evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Bivoj běsobijce Bivoj běsobijce Juraj Červenák

Vždycky jsem si říkal,že staroslovanské legendy a mýty by byly skvělým zdrojem pro originální fantasy.A bum,pak jsem v knihovně narazil na tuto knihu! Příběh jsem si obrovsky užil,a byť nejsem úplným fanouškem takovýchto hrdinských fantasy,knihu jsem přečetl jedním dechem.Autor dokázal vymyslet příběh doslova nabitý akcí,zabydlet jej úžasnými tvory,postavami a starými bohy, svádějícími mezi sebou líté boje,to všechno v naprosto strhujícím tempu.A posledních zhruba 40 stran!? Pro mě doslova vyšperkované vyústění! Výborně, skvěle jsem se bavil!

10.11.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Slabounké, mdlé a neuvěřitelně předvídatelné.. Tohle je kniha,na níž si za týden ani nevzpomenu.A ten poslední twist na konci mi přišel ve stylu "A teď tam dáme nějaký zvrat, protože to se od nás čeká,ne?" Ztráta času, thrillerový podprůměr.

15.09.2020 2 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Výborné sci-fi!Kniha má spád,je akční a autorův styl psaní mi naprosto sednul.Postavy jsou plasticky vykreslené a i přesto že je jejich tu poměrně mnoho, žádná nehraje vysloveně prim a všechny dostávají dost prostoru,aby vynikly.Tahle dystopie se zatraceně dobře četla.

29.06.2020 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Tak tohle byla opět fantastická jízda v podání Romana Bureše.. Peklo bylo promyšlené do nejmenšího detailu s lehkým nádechem steampunku.Skvělý mi přišel nápad s Cheruby a Serafy jakožto klany.Všechny postavy byly vykresleny naprosto věrohodně a díky tomu se kniha četla jedním dechem.Nezbývá než si postesknout,že Bureš asi nikdy nezíská takové místo na slunci,jako jiní čeští autoři,i když by si to opravdu zasloužil.

12.01.2020 5 z 5

V polévce miso V polévce miso Rjú Murakami

Strašně dlouho jsem se vyhýbal japonské literatuře v domnění, že bude natolik specifická a zvláštní,že pro mě bude prakticky nestravitelná.A bum ho, nakonec jsem se kousnul a co jsem dostal?? Velmi originální příběh, který i když je staršího data (rok vydání 1997) strčí většinu dnešních rádoby psychothrillerů snadno do kapsy.Trochu mi vadilo,že příběh negraduje,ale pohybuje se vpřed v jakési sinusoidě,ale to je asi tak jediné co tomu mohu vytknout.Zajímavý konec s odkazem byl osvěžující, stejně jako to,že viník nebyl potrestán- v dnešní thrillerech věc téměř neviděná.Určitě to nebyla moje poslední japonská kniha!

13.11.2019 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Nádherný příběh.Jen dvě knihy mi vehnaly slzy do očí-Do tmy od Anny Bolavé a právě Volání netvora.Lidský a dojemný příběh o ztrátě,pocitu osamění a viny,o touze odvrátit neodvratitelné.Navíc kniha je nádherně ilustrovaná, opravdový klenot.Děkuji,pane Nessi, dokázal jste to-dotkl jste se mého zkornatělého srdce!!

16.10.2019 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

No tedy,musím říct za mě hodně velké zklamání.Možná,že jako krátká novela by to fungovalo,ale jako román je to bez napětí,nudné a opravdu hodně předvídatelné.Pro mě ztráta času a v tomto případě i ztráta peněz..Opravdu nechápu ty pochvalné recenze,mám pocit že jsem snad četl jinou knihu.. Pod pojmem "psychothriller" si vážně představuji něco jiného,tohle je čajíček

13.06.2018 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Vůbec nechápu,jak mohl Písečný muž tak dlouho unikat mé pozornosti.Tahle kniha je skvělá!Brutální a zároveň chytrá,vtáhne vás a nepustí,nedá vám vydechnout do poslední řádky.To hodnocení zde je naprosto zasloužené.

14.02.2018 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Dějově je to stejně bohaté a akční jako druhý díl, ale.. Je toho už prostě moc. Obzvlášť Frentisova linka je zbytečně natahovaná se spoustou epizodních postav, z kterých se při čtení ( alespoň tedy pro mě) stávala těžko rozpoznatelná skrumáž.Celkové vyvrcholení také není ledajaké,mám pocit, že čachry se Spojencem se autorovi trochu vymkly z rukou.. Dávám čtyři hvězdy,je to důstojné zakončení trilogie,byť je to pro mě určitě nejslabší díl.

09.02.2024 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Ano je to výborná fantasy a ano určitě stojí za přečtení. Nicméně z mého osobního pohledu tomu přece jen něco do dokonalosti chybí. Možná je to mnou, neboť neholduji úplně takovým těm "učnovským fantasy" typu univerzit, řádů, škol.. Druhá výtka směřuje k jakési plytkosti všech postav,ze kterých vyniká snad jen Vélin a král Janus.. Zajímavě rozehraný příběh, uvidíme co přijde dál..

22.01.2024 4 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Jsem opravdu překvapen kvalitou jednotlivých povídek. Ovšem to, co je zvedá opravdu nad průměr, je pointa každé z nich.Nezvyklá vyvrcholení a rozuzlení,dávají povídkám punc originality a neotřelosti.Bavilo!

26.04.2023 4 z 5

Kamenné nebe Kamenné nebe Nora K. Jemisin

Za mě rozhodně nejlepší díl série. Ten přesah do sci-fi příběhu sluší a díky tomu dostává novou dynamiku. Finále by možná mohlo být epičtější, ale tenhle nedostatek bohatě kompenzuje zase dojemnost a citlivost okamžiku.Oceňuji i lehký ekologický podtext,který obzvlášť tímhle dílem prostupuje. Bavilo.

03.04.2023 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Po pro mě podprůměrné knize Někdo cizí v domě, jsem se rozhodl dát autorce ještě jednu šanci a to s její nejlépe oceňovanou knihou.. No, po třetí už tu chybu neudělám.. Styl psaní opět jak pro druhý stupeň základní školy, logika opět vylétla komínem,o předvídatelném konci ani nemluvě.Sbohem Lapeno,bez tebe se můj knižní život rozhodně obejde.

24.11.2022 3 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Lidský a dojemný příběh o ztrátách a stáří.. Možná až příliš krátké pro tak silné téma, ale autorčin styl psaní dokázal vtáhnout do děje okamžitě.Hořkosladké čtení..

24.11.2022 4 z 5

Město zázraků Město zázraků Robert Jackson Bennett

Je mi teskno, že už tenhle příběh skončil.. Nevím co říct, málokdy se stává, aby byla série zakončena nejlepším dílem.Jedním slovem skvostné. Nápaditost příběhu je neskutečně zábavná, postavy fungují, je to akční i dojemné.Tenhle autor zůstane rozhodně v mém hledáčku. Díky, pane Bennette!

22.11.2022 5 z 5

Město mečů Město mečů Robert Jackson Bennett

Skvělý! Osobně mi Turyin přijde jako lepší hlavní hrdinka než Shara v Městě schodů.Smekám před autorovo představivostí,některé scény jsou naprostá lahůdka. Celé je to strašně čtivé a strhující a i přestože se jedná o fantasy,je to zároveň i zvláštně aktuální a nadčasové.Bavilo!

18.11.2022 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Smekám před autorem a tím jak dokázal od Čtvrté opice posunout směr příběhu.Je to stylové zakončení celé série, byť se pro mě osobně jedná o nejslabší díl.To co zdobilo předchozí knihy, totiž postupné odhalování obětí a souvislostí, je zde upozaděno honbou na detektiva Portera..Celé už to působí trochu megalomansky a nadneseně, včetně závěrečných twistů.Nicméně, i tak je tato kniha zdaleka jedna z nejlepších v žánru. Bavil jsem se,děkuji pane Barkere!

10.10.2022 4 z 5

Strach Strach Franck Thilliez

Je neskutečné co všechno dokáže Thilliez do svých příběhů zakomponovat, aniž by to ztrácelo na tempu, akčnosti, napětí a uvěřitelnosti.Autorova specialita-široce rozvětvený děj- je zde dovedena téměř k dokonalosti,když se na konci všechny části příběhu spojí a vytvoří výborně vystavěné finále.Marná snaha, Thiliiez je pro mě králem thrillerů!

24.08.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Můj první dojem po přečtení je, že tenhle autorův mix humoru,technických serepetiček a kvalitního příběhu funguje. Na druhou stranu,díky neustále se opakujícím problémům s taumebama to nadšení musím trochu krotit. Ale celkově je
příběh svěží,sice nic nového pod sluncem, ale zábavné to bylo.

11.05.2022 4 z 5

Toulavá země Toulavá země Liou Cch'-sin

Příliš často sbírky povídek nečtu, hlavně proto, že mám pocit, že na tak malém prostoru nemůže jít příběh do hloubky. Ovšem, zde jsem udělal výjimku,neboť autorova trilogie Vzpomínka na Zemi mě naprosto uchvátila. A dobře jsem udělal.Zajímavě postavené a vymyšlené příběhy spolu s téměř až filozofickým vyústěním.. Autorův styl je až téměř hypnotický ,smekám před tím jak dokáže mistrně okolo myšlenky vybudovat příběh. Obrovská spokojenost.

23.03.2022 5 z 5