Kamenné nebe přehled

Kamenné nebe
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447847/bmid_kamenne-nebe-BLv-447847.jpg 4 107 107

Závěrečný díl nejoceňovanější fantasy série současnosti. Luna se brzy vrátí. A záleží na dvou ženách, zda to věstí zkázu lidstva, nebo něco ještě horšího. Essun zdědila moc Alabastra Desetiprstenáře. Ovládla bránu z obelisků a doufá, že s její pomocí vypátrá svou dceru Nassun a vytvoří svět, kde by mohly všechny orogenní děti vyrůstat v bezpečí. Pro Nassun už je ale pozdě. Poznala zlo a pochopila něco, co si její matka odmítá připustit: že ne všechno, co je zkažené, jde napravit. Někdy je potřeba to zničit. Tohle je konec světa… Ten poslední.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Stone Sky , 2017

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kamenné nebe. Přihlašte se a napište ho.

LadyLane
27.02.2024 4 z 5

V poďakovaní autorka uviedla, v akej životnej etape sa pri písaní nachádzala a že téma materstva je hybnou časťou príbehu, pričom tá emocionalita doslova presakuje z knihy. A toto si ja aj odnášam. Ale keby som nebola matkou, tak asi budem kritickejšia aj k vývinu postáv, aj k častiam knihy, ktoré sa mi mimoriadne ťažko čítali (Syl Anagist).

"Už ale začínam chápat, že lidé věří tomu, čemu věřit chtějí, a ne tomu, co mají skutečně před sebou, co vidí, čítí a na co si mužou sáhnout."

evilunicorn
03.04.2023 5 z 5

Za mě rozhodně nejlepší díl série. Ten přesah do sci-fi příběhu sluší a díky tomu dostává novou dynamiku. Finále by možná mohlo být epičtější, ale tenhle nedostatek bohatě kompenzuje zase dojemnost a citlivost okamžiku.Oceňuji i lehký ekologický podtext,který obzvlášť tímhle dílem prostupuje. Bavilo.

Laféeverte
01.02.2023 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem si moc užila i ten závěrečný díl. Od začátku to plynulo tak hladce, Hoa a jeho příběh všechno hezky propojil, vše v univerzu zapadlo na své místo. Nicméně jsem si vědoma toho, že pokud zrovna neprožíváte téma mateřství, tak vás část té knihy prostě mine. Ale stále je tam toho mraky k přemýšlení. Závěr byl proto za mě skvělý a autentický. Jediné, co bych vynechala, je ta část s Lernou... To už bylo trochu moc najednou.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (43. týden)

18.10.2020

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Ocenění knihy (3)

2018 - Locus Awards (Fantasy Novel)
2017 - Nebula Award (Best Novel)
2017 - Hugo Award (Best Novel)

Kniha Kamenné nebe v seznamech

ve Čtenářské výzvě13x