Když se láska změní v posedlost

Padesátiletá Kateřina žije vedle muže alkoholika. Vdá dceru, později se žení také syn. Kateřina uvažuje jako většina žen jejího věku. Došla na konec života, i když ten její byl na city tuze chudý. Ve skrytu duše zůstává však mladou holkou, která nepřestává snít o lásce. Kateřině se přání vyplní. V lázních poznává přítele, s nímž její sny docházejí naplnění. Ženská v mých letech, která si ještě dělá nárok na lásku, připadá všem směšná. Lásku si přivlastňují povětšině mladí. Ale co my, které jsme ji ztratily velmi záhy a bráníme se prožít zbytek života ve stereotypu a věčném přehlížení? Láska je krásná, pokud se pohybuje v pomyslných mantinelech. Jakmile se z nich však vybočí a stane se z ní posedlost, pak se jedná o nemoc ducha. Držme Kateřině palce, aby jí láska poskytla to, co dlouhá léta postrádala. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30644/kdyz-se-laska-zmeni-v-posedlost-30644.jpg 3.615
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Erika

Sidonka3

Četla jsem již před lety, protože mi tuto autorku poradila kamarádka. Myslela jsem, že Řeháčková píše jen pro -náctileté a chtěla jsem si udělat představu. Pročetla se lehce a protože jsem neměla velká umělecká očekávání, byla jsem s tématem i stylem psaní spokojená. Je to čtení pro ženy a přesto je to celkem ze života. Láska a náklonnost, kterou citově vyprahlá žena nedokázala udržet na uzdě. Dala bych tři hvězdy, v rámci žánru navyšuji na čtyři. Příběhy ze života mám raději než pohádky o novodobých mladičkých, krásných princeznách.
Pozor na obálku, mate. Hlavní hrdinkou je zralá žena a ne puberťačka na fotce, nevím proč nakladatelé občas dávají tak zavádějící informace k obsahu.

alnahu

Kateřinu z tohoto příběhu jsem docela na jednu stranu chápala ,že se jezdila takzvaně povyrazit do lázní .Život doma s alkoholikem nebyl jednoduchý i děti již opustili hnízdo .Ovšem vzala to za špatný konec ,zamilovala se do ženatého chlapa a její láska k němu se změnila v posedlost. Láska je hezká ,pokud kráčí ve vymezených hranicích.

hatuli
29.12.2014

Dobře napsaná,čtivá.Jak člověk dokáže být zaslepený láskou v jakémkoliv věku :-)

Kelynka
21.10.2013

Věru Řeháčkovou jsem znala jako autorku knížek pro dívky,které má dcera ráda čte. Proto jsem byla zvědavá,jak se mi bude líbit knížka pro dospělé. Byla jsem zklamaná.