Letmá známost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pátý román Heleny Němcové vypráví opět o hledání štěstí a střetávání lidského snění s realitou. Mladá učitelka pražské základní školy Hanka odjíždí v časném létě osmašedesátého roku na školení pedagogů do Písku. Ani pomyšlení na hodného manžela a pětiletou dcerku jí nezabrání ve vášnivém románku s učitelem z Hradce Tomášem. Oba jsou sebou posedlí, vědí, že našli toho pravého. Ani jeden však není ochoten bourat své manželství, a tak se jejich vztah pozvolna vytrácí. Po více než dvaceti letech se Hanka s Tomášem, oba ovdovělí, znovu setkávají a zdá se, že nic nebrání svatbě a společnému životu v lásce… Poutavé vyprávění o snaze začínat nový život tam, kde jsou léta utvořené pevné vazby a návyky a kde to, co bylo dosud součástí každodenního snění, naráží na nepřikrášlenou rovinu skutečnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179584/letma-znamost-179584.jpg 2.49
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Eroika
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Letmá známost

Přidat komentář
gargamelka
29.01.2019

Nebe, peklo, ráj. Hra nebo motiv v životě? Kniha o životě, pobláznění, lásce, která si k sobě cestu najde, ale... Souhlasím, že časové linie jsou ve velkém rozestupu.

Jana283
06.07.2018

Literatura? Tak trochu ztráta času...


NikolaVyb
05.03.2018

První kniha od této autorky a bohužel poslední. Další díla mě po této zkušenosti prostě nelákají. Kniha na mě celou dobu působila jako jasný důkaz toho, že autorka píše divadelní scénáře. Je uchvátaná, plná dialogů a monologů. Chyběl mi aspoň nějaký popis postav, situací, míst. Zkrátka cokoliv, co si člověk dokáže skládat v hlavě. Bez ničeho je to opravdu těžké.
Vadil mi také styl psaní. Občas jsem se pozastavila nad tím, že bez zjevné změny najednou mluví jiná postava nebo se děj v jednom odstavci (nebo jedné dlouhé větě) posunul o velký časový úsek.
Příběh jednoduchý, konec hloupý, styl mi nevyhovoval. Za mě nedoporučuji.

Jana_Hlus
01.01.2018

Tuto knihu jsem přečetla na jeden zátah. Velmi zajímavé téma, věřím, že takové příběhy se odehrávají v reálném životě a autorka jej dokázala dobře popsat. Je ale škoda, že více nerozepsala další dějové linie, třeba život Tomáše v Hradišti, a také život Hany byl hodně zjednodušený. Mihlo se tam i velmi zajímavé téma roku 1968, dále nemoc jejího manžela atd., a to vše bylo tak nějak popsáno "letem světem", jakoby autorka pospíchala, aby už honem tento příběh dovyprávěla. Moc literární kvality jsem v knize nenašla, ale příběh na mě skutečně zapůsobil a budu nad tím ještě přemýšlet. A určitě si přečtu i další autorky knihy. (4/5)

simonabr
28.04.2014

Téma zajímavé, ale vyznělo vcelku plytce a trochu hluše, čekala jsem větší hloubku prožitků, což u předchozích knih bylo a člověk si některé jejich části pamatuje, tady se to bohužel určitě nestane a už za pár dní se mi kniha vykouří z hlavy.

koprifka
29.03.2014

Zmítání se mezi rodinou a jejím zázemím a domělou láskou a pak už jen důchodový věk - velké časové odstupy a skoky jednotlivých dílů vyprávění. Co dělaly postavy mezi tím, Jak se vyvíjely jejich životy? A dosti rozpačitý závěr k tomu- přečetla jsem, ale nevrátím se k ní.

RADOST
05.01.2014

Žena vzpomíná na svou mimomanželskou známost, na sílu svých citů tehdy v mládí, když ji prožívala. Tehdy byla tato zakázaná láska prioritní. Ve stáří jsou bývalí milenci ovdovělí, znovu se sbližují, zdánlivě jim nic nebrání ve štěstí. Jenže vlastní životní priority se u ženy již změnily... Soudím, že nejlepší na knize je její obálka.

Autor a jeho další knihy

Helena Němcová
česká, 1937

všech 6 knih autora

Kniha Letmá známost je v

Přečtených15x
Knihotéce2x
Chystám se číst4x
Chci si koupit1x