Mariánské léto

Mariánské léto https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386102/bmid_marianske-leto-WoL-386102.jpg 4 34 13

Co když se rozhodnete pro život až ve chvíli, kdy ho ztrácíte? Babet je obyčejná holka. Má ráda svou práci, nerozumí si s matkou a láska se jí vyhýbá. Má ale větší problém – zoufale ji nebaví být naživu a najít ideální způsob sebevraždy není vůbec snadné. I tak dělá všechno pro to, aby se svým životem skoncovala. Tedy až do chvíle, než kartami zamíchají Jakub a zjevení jménem Styx. Najde Babet někde mezi smutně nádherným babím létem a propastí, odkud není návratu to, po čem celý život tak neúnavně pátrá?... celý text

Jana.Kuc
08.10.2021 4 z 5

Ten Styx mi v tom úplně neseděl. Ale jinak pěkné čtení.

Hakl54
31.12.2020 3 z 5

Ze začátku se mi kniha líbila, ale s přibývajícími stránkami jsem příběhu přestávala rozumět. Komické situace střídaly smutek a konec už byl takový zašmodrchaný.

medlovice
17.02.2020 3 z 5

Začalo to tak energicky, ta kniha se četla výborně. Babet měla zajímavé povolání , byla empatická a příběhy jejich klientů byly dojemné a smutné , stejně jako byl život Babet. Barevný motýlek tahle dívka se jménem u nás nezvyklým a tito motýlci po létě umírají...

Kacahamouzkova
13.08.2019 5 z 5

Knihu jsem vyhrála v soutěži a absolutně jsem se do ní zamilovala. Autorku budu dále sledovat a příště si od ní něco koupím.

ChciOdŽivotaVíc
11.08.2019 2 z 5

Tak tuhle knížku jsem opravdu nepochopila

lencin
28.07.2019 4 z 5

Zvláštní kniha. Podmanivá. Některé popisy dětství jsou až neosobní, ale přesto velmi působivé. Držela jsem Babet celou dobu palce.

sabca
17.06.2019 4 z 5

První kniha od této autorky, kterou jsem četla a přečetla jsem ji za necelé 2 dny. Přesto, že se jednalo o vážné téma, občas byla i vtipná. Tak jak Šmoulince i mě se moc líbí obálka a proto použiji do Čtenářské výzvy. Knížku doporučuji a určitě si od autorky zase něco přečtu. Jednu hvězdičku ubírám za konec, který mi moc nesedl.

MargeA
14.03.2019 5 z 5

Škoda, že autorka nevydává více knížek, miluji její psaní.

Šmoulinka1980
23.01.2019 4 z 5

Tak z této knihy mám zvláštní pocity, které popravdě nevím, jak přesně pojmenovat... Nejsou to vysloveně negativní dojmy, to vůbec ne. Úplně první, co mě na knize zaujalo, je opravdu skvostná obálka! Ta se velmi povedla! Jen podle mě příliš nekoresponduje s obsahem knihy, resp. s hlavním tématem, které je velmi těžké. A vlastně jsem ani nepochopila proč název Mariánské léto??? Nebo jsem nečetla dostatečně pozorně?!? Možná si za nějakou dobu knihu přečtu ještě jednou, uvidím jak na mě bude působit podruhé. Určitě má tato mladá autorka talent a budu sledovat, co dalšího napíše. Nakonec si říkám, že pokud kniha po dočtení vyvolává v člověku spousty otázek a nutí ho k přemýšlení, tak to vlastně byla dobrá kniha! No přečtěte si ji a posuďte sami ;-)! Pozn.: ke knize mi ale vůbec nesedí štítek, který ji někdo přiřadil tj. pro děti od 14let!!! Za mě je to kniha pro dospělé...

gargamelka
08.01.2019 5 z 5

Perfektní knížka, která pohltí již od prvních stránek. Hlavní hrdinka Babet je mi velmi sympatická již od začátku. Nesmírně altruistická slečna, která má jako každý nějaký blok a také jaký má skvělý přístup ke starší generaci. Když už bych musela "skočit" v péči gerontologie, tak takováto nesmírně empatická ošetřovatelka by byla výhra na plné čáře. Přeci jen odhánět některé osoby není dobré.

Kobliha1990
19.12.2018 5 z 5

Kdysi dávno jsem četla Toxicky Squat, ke kterému se ráda vracím. A v tento rok, kdy jsem se dozvěděla, že autorka konečně vydává novou knihu, jsem si povyskočila radostí a můžu říct, že kniha předčila veškerá má očekávání, jak je křehce krásná a jak lehce se četla. Budu se těšit na další knihy!

JaKa1974
13.12.2018 5 z 5

Krásná kniha, zajímavý příběh, dojemný, kniha Vás donutí přemýšlet. Závěr je takový neskutečný, ale svým způsobem skutečný.

Renatecka
20.11.2018 3 z 5

Zvláštní kniha. Hlavní hrdinka vcelku sympatická, ale že by mě příběh nějak uchvátil, se říct nedá.

pro děti od 14 let

Hana Kavurová