Vesničko má středisková

S lehkým humorem a laskavým pochopením líčí poměry na české vesnici prostřednictvím tragikomického příběhu prostoduchého vesnického sirotka, který se málem stane obětí hamižnosti pražského funkcionáře, který zatoužil po jeho domku.
Scénář nejúspěšnějšího českého filmu osmdesátých let.

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70455/big_vesnicko-ma-strediskova-uXB-70455.png 4.450

Kniha Vesničko má středisková

Amneris
17.02.2021

Kniha je psaná jako by se před očima odehrával stejnojmenný film, ale to vůbec nevadí. Příjemným bonusem knihy Jsou přidané fotografie a pár scén navíc a také slovo režiséra Jiřího Menzla. Pohodová kniha na jedno odpoledne.

jiriburda01
08.09.2019

Pěkně napsané, malé odchylky od filmu a nějáké scény navíc. Také je zde krásně popsaný příběh vzniku námětu na film

gargamelka
01.07.2019

Kultovní film a jeho legendární hlášky, které se objevují i v této psané formě.

slawa.cap
27.08.2018

Četl jsem čistě do čtenářské výzvy a musím říct, že jsem trochu zklamaný, kniha přesně kopíruje film. Film mám rád, ale čekal jsem, že do knihy pan Svěrák vloží několik myšlenek navíc a třeba i příběh víc rozvine. Jediné co je tu trochu rozvinuté je Jardova linka. Naopak tu chybí rozhovor Pávka se Štefanem. Na rozdíl od filmu se ale dozvíme i jméno doktora :)
Tak jediné co kniha dá člověku navíc jsou dvě vtipné fotky z natáčení a jedna poznámka ke scénáři.

jarabr
30.06.2018

Menší odchylky od filmu a zároveň i pár scén, které ve filmu nejsou. Velmi čtivé a příjemné. Slupnuto na posezení.

veronie
10.05.2015

Milé a vtipné, stejně jako film. To se nikdy neomrzí..

witko
11.07.2014

Tak jako film,i kniha pohladila duši.

čohynka
22.11.2013

Milé připomenutí super filmu.