Když se nikdo nedívá

Když se nikdo nedívá https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513398/bmid_kdyz-se-nikdo-nediva-xzl-513398.jpg 4 75 19

Pečlivě zorganizovaný život Paris Peraltové po boku zámožné celebrity bere za své v okamžiku, kdy je zatčená ve vlastní koupelně, zbrocená krví a s břitvou v ruce, a její manžel leží mrtvý ve vaně přímo v jejich domě. Jakkoliv špatně její situace vypadá, není to však to, co jí dělá největší starosti. S nechtěnou mediální pozorností, která ji nyní obklopuje, je jen otázkou času, kdy ji někdo z dávno zapomenuté minulosti pozná a zničí jí nový život, na němž tak dlouho a tvrdě pracovala. Před pětadvaceti lety byla Ruby Reyesová odsouzena za podobnou vraždu v procesu, který na začátku devadesátých let otřást celou Kanadou. Nyní je nečekaně propuštěna z vězení. A to k Parisině značné nelibosti…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Things We Do in the Dark , 2022

gordon13
15.04.2024 5 z 5

Skvělé, skvělé a skvělé...J. Hillier je prostě výborná autorka!
Parádní příběh, který jsem zhltla jak malinu.

martina5360
11.04.2024 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. A i když jsem si pachatele tipla hned ze začátku správně, tak byla knížka napínavá a četla se mi dobře.

Johny_H.
09.04.2024 5 z 5

Ta to autorka mě překvapuje četl jsem od ní všechny knihy a pořád nechápu jak z pera tak dokonalé autorky která si umí hrát s postavami a napínavou atmosférou mohla vzejít tak špatná kniha, alespoň pro mě Malá tajemství s toho to důvodu jsem se této knihy trochu bál, ale zde se opět ukazuje její talent a kniha je naprostá dokonalost která sice u čtvrté části trochu na pár stránkách ztratí tempo, ale to je jen malá zanedbatelná výtka. Jinak se děj žene ku předu a zážitek je na 5/5 a mohu jen doporučit. Pokud bude žebříček knih jako za rok 2023 rád ji tam dám.

Leena
23.03.2024 3 z 5

Tak za mě jedna ze slabších knih autorky, nic extra.
Nejlepší byl zatím Řezník.

Maky806
13.03.2024 5 z 5

Pěkný čtení plný napětí.

FoxFox
23.02.2024 5 z 5

Od autorky jsem přečetla všechno a na její novou knihu jsem se moc těšila. Už podle hodnocení na DK jsem věřila, že nebudu zklamaná. Knížka se četla super, styl psaní mi prostě sedí, vše je v rámci žánru uvěřitelné, hrdinové se chovají racionálně a nakonec je vše dobře vysvětleno. Thrillery už moc nečtu, ale Jennifer Hillier si nenechám ujít ani příště. Za mě velké doporučení.

Peace
21.02.2024 4 z 5

"Lžím se vždycky věří snadněji než pravdě."

Abych pravdu řekla, někdy kolem padesáté strany jsem chtěla knížku odložit a nedočíst. Ale od Jennifer Hillier jsem již jeden příběh četla a moc se mi líbil, takže jsem pro jistotu vytrvala a dobře udělala. Děj postupně nabral grády a šlo o moc fajn thriller, který ke konci naopak nešel odložit.

cornetka
18.02.2024 4 z 5

V první půlce knihy jsem se nemohla nějak začíst, ale nevzdala jsem to. A udělala jsem dobře. Děj pak začal do sebe víc zapadat a začala jsem víc chápat spojitosti. Příběh začal byt víc akčnější a čtivý. A rozhodně to nebylo místy snadné čtení.

Jedná se o thriller, který stojí za přečtení. Čekejte několik zápletek, které se postupně odkrývají, stejně tak i chování Paris bude víc odůvodněné a pochopitelné.

Renatecka
27.12.2023 5 z 5

Skvěle propracovaný thriller přímo nabitý napětím a množstvím uvěřitelných zápletek. Skvělé a vřele doporučuji.

Shaxx
26.12.2023

Od Hillier jsem četla Wonderland pár let dozadu a ten mě bavil dost. A nebylo tomu jinak ani u Když se nikdo nedívá. Autorka píše poutavě, je to čtivé. Ani mi nevadilo, že se backstory přehrávala postupně ze dvou pohledů a děj tak mohl působit mírně repetitivně. Nemám zas tolik načtených thrillerů, takže mi stačí málo - aby se to dobře četlo, aby zápletka měla nějakou logiku a aby postavy nebyly úplně na zabití a tohle splnilo dobře všechny kritéria. Určitě se mrknu i na nějaké další knihy od autorky.

anovy64
08.12.2023 5 z 5

Perfektně napsaný dramatický příběh, který se dobře čte a čtenáře udržuje v napětí až do konce. Paris opravdu neměla lehký život, ale statečně s nepřízní osudu bojovala.

WaN635
14.11.2023 5 z 5

Od autorky už jsem pár knížek přečetla, ale tahle mi přišla nejlepší.
I přesto, že část zápletky jsem odhalila, tak kniha rozhodně neztratila na čtivosti.
Z dívenky, která v dětství neskutečně strádala,ušla hrdinka kus cesty a i v dospělosti jí osud pokouší.
Za mě hodně dobré psychologické drama.

xena2711
08.09.2023 4 z 5

Velmi čtivé psychologické drama, které je plné zvratů od začátku do konce. První knížka od autorky a jdu na další. Super.

alexis818
27.08.2023 5 z 5

Moc pěkná knížka.Vynikajici krimi a vlastně i psychologie obou žen,které si v životě neměly jinou možnost,než být spolu.Super počtení.

Andrea7272
24.08.2023 4 z 5

Také bych se spíš přiklonila k dramatu než thrilleru , ale myslím , že se povedl :-)
Zkusím určitě další knihu od autorky !

Dela111
05.08.2023 3 z 5

Když se nikdo nedívá bych spíše označila za jednoduché psychologické drama než thriller, tady nečekejte žádný složitě vystavěný výborný thrillerový děj se spoustou zvratů. Je to napínavý příběh pro ženy a čtenářky podobných knih budou spokojené.
Kladem je chytlavý námět a svižné tempo. Na úplném začátku to vypadá na zamotaný příběh se spoustou tajemství, které budou postupně odhalovány, bohužel to nevydrží dlouho. Brzy je naopak jasné, oč se jedná, pointa je zřejmá a děj začne být hodně předvídatelný.
Plusem je velká čtivost, Jennifer Hillier umí psát poutavě. Z jejích knih vydaných u nás mně však tato připadá dějově nejslabší.

Jane2016
05.08.2023 4 z 5

Myslím si, že mnozí z Vás autorku Jennifer Hillier neznají. Já sama jsem se v minulosti zamilovala do jejích knížek, hlavně do Wonderlandu: Země divů a do Řezníka. Řezník se od té doby řadí mezí nejlepší thrillery, jaké jsem četla. Čili jméno autorky je pro mě jako určitá známka kvality a její knihy mám opravdu v oblibě.

A příběh byl skvělý, Hillier má jedinečný talent a dokáže napětí dávkovat tak, aby Vás u čtení udržela. Sama jsem knížku měla v plánu číst celý víkend, ale nějakým nedopatřením jsem ji přečetla během jednoho dne! Kapitoly jsou dobře rozdělené, po kratších částech čili věřím, že se v příběhu nebudu ztrácet i když je tedy zamotaný!

Pokud jste milovníci thrillerů, tak Vám doporučuji nejen tuto knihu, ale autorku celkově. Píše opravdu zajímavé a strhující thrillery a já se v ní za tu dobu, co ji čtu, nikdy nezklamala.

Knihu tedy hodnotím velice kladně, ale od Hillier ode mě stále vede Řezník!

Paja1709
01.08.2023 5 z 5

Moje pátá kniha od autorky a opět skvělá. Můžu jen doporučit.

Pípasek
30.07.2023 5 z 5

Super napínavé čtení, hlavně pěkně zamotané. Nic není tak, jak vypadá,

Jennifer Hillier
kanadská, 1974
2016  87%Řezník
2012  81%Pronásledovaná
2019  88%Sklenice srdíček
2016  81%Wonderland: Země divů
2021  86%Malá tajemství

Kniha Když se nikdo nedívá je v