Město zázraků

Pomsta je něco, v čem Sigrud Harkvaldsson skutečně vyniká. Možná je to jediné, co mu kdy šlo. Když se tedy dozví, že byla zavražděna jeho nejvěrnější přítelkyně a spojenkyně, někdejší premiérka Shara Komaydová, je mu úplně jasné, co musí udělat. Žádná síla ze světa smrtelníků mu nemůže zabránit v tom, aby se vrahům po zásluze pomstil. Sigrud se svou obvyklou strašlivou výkonností pronásleduje kořist, začíná se ovšem obávat, že v této bitvě nedokáže zvítězit. Má-li vypátrat pravdu o Shařině smrti, musí se chopit zbraní v tajné, desítky let trvající válce, utkat se s rozhněvaným mladým bohem a odkrýt poslední tajemství Bulikova, samotného města zázraků. A co je možná ze všeho nejděsivější, konečně musí pohlédnout do tváře pravdě o své vlastní prokleté existenci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378960/mesto-zazraku-28h-378960.jpg 4.774

Božská města 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Host

City of Miracles, 2017

Kniha Město zázraků

Hanjimka

Super zakončení trilogie. Všechny díly mě vtáhly do děje a i přes čas který uplynul od jednoho dílu k druhému, jsem se hned začetla a těšila se na další dobrodružství.

jarynek

Výborné zakončení série. I když se mi líbil už první díl, tak jsem asi jeden rok odkládal pokračování. Dvojku a trojku už jsem dal celkem rychle po sobě. Každý z dílů má jiného hlavního hrdinu a tentokráte jím je jednooký Sigrud, který na svých bedrech vláčí pěknou škálu životních utrpění, které mu byly způsobeny, ale i těch, které on způsobil jiným. A jelikož Sigrud obyčejně nejde pro ránu daleko, tak je děj oproti předchozím dílům akčnější, čtivější. Přitom zápletka není zas až tak přímočará. Musím ocenit zajímavě vybudovaný svět, kde kouzla mají své zákonitosti a při čtení jsem nezachytil žádnou nesrovnalost, která by mne vadila či mi přišla nelogická. Jak se kniha blížila ke konci, tak jsem trochu zaváhal, zda těch božských soubojů není až moc a zda koncem nebude zkaženo celé vyznění příběhu, ale úplné finále mé pochyby rozptýlilo. Výborné zakončení.

josef2900
30.12.2020

Velmi dobrá kniha s napínavým koncem. Rozuzlení příběhu bylo velmi zajímavé a konec vůbec není zkažený jako u jiných fantasy románů, kde je jasně vidět, že autor neměl předem vymyšlené zakončení (looking at you Píseň krve).

Sahir
20.12.2020

skvělé čtivé

tonysojka
19.11.2020

Přidávám se k níže uvedeným chválám. V žánru velmi akční a fantastické.

Selket
02.09.2020

Bohové, bohové! Tohle byla jízda! Předchozí dva díly byly neobvykle uchopené urban fantasy, ale tohle mi spíš připomínalo nějaký superhrdinský epos. Samozřejmě, i jako v ostatních dílech, byla spousta věcí, které mi došly dřív, než byly odhaleny, ale i tak jsem potřebovala číst dál a dál, prostě mě to nechtělo pustit, a kdybych měla víc času na čtení, sfoukla bych to určitě za den. Skvěle napsaně! Určitě jedna z top sérií. Škoda, že není víc dílů. Na druhou stranu, v nejlepším se má skončit a tohle byl opravdu epický závěr.

Hadati
04.08.2020

Třetí díl série je ještě o něco lepší, než předchozí dva díly. Tentokrát je příběh vyprávěn z pohledu Sigruda, třináct let po posledních událostech. Konečně tak dostanete možnost více pohlédnout do psychiky této složité postavy. I zde je tématem opět hrozba ze strany kontinentálních bohů. A přestože v mnoha chvílích si říkáte, že je spousta věcí zřejmých, že to ani nejde nevidět, autor vás přece jen dokáže ještě mnoha věcmi překvapit. Kniha má takový závěr, že je zřejmé, že další díl už napsán nebude. Na druhou stranu si autor udělal tak velká zadní vrátka, že kdyby se rozhodl vrátit se do tohoto světa, dokázal by vytvořit další sérii knih.

Deia
02.04.2020

Kniha sa začala veľmi dobre, zo všetkých troch častí mi prišla najnapínavejšia. Potešilo ma, že v ústredí diania je opäť Sigrud. Dej sa najprv odohráva v meste Ahanaštan, čiže spoznávame ďalšie "božské" mesto, potom sa ale presúva do Bulikova. Tiež je táto kniha viac "božská" a detektívny príbeh je viac v úzadí, ale akcie je tu oveľa viac. Aj nové postavy - Táňa a Ivanja sú veľmi zaujímavé. Kniha sa mi čítala asi najlepšie zo všetkých, naozaj som sa nemohla odtrhnúť, ale ten koniec... Ten sa mi naozaj nejak nepáčil :(. Napriek tomu je to skvelá kniha a aj séria, raz sa k nej pravdepodobne ešte vrátim.