gargamelka gargamelka komentáře u knih

A přece mám život ráda A přece mám život ráda Věra Řeháčková

Příběh Vlasty, který je jednou nahoře a podruhé dole, ale stále věří v lepší zítřky. Knížka se událostí, tématem nešťastně z části hodí do aktuálního stavu, který zažíváme. Na poměrně málo stránkách prožijeme dost věcí... a přeci mám život ráda :)
Zaujal mne terminus technikus: nejsem věřící, ale zároveň ani nevěřící.

27.03.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Název, který jistě upoutá. Ovoce, které patří mezi hlavní motivy a je skvělým dvojsmyslem :) Struktura knihy, která je v linii s Odstíny a Božským. Pohled třeštiprdla Nataši a Bruce, lehce erotické, úsměvné, pohodové a oddychové čtení.

25.03.2020 4 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Díky autorce můžeme nahlédnout do byznysu a života hříšné společnice :) a alespoň trochu porozumět tužbám i druhé strany. Knížka je sepsána čtivě.

24.03.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

První kapitola výborná, pak chvilku slabší čast, ale jako celek výtečné. Perfektní vykreslení postav, myšlenek, mentality vesnice, středu vesnice-konzumu, trvalé, hodobóžového pokoj a ostatních obyvatel.

21.03.2020 5 z 5

Svatební dar Svatební dar Danka Šárková

Velmi čtivá kniha o tom, že některé věci nás stejně doženou.

15.03.2020 5 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Do této knížky jsem se pustila hned po tom co jsem zhlédla 13. komnatu paní Eriky Bezdíčkové. Opět musím smeknout nad sílou člověka, který poté co přežil se snaží předat dále.
Kniha, která nemá jednoduché téma, které bychom nikdo nechtěli zažít a o to víc bychom si měli tuto problematiku připomínat. Oproti ostatním knížkám o něco slabší, ale vykresluje co bylo autorovým záměrem. Nenávist, zlobu, hamižnost, naději

08.03.2020 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

V porovnání s autorovou předešlou knihou, jsou to propojené nádoby. Opět dodávající naději, k zamyšlení a připomenutí, každý se v ní najde.

22.02.2020 5 z 5

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Ze začátku byla nuda. S přejezdem do Portugalska se děj rozjel a vcelku mne knížka bavila

22.02.2020 4 z 5

Malověrnosti Malověrnosti Blanka Svobodová

Na jednu stranu taková ženská slepičí kniha. Na druhou námět není nejhorší. Přečte se rychle, ale nic co by utkvělo v paměti.

13.02.2020 2 z 5

Slunečnice Slunečnice Jana Benková

Oddychová knížka, v rámci autorčiny tvorby pro mne o něco slabší. Trošku mi to přišlo jako školácká aspirace- pomsta je sladká.

11.02.2020 3 z 5

Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Kate Allan

Mozek je velmi složitý stroj, který jen tak zkrotit není jednoduché. Obavy, strach, podceňování, sráží nás to na kolena a komplikuje život... nejsme jediní a nejsme na to sami. Spřízněné duši a duším zdar ;)
Povzbuzující kniha se skvělou ilustrací.

01.02.2020 5 z 5

Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli Jak mluvit o knihách, které jsme nečetli Pierre Bayard

Knihu jsem četla ke zkoušce. Bezesporu zajímavý název. Jednoduše - všechno vědět a pamatovat si nemůžeme. Číst či nečíst?

31.01.2020

Struktura vědeckých revolucí Struktura vědeckých revolucí Thomas S. Kuhn

S knihou jsem byla nucena se popasovat ke zkoušce. Netvrdím, že by byla špatná, ale místy nepřehledná, obtížnější.

31.01.2020

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Opravdu silná a čtivá kniha, kterou jsem přečetla během odpoledne. Příběh Báry, která nemá dětství, které by si každý přál. Soužití s despotickou matkou, které se nejde zavděčit, opora v otci nic moc... Kde se vůbec bere taková odměřenost matky Báry? Co může být spouštěčem? Otázky, samé otázky, které vystavají na mysli. Velmi se mi líbil styl psaní-sonda do myšlenkových pochodů a pocitů hlavních hrdinek.

31.01.2020 5 z 5

Svobodomyslná Svobodomyslná Kateřina Lieskovská

Doufám že autorce tato kniha poskytla očistu, hrozně moc ji přeji puzzličku Ondru! Pro nás čtenářky je je to něco jako varovný prst. I když... už milionkrát napsáno jednou týrání, omluvy, květiny, sliby a chyby, vnitřní síla útěku, který žena zrealizuje, stejně se žena k tyranovi vrátí, jelikož manipulace do psychiky je mocná čarodějka... Téma o kterém se ví a přesto se o něm moc nediskutuje

03.01.2020 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Výtečná kniha! Jednotlivé stránky vybízí nepřestávat číst a lačnit po dalších stránkách ze života Sisi, perfektně sestavené věty, skvělá slovní zásoba, přirovnání, propracovanost, citlivé téma... Přečetla jsem všechny vydané knihy a člověk od Viktorie nikdy nešlápne vedle, jedná se o čtenářský ráj.

01.01.2020 5 z 5

Život v jeho tieni Život v jeho tieni Kristína Pavelková

Knížka se mi líbila. Ze života. O tom, že věřit tomu druhému nemusí být správní, jak se lidé dokáží změnit a využívat se navzájem. Pokud se do toho připletou peníze, je to nebezpečná kombinace.

30.12.2019 4 z 5

Nevěsta v okovech Nevěsta v okovech Blanka Kubíková

Nebylo to špatné. :) Pro čtenáře trochu předvídatelné, pro reálný život - však tl znáte - emoce, zaslepení, prachsprostá důvěra... Jak autorka zmiňuje v popisku o sobě -inspirací knihy je tak trochu šílený svět... Kdo hleda erotické pasáže, těch se příliš nenabaží. Pro Tamaru nic, o co by bylo v reálném životě stát

29.12.2019 4 z 5

Celá kniha je sepsána velmi čtivým způsobem. Na kolik je život Ivana pravda a na kolik jeho fabulace a přibarvené kulisy pro efekt, to už nezjistíme. Obrázek si udělá každý čtenář zvlášť. Zajímavé je, že se v knize Ivan příliš nechlubí, jak bychom mohli očekávat... krom žen :)
Ale rozhodně trefný název pro knihu!

28.12.2019 5 z 5

Matka v trapu Matka v trapu Uljana Donátová

V této knize se jistě každá z nás pozná. Snaha mít vše ťip ťop, vše stíhat, být ta nej.... a pak zo příjde hrnec přeteče...

Poslední stránka: Někdy je lepší nechat věci přicházet než se snažit. Když se snažíš, tak určitě něco přijde.
Takže jak to je ;) ?

25.12.2019 5 z 5