbické téma..a hlavně mělo téma hlavu a patu..doporučuji,je to perfektní oddychovka.

kačenka80
29.03.2021 2 z 5

Čekala jsem víc. Obyčejný tuctový příběh ale místo klasického páru jsou dvě ženy.

Nikol681
15.09.2020 4 z 5

Hezká, oddechová, čtivá knížka :).

Ales04
11.05.2020 5 z 5

Krásný romatický příběh, ve kterém jsou ovšem i každodenní strasti a trápení a nejen to krásné klišé. Pohodová oddechovka, která potěší.

Havrdak
03.04.2020 4 z 5

Oddechová knížka, která se velmi pěkně četla. Možná mi chyběla propracovanější charakteristika postav a některých dějových pasáží.

Evinaev
27.01.2020 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila a to i přesto,
že nevyhledávám knihy s LGBT tématikou. Hezky a vtipně napsaný romantický příběh o lásce, který si občas ráda dopřeju. Nevíte jestli vyšla autorce další kniha?

aluska92
27.01.2020 5 z 5

Čtivé, velmi hezké a vtipné dialogy. Přistihla jsem se chvílemi při hlasitém smíchu. Příběh měl spád, zajímavý byl i vhled do pro mně neznámého prostředí, ve kterém hlavní hrdinka pracovala. Prostě příjemné oddechové čtení. Těším se na další knihu této autorky.

AnjaBo
04.01.2020 1 z 5

Kniha me bohužel zklamala na celé čáře. Spousty plytkých, zbytečných dialogů, nepropracované postavy, povrchní řešení problémů a opakující se uvozovací věty “se smíchem, s úsměvem, smál/a se, vyprskla smíchy”..., o gramatických chybách nemluvě. Nemohla jsem se dočkat, až konečně dočtu a knihu odložím. Doporučit nemohu, je mi líto.

dawson321
11.06.2019 4 z 5

Je pravda, jak už to tu někdo napsal přede mnou, že kniha je dost idealistická a v reálném životě by určitě vše probíhalo trochu jinak. U podobných románků ale také nejde čekat nic jiného. Jedná se o oddechový romantický románek jen s tím rozdílem, že láska tu je mezi dvěma ženami. Rozhodně zajímavý počin do české LGBT literatury, za což dávám 4* a pokrytecky přiznávám, že kdyby se příběh odehrával mezi mužem a ženou, dám o hvězdičku či dvě méně (pokud bych si takový příběh vůbec přečetl).

KatkaHutyrová
05.05.2019 5 z 5

Moc milý, čtivý, s lehkostí a humorem napsaný román pro ženy. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a několikrát jsem se přistihla, že se při čtení usmívám. :-) Moc doporučuji k přečtení, je to zase něco jiného...

Naďulka
04.05.2019 3 z 5

Pěkná knížka

Irsaf
02.05.2019 4 z 5

Četlo se to dobře.

alnahu
19.03.2019 2 z 5

Já jsem se také těšila na tuto knihu, ale bohužel mě styl psaní, neoslovil ba ani příběh Emy. Nevadilo mi téma lesbické lásky mezi Emou a Annou ,ale nevěrohodnost jejich příběhu.

Šmoulinka1980
18.03.2019 3 z 5

Za mě bohužel velké zklamání :-(. Podle anotace jsem se na knihu moc těšila a byla jsem velmi zvědavá na to, jak autorka uchopí téma lesbické lásky a coming outu. Ale na mě to bylo moc idealistické ve všech směrech! Myslím si, že v reálném životě by všechno takto "sluníčkové" určitě nebylo. Asi mi prostě nejvíce vadila ta nevěrohodnost. Jinak kniha byla napsána čtivě, měla jsem ji přečtenou za chvilku. Ale nadšení se zkrátka v mém případě nekoná a mrzí mě to.

gargamelka
16.02.2019 4 z 5

V aktuální hitovce seriálu Most! přichází tato knížka s podobným, známým přesto poněkud skrytým tématem comming outu.

zdehan
19.01.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha taková odechovka ze života.

2018  74%Druhá šance
2015  60%Hlavou proti zdi