FoxFox FoxFox komentáře u knih

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Moje v pořadí už šestá kniha od Jodi, což jistě o něčem vypovídá. Na tuhle jsem se obzvlášť těšila kvůli jejímu tématu, příběhy o lidech, kteří jsou "jiní", mě moc baví. Jodi však pojala tématiku autismu zase z jiného úhlu, než jsem zvyklá, zato s pečlivostí jí vlastní.
Velká část knihy se odehrává v soudní síni, nejedná se tedy o žádnou oddechovku, ale spíš o náročnější čtení. U jednotlivých kapitol se střídají vypravěči, kromě hlavního hrdiny, autisty Jacoba, nám popisují strasti i radosti společného života s ním i jeho matka a bratr. Do příběhu se postupně zaplétá více postav, které zasahují do děje. Jediné, co mě zklamalo, byl konec. Musím ale vyjádřit obdiv autorce za nastudování tématu.

15.08.2023 5 z 5

Čistič Čistič Paul Cleave

Styl psaní autora mě hodně bavil, jeho sarkasmus prolínající se místy až s černým humorem mi přišel opravdu trefný. Čističe je asi potřeba brát trochu s nadsázkou, asi jako každý podobný akční film, ve kterém umírají postavy co deset minut. Možná bych knihu o pár stran zkrátila, někde okolo poloviny knihy jsem se chvílemi nudila, ale celkový výsledek považuji za zdařilý. Ale co by mě zajímalo, jak to dopadlo s kocourem? :D

16.01.2023 4 z 5

Taky se vám při čtení této knihy chtělo tak strašně spát? Ale jak pan autor uvedl v knize, pro něho je to potěšující. :) Velmi zajímavé a poučné čtení, doporučuji.

03.01.2023

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Velice citlivě vykreslené životní příběhy tří hlavních postav, k nimž si v průběhu čtení vytvoříte silný vztah.
Naše nejmladší hrdinka, Matilda, je zařazena do programu Lebensborn, který není až zas tak častým tématem v knihách o druhé sv. válce. Další ženskou hrdinkou je mladá židovka Elsi, jejíž rodina byla odsunuta do polského ghetta. Jak nedostudovaný ženský lékař, Němec Willem, ovlivní jejich cesty životem tak, že se nakonec protnou?
Pro milovníky tohoto žánru určitě doporučuji přečíst, pěkně napsáno.

15.12.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Po knížce jsem sáhla na doporučení a dobře jsem udělala. Hlavním tématem je záměna dětí v porodnici, která je odhalena asi ve dvou letech jejich věku. Rodiče poté řeší, jak se v této situaci nejlépe zachovat, jako slušní lidé? Styl psaní autora mi neskutečně sednul a knížka mě už od začátku vtáhla do děje. Celou dobu jsem byla zvědavá, jakým směrem se bude příběh vyvíjet. Super čtení, rozhodně doporučuji.

03.06.2022 5 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Katarína Gillerová

Čtivě napsaná kniha bez zbytečných popisů. Příběhem se prolíná několik tajemství, na které chcete znát odpověď. Hlavní hrdinka žije obyčejný život, ne vždy se jí všechno daří pode plánů a představ. Kdo má rád příběhy z reálného života, ten si přijde na své. Určitě zkusím další knihy od autorky.

17.01.2022 4 z 5

Pětiminutový deník vděčnosti Pětiminutový deník vděčnosti Sophia Godkin

Pokud vás toto téma zajímá, určitě doporučuji si deník pořídit. Najít si každý den pět minut pro sebe a zamyslet se nad svým dnem může mít opravdu pozitivní vliv na váš život. :)

17.01.2022

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Pokud jste milovnice oddechových romancí, Vánoční tábor se Vám myslím bude líbit. A když ho budete číst ve vánočním období, zachumlané pod dekou, s hrníčkem horké čokolády v ruce a zasněženým večerem za oknem, určitě si přijdete na své.
Za mě bych uvítala lepší rozpracování charakterů postav, raději než zdlouhavé popisy veškerých vánočních ozdob až do posledního detailu.

17.01.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

(SPOILER) Na třetí díl série, jíž nás provází soukromí detektivové Kate a Tristan, jsem se velmi těšila. Bohužel po přečtení ho za sebe musím zhodnotit jako nejslabší. Věrní čtenáři knih pana Bryndzy, mezi které patřím i já, se určitě těšili na svoji dávku napětí, která obvykle jeho knihám dodává na oblíbenosti. Toho jsme se ale u Propasti smrti nedočkali. Detektivní zápletka byla dobře vystavěná, u čtení jsem se nenudila, ale něco tomu chybělo.

SPOILER: Některé věci mi v knize nedávaly smysl, např. imobilizér myslím funguje jinak, než jak tomu bylo v knize. Taky popis vyvráceného stromu, který měl kořenový bal velký jako třípodlažní budova...no nevím, nevím.

17.01.2022 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

To bylo krásné pohlazení po čtenářské duši. Kniha mi dlouho ležela na poličce "chystám se číst" a opět musím poděkovat čtenářské výzvě, která mě přinutila po ní sáhnout. Hned od prvních stránek jsem se přenesla do prostředí panských sídel anglického venkova a nasávala atmosféru tehdejší doby. S Elinor a její sestrou jsem strávila jeden příjemný podzimní týden, budu na ně ráda vzpomínat.

15.11.2021 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Určitě nedoporučuji začínat číst Radku Třeštíkovou knihou To prší moře. První polovina knihy je napsaná hodně zmatečným způsobem, který myslím může leckterého čtenáře od čtení odradit a po další knížce této spisovatelky už nesáhne. Taky mi vůbec neseděl rádoby poetický styl psaní, který Třeštíková místy používala. Z počátku jsem měla chuť knihu odložit, trvalo mi dost dlouho, než jsem se začetla a na poněkud zmatený styl vyprávění si zvykla. Čím víc se ale čtenář seznamuje s příběhem a postavami, tím více se stává kniha čtivou, od druhé poloviny jsem ji nemohla odložit. Chování hlavní hrdinky nechci soudit, její život byl opravdu komplikovaný a bůhví, jak by se člověk v její situaci zachoval.

21.10.2021

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Nechala jsem se strhnout tolika pochvalnými doporučeními, což byla chyba. Příběhy á la Rosamunde Pilcher nejsou nic pro mě. Pokud máte rádi červenou knihovnu, určitě jí dejte šanci.

07.09.2021 odpad!

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Markus Lutteman

Tohle by snad mělo patřit mezi povinnou četbu. Kniha by si zasloužila mnohem lepší propagaci, takové knihy by měly být čtené, protože nám ukazují reálný svět, skutečný život v jeho nejkrutějších podobách. Po přečtení však ztratíte víru v dobro a naději na spásu lidstva. Krvavý měsíc se mnou zůstane už na vždy.

07.09.2021 5 z 5

Výhra Výhra Patricia Wood

Na Výhru jsem narazila v podstatě náhodou a jsem za to moc ráda. Tyto příběhy typu Forest Gump se mi nikdy neomrzí. Perryho jsem si oblíbila a držela jsem mu po celou dobu pěsti.

07.09.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Po tak obrovském promu jsem čekala větší pecku. Knížce ale nelze upřít její věrohodnost, opravdu jsem chvílemi byla přesvědčená, že se jedná o příběh skutečné kapely.

07.09.2021 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Nechala jsem se nalákat pochvalnými komentáři a krásou obálkou, ale bohužel tohle není čtení pro mě. Nejsem fanynkou romantických příběhů, kde se hrdinkám vše tak zázračně dobře daří. S dalšími knihami z této série nebudu pokračovat.

07.09.2021 3 z 5

Léčba kočkou Léčba kočkou Olga Krumlovská

Tahle kniha opravdu není nic pro milovníky koček! Nechápu, že se paní autorka za ni označuje, a potom v knize uvede osudy svých "miláčků". Například kočka, která jí "pomáhala" s péči o postiženého syna, a ona se pak odstěhuje do nového bytu a kočku si sebou nevezme? Že by si prý nezvykla na nové prostředí? Až po nějaké době, kdy se kočka začala sebepoškozovat, si ji vzala milostivě na dožití. O kocourkovi, který jim vypadl z okna, nemluvě...Části o historii byly zmatečné, autorka skákala z jedné doby do druhé. Informace o komunikaci, tak jak byly popsány v knize, zná i malé dítě, na to je škoda papíru. Opravdu číst knihu o tom, že když kočka přede, tak je spokojená, mi přijde zbytečné. Dostala jsem ji jako dárek a jedině to mě nutilo dočíst do konce.

25.01.2021 odpad!

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Bohužel moje hodnocení půjde proti pětihvězdičkovému proudu, možná mi nesedl styl, jakým je kniha psaná. Působila na mě spíš jako soubor povídek, které nám mají ukázat to nejhorší, co se v dané době dělo. Ty měl spojit příběh ústřední postavy Muže s dírou v srdci, ale na mě to celé působilo hrozně nekonzistentně a kniha mě nezasáhla tak, jak jsem čekala (kromě posledních pár stran). V rámci dané tematiky mě mnohem více mě oslovil Lustr pro papeže.

27.05.2024 3 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Možná jsem četla moc brzo po prvním dílu, a nebo to bylo interpretací audioknihy, ale bohužel pokračování Nemusíš! mě bavilo o něco méně. Už to nemělo ten inspirativní náboj, jako první díl, kterým to za mě mohlo skončit.

25.01.2024 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Tato kniha je o dost jiná, než autorčiny předchozí. Pořád se ale nemůžu rozhodnout, jestli se mi líbila, nebo ne. Rozhodně se četla dobře, některé situace byly velmi realisticky a uvěřitelně popsány, například oslava výročí v restauraci, předávání dětí u auta...Měla jsem při čtení vyloženě špatný pocit, což je asi známka dobře napsané knihy. Taky u různých přirovnání, která se honila hlavní hrdince hlavou, jsem docela žasla nad spisovatelským umem. Třeštíková asi není pro každého, podle slabšího hodnocení jejích knih tady na DK. Mě se ale její předchozí knihy líbily, proto jsem sáhla po této. Kdybych četla Kde jsi, když nejsi jako první, už bych se do další knihy od autorky asi nepustila.

25.01.2024 3 z 5