Gaara1 Gaara1 komentáře u knih

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Musím říct, že jsem při čtení cítil s hlavní postavou ten její strach, trýzeň, zimu ale i radost při putování na PCT. Některá místa jsem si našel na internetu,abych měl ucelenou představu, jak je to náročná ale zároveň nádherná trasa. Člověka to opravdu láká zabalit si a vyrazit.

04.11.2014 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Začalo to knedlíkem v krku a ke konci jsem musel zamačkávat slzy, které se omylem vykutálely z očí. Ke čtení doporučuji balení kapesníků a kdo nemá rád emotivní příběhy, tak se téhle knize obloukem vyhněte. 5 hvězd.

02.05.2021 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

V této knize se mi líbila tahle věta: Uvědomila si, že se nepokusila skoncovat se životem proto, že se cítila zoufale, ale protože se jí povedlo samu sebe přesvědčit, že z toho zoufalství není cesty ven.
Hlavní postava se jmenuje Nora, která bojuje s depresí, s výčitkami z minulosti a poslední ránu jí zasadí kocour. Musel jsem se v tu chvíli zamyslet, kde je ta pomyslná čára/hrana, kterou člověk překročí a rozhodne se umřít? Kolik toho snese a ještě vydrží? Pak může přijít jen špatný den, rozlité mléko nebo něco víc osudovějšího a člověk se sesype, jako domek z karet. Nora má štěstí, dostane se do Půlnoční knihovny, kde dostane další šanci. Využije jí nebo ne?

25.06.2023 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Mě se nejvíc na příběhu líbilo, že člověk pán tohoto světa, ztratil během pár hodin úplně všechno i pozici na potravinovém žebříčku. Vše je pomíjivé i věk lidí jednou skončí. Za mě určitě pět hvězd.

28.12.2015 5 z 5

Další vynikající kniha od Vlastimila Vondrušky, který opět dokázal svůj spisovatelský um a nechal mě na chvíli přenést a nakouknout do 14. století. Seznámil jsem se z mnoha lidmi, prožíval jsem s nimi jejich životy, útrapy, strach z morové rány a poslouchal jsem kázání v Betlémské kapli z úst Jana Husa. Těším se na další díly až budu moci zase stanout vedle dalších známých i neznámých lidí, kteří utvářeli dějiny Českého království. 5 hvězd.

29.01.2015 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Owen se mi zažral do mé poslední mozkové buňky a už tam zůstane, když mě tedy nenavštíví přítel Alzheimer :-) Vynikající kniha, místy mi běhal mráz po zádech a na rukou jsem měl husí kůži, když mi při četbě začala v rádiu hrát píseň Hallelujah. 100%, nelze nic vytknout a doporučuji.

12.10.2017 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

V téhle knize se čtenář dozví kam až může člověka dohnat strach, samota, pomsta a snad i první láska.... Kniha byla velice čtivá a ke konci příběhu mi běhal mráz po zádech, ne strachem, ale jaká ironie osudu může potkat hlavní postavu příběhu.

01.05.2013 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Kniha mě překvapila, protože příběh byl úplně jiný než film a to doslova. Hned na začátku knihy film končí a říkal jsem si, co bude tedy dál. Dál byl neuvěřitelný příběh Olivera, který se na obrazovky TV nedostal.

28.10.2022 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Zaujala mě v knize povídka - Fantastické orgie - různé přenosné choroby, které lidé vyhledávají a různě si je mezi sebou mění, třeba Mluvící klacek, Vibrátor...
Na závěr bych autorovi doporučil nějakou sexuální léčbu, tohle nemohl napsat normální člověk :-)

28.06.2020 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Pěkný příběh o staříkovi, který prochází těžkým obdobím a pere se s celým světem a sám se sebou. Ove má svá pravidla, je pracovitý, čestný a spravedlivý, občas se zdá, že nikoho nemá rád, ale čas ukáže, jaké má dobrosrdečné srdce.
5 hvězd.

16.06.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Do pana Koprfkingla jsem se úplně vžil, prožil jsem tu jeho zvrácenost, nadšení ke smrti a jeho posedlost zkrátit utrpení živým tvorům. Opravdu sympaťák :-)

"Nic není v životě jisté," s úsměvem zakroutil pan Kopfrkingl hlavou, "budoucnost je vždycky nejistá. Jediné, co je v životě jisté, je smrt."

06.05.2016 5 z 5

Advent Advent Jarmila Glazarová

U téhle knihy, když se mi dostala do rukou, jsem se rozhodoval, jestli ji vůbec budu číst. Neudělal jsem tu chybu, že bych knihu opět odložil,ale vtrhl jsem do děje, jak nějaký zloděj a kradl jsem se po stránkách dál a mé vzrušení z děje a z hlavních postav dále narůstalo. Osud, jaké Glazarová připravila hlavním hrdinům nebudu samozřejmě prozrazovat, ale dostává se vám do rukou knižní skvost a já jsem byl z téhle knihy celý nadšený. 100%

07.11.2014 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Vlastenectví, toto slovo v dnešní době skoro ztratilo význam a asi málo lidí by dneska šlo a bojovalo by s hrdostí za tuto naší malou zem.

Musím smeknout před lidmi v té těžké době plné strachu, udavačství, mučení a poprav, kteří bojovali, jak skrytě, tak i otevřeně za naše budoucí životy a za naší svobodu....

Autor vás vtáhne do děje, že si opravdu představujete, jak plánujete atentát na Heydricha a cítíte to nebezpečí kolem vás, které proniká do morku kostí....

11.08.2013 5 z 5

Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice? Toť otázka! V knize je několik teorií, co se mohlo stát osudovou noc, ale žádná hypotéza není stoprocentní... Ve spise najdeme fotografie expedice i fotografie vyšetřovacího týmu...Líbilo se mi i doplňující informace pod čarou ( o městech, o domorodcích a jiné ).
Jinak děsivé čtení, když si člověk uvědomí, že tam expedice musela něčemu čelit a stálo je to život a tajemství si vzali sebou do hrobu.

20.03.2017 4 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Osvětim, kde Bůh asi musel odvrátit svou tvář, aby se nemusel dívat, co člověk člověku dokáže udělat. Členové ze sonderkommanda nám zanechali hrůzostrašné svědectví o hromadném vraždění statisíců lidí při kterém museli udržovat smrtelnou mašinerii v chodu a je jen na nás, abychom nezapomněli na tohle svědectví, protože jak se zapomene, historie se může zopakovat.100%.

25.07.2014 5 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

V každé době jsou pošlapávána lidská práva a nezáleží na tom, jestli je to v 17. století a nebo v dnešní době. Člověk by si měl zachovat nějakou tu svoji čest, narovnat svůj hřbet a říct ne, i kdyby zase měla téct krev.
Jirásek dokázal, že jsem se na chvíli v té době ocitl a mohl naslouchat poradám Chodů, čelit jejich vzpouře, zažívat jejich zklamání a jiné útrapy.

08.04.2014 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Viděl jsem nejprve film, tak jsem věděl, jak celá kniha skončí, ale stejně jsem u konce musel zamačkávat slzičky. 100%

14.10.2013 5 z 5

Další neuvěřitelný příběh sympatického starouška, který si s ničím neláme hlavu a který se dokáže objevit a zase zmizet z neuvěřitelných míst a situací a dokáže zamotat hlavy nejvyšším politikům... 90%

23.04.2019 5 z 5

Pěkný knižní kousek u kterého jsem se nenudil a Alan mi byl sympatický hned od začátku. 100%

26.03.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Vtipné vyprávění poutníka Zibury na cestě přes Turecko až do Jeruzaléma. Kniha mi dala mnoho poznatků, měl jsem i zkreslený pohled na Turky, vnímal jsem je jako barbary, ale Ladislav mi tento názor částečně vyvrátil...
As salámu alejkum wa rahmatuláh Ladislave.

26.06.2016 5 z 5