Letmá známost

Pátý román Heleny Němcové vypráví opět o hledání štěstí a střetávání lidského snění s realitou. Mladá učitelka pražské základní školy Hanka odjíždí v časném létě osmašedesátého roku na školení pedagogů do Písku. Ani pomyšlení na hodného manžela a pětiletou dcerku jí nezabrání ve vášnivém románku s učitelem z Hradce Tomášem. Oba jsou sebou posedlí, vědí, že našli toho pravého. Ani jeden však není ochoten bourat své manželství, a tak se jejich vztah pozvolna vytrácí. Po více než dvaceti letech se Hanka s Tomášem, oba ovdovělí, znovu setkávají a zdá se, že nic nebrání svatbě a společnému životu v lásce… Poutavé vyprávění o snaze začínat nový život tam, kde jsou léta utvořené pevné vazby a návyky a kde to, co bylo dosud součástí každodenního snění, naráží na nepřikrášlenou rovinu skutečnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/179584/letma-znamost-179584.jpg 2.25
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Eroika

simonabr
28.04.2014

Téma zajímavé, ale vyznělo vcelku plytce a trochu hluše, čekala jsem větší hloubku prožitků, což u předchozích knih bylo a člověk si některé jejich části pamatuje, tady se to bohužel určitě nestane a už za pár dní se mi kniha vykouří z hlavy.

koprifka
29.03.2014

Zmítání se mezi rodinou a jejím zázemím a domělou láskou a pak už jen důchodový věk - velké časové odstupy a skoky jednotlivých dílů vyprávění. Co dělaly postavy mezi tím, Jak se vyvíjely jejich životy? A dosti rozpačitý závěr k tomu- přečetla jsem, ale nevrátím se k ní.

RADOST
05.01.2014

Žena vzpomíná na svou mimomanželskou známost, na sílu svých citů tehdy v mládí, když ji prožívala. Tehdy byla tato zakázaná láska prioritní. Ve stáří jsou bývalí milenci ovdovělí, znovu se sbližují, zdánlivě jim nic nebrání ve štěstí. Jenže vlastní životní priority se u ženy již změnily... Soudím, že nejlepší na knize je její obálka.

Helena Němcová

Helena Němcová