gargamelka Online gargamelka komentáře u knih

Četla jsem i první díl. Opět knížka nezklamala! Plná nadhledu, humoru, empatie...Nahlédnutí do "odlišného světa". Díky knize se můžeme podívat do všech stran -autista, empatický pečovatel, rodič. Více takových lidí do pečovatelských profesí.

15.12.2019 5 z 5

Nevyhnutelná opotřebovanost citů Nevyhnutelná opotřebovanost citů Zidrou (p)

V této formě knížky jsem nováček, ale tato mne oslovila! Téma, které se dle mého je i v dnešní době opomíjené. Vztahy v pozdějším věku, stereotypy ze stran dětí a okolí. O tom, že i tito jedinci by měli být sobci a plnit si sny..

10.11.2019 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Za mne knížka, která se hodí číst i v páru. Při čtení se člověk zamyslí, dodá naději:)

10.11.2019 5 z 5

Věř, běž a dokážeš Věř, běž a dokážeš Ladislav Raego Pham

Ti, kdo Raega sledují, tak mohou tušit o co půjde - o terapii, ukázku toho jací mohou být lidé... O víru v to, že bude líp. O heslo věř, běž, dokážeš. Jistě se v určitých pasážích -pocitech v této knize poznáme.

02.11.2019 4 z 5

Tri sestry Tri sestry Táňa Keleová-Vasilková

Knížky od Táni jsou sázka na jistotu. Jsou ze života a dávají naději na lepší zítřky, jako zde dějová linky Emy... Také dodávají to, že vše zlé je pro něco dobré. Co se týče hlavního motivu této knihy, je potřeba nezapomínat, že rodinné vztahy, poté ty partnerské a celkově vztahy jsou ušity velmi tenkou nití, kterou je snadné poničit.

27.10.2019 5 z 5

Vítěz Vítěz Klára Janečková

Velmi komplexní příběh, propletený, nevyzpytatelný, do jisté části překvapivý.

12.10.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Po pár větách mne kniha úplně pohltila. Skvělý styl jazyka, vykreslení vnitřních pocitů. Obdivuhodné je zpracování mužského příběhu ženskou rukou, to se Petře povedlo!

29.09.2019 5 z 5

Dvojtáta Dvojtáta Vojtěch Bernatský

Ti, kdo sledují Vova na Instagramu jsou již s některými střípky z pera dvojtáty seznámeni... Absolutně perfektní, empatická knížka ze života. Vojta umí dávat a zároveň i dostávat ♡

16.09.2019 5 z 5

Smlouva se životem Smlouva se životem Miroslava Fišerová

Jednoduše kniha ze života, dávající naději, že bude líp

06.09.2019 4 z 5

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

Knížka pobaví. S životem, který popisuje Milan se alespoň z části ztotožní každý ;)

25.08.2019 5 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Každý autor pojal single tématiku jinak. Zajímavé, odlišné, ze života, každá baví jinak

24.08.2019 4 z 5

Jak na Nový rok Jak na Nový rok Václav Franc

Příběh ze života o tom, že vztahy jsou nevyzpytatelné a občas je potřeba nakopnout od někoho dalšího

11.08.2019 4 z 5

Když se láska změní v posedlost Když se láska změní v posedlost Věra Řeháčková

Román z prostředí lázní. Touhu Kateřiny po povyražení v lázních dokážu pochopit, doma nepříliš pochopena, manžel věčně v knaipě, děti vylétly z hnízda... únik ze stereotypu do prostředí termálů, sladká slovíčka seladona a je to...

10.08.2019 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Opravdu perfektní knížka, hltala jsem každou stránku, kniha mne naprosto pohltila. Jednak pro to, že se odehrává v okolí Českého středohoří, které je pro mne láskou ♡. Za druhé pro strhující příběh Anny. Vše čím si prošla, čemu se musela postavit, o tolik dětí se postarat, co ji osud do do cesty přinesl, otisk dějin, charaktery spoluobčanů... přes to vše silná, nápomocná, bez záště naplněná a nebojácná osoba. Člověk se během knihy zamyslí...

27.07.2019 5 z 5

Kroky v dešti Kroky v dešti Katarína Gillerová

Kniha solidně mapuje dějiny, ukazuje také charaktery jednotlivých lidí, jejich úmysly a touhy.

26.07.2019 5 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Jedním slovem jízda. Do jisté časti psychologická, vztahová, životní, poučná. Hlavní hrdinka Renata si nese neduhy z dětství, ví o nich, trochu se s nimi snaží pracovat. Má okolo sebe několik dobrých duší v podobě kamarádky a nesmírně empatického manžela, tyto osoby nabízí pomocné ruce, ale Renata je solidně odmítá. Nakonec to vygraduje... sice si některé věci posléze uvědomí, ale...

21.07.2019 5 z 5

Rozinka Rozinka Kamila Holásková

Knížka se mi moc líbila, smlsla jsem si na ní. Zabývá se tématem, které je u nás stále v zadních řadách debat-lidmi v domovech seniorů, jejich životem v tomto prostředí, jejich příběhy, problémy, ale také charaktery jednotlivých ošetřovatelek.

19.07.2019 5 z 5

Lásku zlatem nevyvážíš Lásku zlatem nevyvážíš Věra Řeháčková

Kniha mne překvapila. Decentně mi připomíná Fifty shades. Z šedé myšky za podstatně lepším. Životní cesta není závidění hodná, rozvod, spory s dětmi... Trochu je vidět jak peníze mění charakter lidí, ač na to posléze hlavní hrdinka příjde.

18.07.2019 4 z 5

Zákaz lásky aneb v slzách Zákaz lásky aneb v slzách Julie Franková

Věřím v to, že autorce vypsání pomohlo alespoň trochu k duševní hygieně. Všude čteme: pryč od psychopatů, manipulantů, tyranů, toxických lidí a podobných. Ale daná situace nebo možná osud kormidluje nás trochu jiným směrem. Kniha stojí za přečtení-ukazuje možné jedince a jejich charaktery.

17.07.2019 4 z 5

Peří v průvanu Peří v průvanu Jarmila Pospíšilová

Nenáročná oddychovka. Co se stane během třech dnů. Dominantním prvkem je nastávající oslava, díky které se objeví některé nekalé obchody, něco se vyjasní, něco zanikne a něco nejspíš se i rozvine :)

17.07.2019 4 z 5