A přece mám život ráda

A přece mám život ráda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395851/bmid_a-prece-mam-zivot-rada-7EB-395851.jpg 5 24 12

Mladý manželský pár Vlasta a Zdeněk se zabydlují na malé vesnici. Rodině se během sedmi let narodí dva synové. Zdeněk usiluje o získání stavebního povolení k přístavbě domu. Před Vánocemi ho však odvážejí do nemocnice. Během tří měsíců umírá. K této rodinné tragédii přibývají Vlastě další starosti. V soukromém životě i v zaměstnání. Ani synové jí nepřinášejí jen radost. Vlasta se cítí vyčerpaná, unavená. Jednoho dne zkolabuje přímo před nemocnicí, v níž pracuje jako zdravotní sestra. Dlouho balancuje mezi životem a smrtí. Do poslední chvíle není vůbec jasno, zda přežije, a pokud ano, jaké budou následky. Vlasta se však nevzdává…... celý text

helča5
helča5
02.04.2022 5 z 5

už dlouho jsem nečetla tak dobrou knížku,kde matka popisuje svůj život-vyrovnání s nevěrou,starost o syny,boj s hroznou nemocí,skvěle napsané,dostala mě

PaníColumbová
PaníColumbová
18.07.2021 1 z 5

Nic moc - ztráta času...

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
08.12.2020 5 z 5

Paní Řeháčková píše krásně jak pro děti, mládež, ale i pro dospělé. Moc ráda čtu její knihy. Příběh ze života obyčejné rodiny je velice blízký naší kultuře. Aktérka knihy zažívá jednu ránu za druhou, ale napokon tomu si umí od života vzít maximum dobrého. Mějme i my rádi svůj život.

Mišák240
Mišák240
16.09.2020 5 z 5

Hlavní hrdinka Vlasta je velká bojovnice, která se nikdy nevzdává a bojuje se všemi nástrahami, které jí v životě potkají. Moc pěkná kniha.

gargamelka
gargamelka
27.03.2020 4 z 5

Příběh Vlasty, který je jednou nahoře a podruhé dole, ale stále věří v lepší zítřky. Knížka se událostí, tématem nešťastně z části hodí do aktuálního stavu, který zažíváme. Na poměrně málo stránkách prožijeme dost věcí... a přeci mám život ráda :)
Zaujal mne terminus technikus: nejsem věřící, ale zároveň ani nevěřící.

mariva
mariva
01.11.2019 4 z 5

Příběh na jeden večer, trochu smutný, ale i s pořádnou dávkou naděje. Anotace trochu klame, takže jsem čekala něco jiného. Příběh se dobře čte, jen mi trochu vadilo, že z velké části stručně popisuje proběhlý děj a jen chvílemi se podrobněji zastaví v nějakém zlomovém okamžiku.

Pechule
Pechule
29.08.2019 5 z 5

I když na mě kniha působila převážně smutně, čte se velmi dobře a dostane se pod kůži.

Šánka
Šánka
15.06.2019 5 z 5

Po delší době jsem v knihovně sáhla po knize paní Řeháčkové a líbila se mně moc. I tento příběh má v sobě to, co přináší sám život, dobré i zlé okamžiky, ztráty, prohry, ale i vítězství, každý si může v ní najít kousek toho svého příběhu.
Knížka je to útlá ale zdaleka jsem nečekala, jaké drama autorka dokáže na pár stránkách rozehrát. S čistým svědomím doporučuji :-).

Ann98
Ann98
16.05.2019 5 z 5

Mám ráda styl psaní této autorky. Přečetla jsem už všechny její knihy, proto jsem věděla, co mám přibližně od této knížky čekat. Samotný příběh mě velmi zaujal a zaryl se mi hluboko pod kůži. Život se s Vlastou zrovna nemazlil. Ani svému největšímu nepříteli bych nepřála prožít to, co si musela prožít sama Vlasta. Pro mě je to jedna z nejsilnějších postav. Neskutečný pocit po dočtení knihy, mohu jedině doporučit!

alnahu
alnahu
10.02.2019 5 z 5

Další skvělý příběh ze života ,kniha od které se nemůžete odtrhnout,aby jste se dozvěděli,jak život Vlasty po smrti Zdenka bude pokračovat dál.Pěkné čtení.

nick nick 75
nick nick 75
27.01.2019

Kniha byla pěkná, ze života.

zdehan
zdehan
19.01.2019 5 z 5

Pěkná kniha místama smutná tak jak to píše sam život spisovatelku mám moc ráda.