FoxFox FoxFox komentáře u knih

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Moc zajímavá a poutavě napsaná kniha, určitě se podívám po autorčiných dalších dílech. I když z této doby je napsáno spoustu příběhů, dozvěděla jsem se zase něco nového. Především postava a osud paní Podolské mě velmi zaujala, musela to být obdivuhodná dáma.

16.04.2024

Když se nikdo nedívá Když se nikdo nedívá Jennifer Hillier

Od autorky jsem přečetla všechno a na její novou knihu jsem se moc těšila. Už podle hodnocení na DK jsem věřila, že nebudu zklamaná. Knížka se četla super, styl psaní mi prostě sedí, vše je v rámci žánru uvěřitelné, hrdinové se chovají racionálně a nakonec je vše dobře vysvětleno. Thrillery už moc nečtu, ale Jennifer Hillier si nenechám ujít ani příště. Za mě velké doporučení.

23.02.2024 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Moje první kniha od autorky a hned podařená volba. Příběh obyčejného života dvou hlavních hrdinek, vysokoškolačky Marie a mámy dvou dětí Katky. Obě hrdinky byly inspirativní, zvlášť to, jak se Katka poprala se svou situací, mi přišlo super. Samozřejmě měla asi víc štěstí a pomoci třeba od své kamarádky Jarmily, než by bylo asi reálné, ale i přes to chtěly její činy odvahu. Marie měla zase super podporu u svých rodičů, a šla si statečně za svým cílem. Pěkné čtení, doporučuji.

25.01.2024 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Knihy od Jane Austen mám ráda, především Rozum a cit a Pýchu a předsudek, a proto jsem se na další dílo z pera této autorky moc těšila. Spisovatelka vás přenese do úplně jiné doby, kterou velmi věrohodně vykreslí. Jen mi chybělo trochu romantiky ve vztahu mezi hlavní hrdinkou a jejím vyvoleným, po celou dobu se mezi nimi v podstatě nic nedělo, až ke konci to šlo ráz na ráz. Myslím, že si po celou dobu nedali ani pusu. :D
Líbilo se mi, že se v knize občas objevil komentář autorky k příběhu, bylo to takové osvěžující.

14.11.2023 4 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Jedná se o psychologický román, ve kterém především sledujeme myšlenky jednotlivých členů rodiny Sorensonových. Střídají se pasáže z minulosti a současnosti a také pohledy vypravěčů. Bohužel kniha neměla moc dějových zvratů, chybělo mi tam trošku víc akce. Řekla bych, že některé části byly na pět hvězdiček a u jiných by nebyla škoda, kdyby v knize vůbec nebyly. Oblíbila jsem si pouze jednu postavu (myslím jako většina čtenářů), ostatní mi k srdci nějak nepřirostli. Přesto vás kniha nutí k zamyšlení o vaší vlastní rodině.
Nebylo to špatné čtení, ale ke knize se již vracet nebudu.

08.09.2023 4 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Přesně takovou oddechovku jsem teď potřebovala. Příběhy paní Chalupové vždy rychle odsýpají, nezdržují se zbytečnou omáčkou, ale raději se zaměřují na lidské osudy.
Z počátku jsem měla trošku problém zorientovat se v ženských postavách, ale v průběhu čtení jsem se od jejich příběhů už nemohla odtrhnout. Zajímavá zápletka, která postupně graduje, odrývá dlouho střežená tajemství a vše vyústí v šokující závěr.

15.08.2023 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Kniha Pryskyřice vypráví příběh jedné rodiny, která žije na malém dánském ostrově, odříznutá od zbytku civilizace. Do města na pevnině však otec s dcerou, naší hlavní hrdinkou Livií, podnikají pravidelné výpravy a přinášejí odtamtud věci. Spoustu věcí. Tolik věcí, že s nimi postupem času zaplní celý dům, ve kterém se pak už nemohou ani hnout. ..
Kniha začíná plynout pozvolna, seznamujeme se s minulostí otce Jense, poznáváme jeho vztah k rodině a lásku k přírodě. V průběhu děje se pak čtenář může snažit lépe pochopit činy, ke kterým dojde.
Bylo to spíš psycho, než thriller. Doporučuji čtenářům, kterým nevadí pomalejší tempo knihy.

15.06.2022 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Bohužel musím jít s hodnocením proti proudu, protože nadšení po přečtení této knihy se nedostavilo. Chyba bude i na mojí straně, zkrátka nejsem cílovka tohoto žánru, i když první díl Dopisy ztraceným se mi líbil hodně. Hrozně mě nebavilo, jak byli hlavní hrdinové Emma a Rev pořád jen naštvaní a ublížení. Chápu, opravdu to neměli lehké, ale kdyby o svých problémech promluvili, určitě by jim to prospělo. Oceňuji, že kniha má přesah a snaží se upozornit na mnoho citlivých a důležitých témat.

08.06.2022 3 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Takový milý a nenáročný příběh z romantického prostředí Paříže, ve kterém se prolínají životy dvou hlavních hrdinek Anny a Claire. Claiřino vyprávění je převážně vzpomínání na její minulost. Samozřejmě při čtení nejednou dostanete chuť smlsnout si na nějaké výborné čokoládě. :) Poslechnuto jako audiokniha, která byla zpracovaná opravdu skvěle.

04.05.2022 5 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Přečteno v rámci čtenářské výzvy jako kniha z mého dětství. Kdysi jsem přečetla všechny knížky od Lenky Lanzové, které se jen daly ve školní knihovně vypůjčit. Během čtení Kapek rosy jsem se s hlavní hrdinkou Karolínou ocitla na jejich rodinné chalupě na okraji lesa, mezi zdmi zříceniny hradu Puštík i na břehu rybníka Dědouse. Cítila jsem vůni prázdnin, přírody a nostalgie. V rámci daného žánru je to velmi dobře napsaná knížka.

19.04.2022 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Knihu Dům na útesu bohužel nemůžu doporučit. Styl psaní mi vůbec nesedl, nedokázal mě vtáhnout do děje. Přemýšlela jsem, že knihu vzdám, ale byla jsem zvědavá na rozuzlení příběhu a dočetla jsem jej poctivě až do konce. Souhlasím s více uživateli tady, že příběh je trochu moc překombinovaný. Dávám slabé tři hvězdičky.

11.10.2021 3 z 5

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

Příjemná oddechovka na proložení náročnějších knih. Styl autorky mám ráda, dobře se mi čte.

11.10.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje druhé setkání s dílem pana Hartla a musím říct, že Malý pražský erotikon se mi líbil o něco víc. Knihu Prvok...jsem si chtěla přečíst dříve, než se podívám na film. Se čtyřmi kamarády Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem jsem strávila několik jízd tramvají do práce a z práce a byli mi příjemnými a zábavnými společníky na cestu. Mám ráda příběhy ze života obyčejných lidí, kde není všechno jen růžové a sluncem zalité.

16.08.2021 4 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

V knize se střídá vyprávění Anny, která v roce 1940 malovala obraz určený pro poštovní úřad malého americkém městečka Edenton. Při práci jí pomáhá mladý a velice talentovaný student umění, černošský chlapec Jesse. Druhá dějová linka je ze současnosti, kdy taktéž začínající umělkyně Morgan dostane za úkol Annin obraz zrestaurovat. Pokud se jí to podaří ve stanovené lhůtě, bude obraz vystaven v Jesseho galerii umění. Během práce na obrazu Morgan odhaluje tajemství života malířky Anny, které nakonec změní život i jí.
Posledních asi sto stran jsem přečetla jedním dechem, ale začátek knihy byl hrozně pomalý a pořád se opakovalo to stejné dokola, stihne Morgan zrestaurovat obraz do 5. srpna, nebo ne? Kniha pěkná, ale doporučila bych spíš čtenářům, kterým nevadí pomalejší děj.

29.04.2024 4 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Zajímavý námět, stejně jako dvojice hlavních hrdinů Helmut a Paula, se kterými během pár týdnů prožijeme spoustu bláznivých zážitků. Aktuální dějová linka je prokládána Paulinými vzpomínkami na rozhovory s jejím bráškou, který byl milovníkem ryb a oceánů. Velmi čtivé, místy vtipně napsané a pak zase citlivé, konec obzvlášť. Pěkná kniha, stojí za přečtení.

19.03.2024 4 z 5

Když panda tančí Když panda tančí James Gould-Bourn

Zajímavě zvolený žánr komedie, nebylo to špatné, ale já si celou dobu představovala, že by mě zpracování v podobě filmu bavilo víc. Nicméně kniha je čtivá, některé repliky jsou zábavné, Ivan a jeho mluva na mě byla až moc prvoplánová, ale Lucy byla občas trefná.

19.03.2024 4 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Moc milé čtení pro ženy, ale nebojte, není to vyloženě červená knihovna. Hlavní hrdinka Abby se se svým kocourem přestěhuje z New Yorku na kanadský venkov, kde se pustí do rekonstrukce domu. Na malém městě se seznámí s dalšími obyvateli, jejichž postavy jsou v knize pěkně vykreslené. Abby mi i přes některé její mouchy byla sympatická, hlavně její humor. V závěru jsem byla trošku zklamaná, zvrat byl na mě už moc velká náhoda.

25.01.2024 5 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Bylo zajímavé se díky čtenářské výzvě ocitnout v 16. století, v kulisách hornického města, kde vyšetřovatel jezdí na koni a jeho společník provádí výslech podezřelých pod hrozbou mučení. Knížka byla hodně akční, ale za mě málo propracovaná. Děj se odehrával hrozně rychle, bez nějakého hlubšího vysvětlení, či důkladnějšího vykreslení postav a motivů. Avšak pro milovníky tohoto žánru to bude jistě zábavné čtení.

23.10.2023 3 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

(SPOILER) Za mě byla tato kniha velké zklamání, asi od poloviny jsem se musela ke čtení přemlouvat. Postavy byly napsané hodě přehnaně, především Adam byl vykreslený jako hlupák, který mění názor v každém odstavci. Až jsem si říkala, že to snad autorka nemyslí vážně a nakonec se třeba ukáže, že trpí nějakou psychickou poruchou... Těšila jsem se na soudní proces, jak bude Sarah Adama obhajovat, ale ten autorka úplně přeskočila. Bohužel nedoporučuji.

09.10.2023 2 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Moje v pořadí už šestá kniha od Jodi, což jistě o něčem vypovídá. Na tuhle jsem se obzvlášť těšila kvůli jejímu tématu, příběhy o lidech, kteří jsou "jiní", mě moc baví. Jodi však pojala tématiku autismu zase z jiného úhlu, než jsem zvyklá, zato s pečlivostí jí vlastní.
Velká část knihy se odehrává v soudní síni, nejedná se tedy o žádnou oddechovku, ale spíš o náročnější čtení. U jednotlivých kapitol se střídají vypravěči, kromě hlavního hrdiny, autisty Jacoba, nám popisují strasti i radosti společného života s ním i jeho matka a bratr. Do příběhu se postupně zaplétá více postav, které zasahují do děje. Jediné, co mě zklamalo, byl konec. Musím ale vyjádřit obdiv autorce za nastudování tématu.

15.08.2023 5 z 5