Kamenné nebe přehled

Kamenné nebe
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447847/bmid_kamenne-nebe-BLv-447847.jpg 4 111 111

Závěrečný díl nejoceňovanější fantasy série současnosti. Luna se brzy vrátí. A záleží na dvou ženách, zda to věstí zkázu lidstva, nebo něco ještě horšího. Essun zdědila moc Alabastra Desetiprstenáře. Ovládla bránu z obelisků a doufá, že s její pomocí vypátrá svou dceru Nassun a vytvoří svět, kde by mohly všechny orogenní děti vyrůstat v bezpečí. Pro Nassun už je ale pozdě. Poznala zlo a pochopila něco, co si její matka odmítá připustit: že ne všechno, co je zkažené, jde napravit. Někdy je potřeba to zničit. Tohle je konec světa… Ten poslední.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Stone Sky , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kamenné nebe. Přihlašte se a napište ho.

Anor505
02.07.2024 4 z 5

Celá série je opravdu zajímavá a hodně jiná, než bych od žánru fantasy čekala. Poslední díl se nese v podobném duchu jako druhý díl, dál vypráví příběh Essun a Nassun, navíc kontext doplňují kapitoly z dávné minulosti, které knize dodávají ekologický podtext. Série je hodně ženská, často se zde řeší téma mateřství a rodinných vztahů, často pokřivených okolnostmi a snahou přežít. Trochu mě mrzelo, že se z knih pomalu vytrácí ta ironie a nadhled prvního dílu. Navíc jsem se do knih nedokázala úplně ponořit a prožít příběh s Essun. Proto dávám i poslednímu dílu 4 hvězdičky, nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo.

LadyLane
27.02.2024 4 z 5

V poďakovaní autorka uviedla, v akej životnej etape sa pri písaní nachádzala a že téma materstva je hybnou časťou príbehu, pričom tá emocionalita doslova presakuje z knihy. A toto si ja aj odnášam. Ale keby som nebola matkou, tak asi budem kritickejšia aj k vývinu postáv, aj k častiam knihy, ktoré sa mi mimoriadne ťažko čítali (Syl Anagist).

"Už ale začínam chápat, že lidé věří tomu, čemu věřit chtějí, a ne tomu, co mají skutečně před sebou, co vidí, čítí a na co si mužou sáhnout."

evilunicorn
03.04.2023 5 z 5

Za mě rozhodně nejlepší díl série. Ten přesah do sci-fi příběhu sluší a díky tomu dostává novou dynamiku. Finále by možná mohlo být epičtější, ale tenhle nedostatek bohatě kompenzuje zase dojemnost a citlivost okamžiku.Oceňuji i lehký ekologický podtext,který obzvlášť tímhle dílem prostupuje. Bavilo.

Knižní novinky (43. týden)

18.10.2020

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (3)

2018 - Locus Awards (Fantasy Novel)
2017 - Hugo Award (Best Novel)
2017 - Nebula Award (Best Novel)

Kniha Kamenné nebe v seznamech

v Právě čtených2x