Studené světlo hvězd

Jaký je to pocit, prohledávat vrak dávno pohřešované kosmické lodi? Jaký je to pocit postupovat s jednotkou výsadkářů proti potvorám, co vyhubily většinu lidstva? Na stránkách této knihy střetnete bestii z labyrintu, prozkoumáte záhadný umělý měsíc a odkryjete tajemství jednoho velmi vzdáleného masového hrobu. Po boku palubního kněze navštívíte Saturnův měsíc Titan a s Plukovníkem Kruzelem se vylodíte na mýty opředené planetě 808. A věřte či ne, dojde i na lásku pod hvězdami. Astronauti, průzkumníci i ostřílení mazáci z ozbrojených složek. Ačkoliv každému z nich rozdal osud jiné karty, všichni hrají poker o to nejcennější. Deset syrových příběhů z mrazivého vesmíru, s jejichž hrdiny byste neměnili....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468973/big_studene-svetlo-hvezd-D9X-468973.jpg 4.682

Kniha Studené světlo hvězd

r0st4

Tohle je velký překvapení! Obzvlášť, když jde o další knížku, kterou jsem koupil impulzivně jen na základě parádní obálky :)

Musím se přiznat, že českým autorům jsem se, až na čestné výjimky, vždy spíš vyhýbal. Poslední dobou tenhle nešvar ale, byť spíš náhodou, napravuju a nutno podotknout, že jsem celý život asi o hodně přicházel, protože jako Maříkova Salamis, i Fritzova epopej je naprosto dechberoucí!

Jasně, antologie obsahuje i slabší kousky (třeba Roky naší lásky se se mnou absolutně minuly), ale z knihy si celkově odnáším hlavně pozitivní dojmy (Archa zrůd!!). Tohle se povedlo moc a doufám, že si od Fritze ještě někdy něco budu moct přečíst :)

tlllk

Malo to hlavu a patu, a musím povedať že po dlhšej dobe sa mi pri tomto formáte ľúbila väčšina poviedok, asi to bude tým že to bolo od jedného autora. Ako audio mi to zochránilo život pri 15hod. šoférovaní, som si to vedel pekne podeliť ..

Ronnie68

Tuto sci-fí knihu jsem poslouchala jako audioknihu ... Obsahuje 10 povídek... Některé krátké jiné zase delší.... Ale za mě každá měla své kouzlo i díky tomu, že témata se neopakovala ... Ale musím vyzdvihnout povídky Bestie, To co milovalo Arthura Brookse a Čau zítra ... Tyhle 3 povídky mě opravdu super nadchly .... Doporučuji .... Byl to příjemně strávený čas u poslechu ...

J0hn

Posloucháno jako audiokniha a mohu jen doporučit. Náměty jednotlivých povídek jsou velmi nápadité a ta omáčka, ve které jsou schované, je psaná velmi čtivě, takže někdy bylo těžké se odtrhnout a danou povídku nedoposlouchat. Naštěstí povídky nejsou dlouhé a příběh má spád. Klesající kvalitu povídek o které píší hodnotitelé předemnou jsem nepozoroval.

Ales.BD

Velice pěkné. Jedna hvězda navíc za poslední "Kam plují harmy". Ta se mi zdála nejlepší.

JeffMusk

Velmi šťavnaté ochutnávky z rozličných koutů budoucího vesmíru. Velmi dobré zápletky a skvěle vystavěná atmosféra příběhů. Poslouchal jsem v audiu a moc jsem si to užíval.

Kopta

Tato kniha je docela zajímavý úkaz. Narazil jsem na ni již před měsíci díky obálce. Zaujetí se ve mně zanechalo až dodnes, kdy po knize konečně sahám. V původní vizi jsem nelitoval. Rozjezd nadprůměrný, další povídky s hororovým nádech jsem jel jako cvok a nemohl se odtrhnout. Realita mi poté dala ovšem do čumáku. Po skvostných třech až čtyřech povídkách přichází druhá půlka, která mi přijde zdlouhavá, únavná a vlastně o ničem. Udržet chod s textem je čím dál těžší, až se úplně vytrácí. Je to až neuvěřitelné, protože první část knihy byla za mě perfektní jízda, kterou jsem bral jako jednu z událostí roku a druhá se sjela do něčeho strašně mlhavého a nijakého. Takže na stranu jednu úžasné, na stranu druhou nuda.

jan7940

Poctivé, inteligentní sci-fi, jehož čtení jsem si fakt užíval.