Šumperák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První kniha o legendárním rodinném domu z období socialismu, který v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století vyrostl v téměř každém městě nebo vesnici. Odhaduje se, že šumperáků stojí v České republice a na Slovensku více než čtyři a půl tisíce. Dům nesl ozvuky bruselského stylu, je symbolem šedesátých let, stejně jako normalizace i moderního bydlení. Byl chválen i zatracován. Kniha vedle sebe klade pohled projektanta, majitelů domů, historika umění a fotografa. V úvodní studii, rozhovorech se stavebníky, plánech i na 400 fotografiích přibližuje fascinující příběh, jak se rodinný dům typu V navržený v roce 1967 šumperským projektantem Josefem Vaňkem mění v šumperák....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287549/sumperak-zad-287549.jpg 54
Žánr
Literatura naučná, Umění
Vydáno, PositiF
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Šumperák

Přidat komentář
gargamelka
27.12.2018

Pro milovníky a nadšence architektury šuperáku. Jak píše předešlý komentář, spíše se jedná o fotografickou knihu mapující různé typy a vylepšení budov.

MildeZ
06.08.2018

Tolik na čtení toho v této knize není, jako spíš obrazového materiálu, ale když už tam text najdeme, tak je velmi obsáhlý a jdoucí k samému prapočátku tohoto obydlí :-)


Doporučujeme

Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije
Příběh umění
Příběh umění
Heroinové deníky
Heroinové deníky

Autoři knihy

Tomáš Pospěch
česká, 1974

Kniha Šumperák je v

Přečtených5x
Knihotéce2x
Chystám se číst4x
Chci si koupit3x
dalších seznamech2x