Město zázraků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pomsta je něco, v čem Sigrud Harkvaldsson skutečně vyniká. Možná je to jediné, co mu kdy šlo. Když se tedy dozví, že byla zavražděna jeho nejvěrnější přítelkyně a spojenkyně, někdejší premiérka Shara Komaydová, je mu úplně jasné, co musí udělat. Žádná síla ze světa smrtelníků mu nemůže zabránit v tom, aby se vrahům po zásluze pomstil. Sigrud se svou obvyklou strašlivou výkonností pronásleduje kořist, začíná se ovšem obávat, že v této bitvě nedokáže zvítězit. Má-li vypátrat pravdu o Shařině smrti, musí se chopit zbraní v tajné, desítky let trvající válce, utkat se s rozhněvaným mladým bohem a odkrýt poslední tajemství Bulikova, samotného města zázraků. A co je možná ze všeho nejděsivější, konečně musí pohlédnout do tváře pravdě o své vlastní prokleté existenci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378960/big_mesto-zazraku-28h-378960.jpg 4.7110
Série:

Božská města 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host
Originální název:

City of Miracles, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Město zázraků

Mabie
včera

Robert Jackson Bennett rozhodně umí!
Zamilovala jsem si Sigruda Harkvaldssona, který je ve třetím dílu nosnou postavou - až do hořkého konce hrdina s ohromným srdcem, který bojuje do posledního dechu.
Nesmírně oceňuji Bennettův svět, který jednoznačně stál za poznání. Třebaže fantasy, bylo to strašlivě pravdivé a moc se to podobalo naší realitě. A i když je mi strašně líto, že je konec tohoto epického příběhu, zároveň velice oceňuji autorův vzácný dar, že uměl skončit v nejlepším.
Děkuji za inteligentní a vtipný komentář od Metla, se kterým naprosto souzním, proto za sebe stručně shrnu: hluboké, neotřelé, akční, se silnými myšlenkami …a na konci i s nadějí.

Hellrampage
20. června

(+ SPOILER) Záver trilógie bol uspokojivý a smutný. Hlavne to, že sa musíte rozlúčiť so svojimi obľúbenými postavami. Príbeh je tentoraz prerozprávaný cez Sigruda, na ktorého som sa najviac tešil. A obľúbil som si ďalšie dve - Táňu a Ivanju. To, že zomrela Shara, ma zasiahlo ako bič do srdca a Sigrud musí zistiť, kto ju zabil. Bude tu o dosť viac cestovania a pozrieme sa do rôznych častí sveta. Koniec bol epický a prekvapivý. Teším sa na autorove ďalšie knihy.

"Svět se zrodil z dobývání, z moci, ze spravedlivé pomsty. A tak měl i skončit. Je to cyklus, opakuje se pořád dokola. Musíme ten cyklus rozbít. Musíme. Jinak odsoudíme další generace k tomu, aby kráčely v našich stopách."


denniys
27. května

Závěr trilogie mě posadil na zadek..
Dlouho jsem nepotkala sérii s tak skvělým závěrečným dílem! Předchozí díly jsou najednou ničím ve srovnání s tímto.. alespoň dle mého názoru.. Sigrud byl nejlepším hlavním hrdinou, jakýho mohl Bennett zvolit.
Poslední stránky jsem si přečetla 2x a brečela - tím je řečeno vše.

" ...Netrpělivost je strašný hřích, kvůli ní nevidíme okamžiky, které máme před sebou, a teprve když pominou, ohlednéme se za nimi a zjistíme, že byly plné pokladů... "

Aaron Lewis
21.12.2021

(+ SPOILER) No, nakonec jsem přečetla i třetí díl, byla jsem zvědavá na Sigruda a co s ním autor vymyslí. Nejsem si úplně jistá, jestli se mi to líbilo… (myslím tím, co autor vymyslel se Sigrudem). To se týče víceméně i závěru. Jsem z toho všeho trochu taková rozpačitá, a přitom se mi tenhle díl líbil asi ze všech.

Nokov byl fajn, ale Mishrová mi tam přišla úplně zbytečná. Co se týče Malvíny a Táni, k srdci mi nijak nepřirostly, to samé platí i pro Sharu, její osud mi byl ukradený. Naopak mě potěšil návrat Ivanji. Ono je to pak těžké, když si neoblíbíte hlavní postavy a Sigrud to sám neutáhl.

No a ten závěr… byly tam situace, které byly až moc pravdivé a podobaly se dnešnímu světu, což bych jindy i ocenila, ale v této trilogii už byl i tak svět hodně depresivní a ten konec tu depresivitu jen umocnil. A co se týče toho úplného závěru… bylo mi z toho smutno.

Kexina
10.07.2021

(+ SPOILER) Rozhodně nejtěžší kniha trilogie. Tady opravdu nehrozí že by člověk četl od začátku do konce bez přestávky. Až enormní množství náznaků, které se vyřeší o mnoho stran později. Děj, který dává smysl jen tehdy, když si čtenář pamatuje některou ze zdánlivě náhodně vyřčených vět. Úžasný a propracovaný konec.
Zkrátka autorovi se tohle dílo bude špatně překonávat, protože laťka je zatraceně vysoko.

Spoiler:
Jednu výhradu přeci jen mám. Cca od půlky knihy už mi trochu lezla na nervy ta smyčka "Sakra, tohle nepřežiju... Aha, tak jo, jsem živý".

Hanjimka
27.04.2021

Super zakončení trilogie. Všechny díly mě vtáhly do děje a i přes čas který uplynul od jednoho dílu k druhému, jsem se hned začetla a těšila se na další dobrodružství.

jarynek
07.03.2021

Výborné zakončení série. I když se mi líbil už první díl, tak jsem asi jeden rok odkládal pokračování. Dvojku a trojku už jsem dal celkem rychle po sobě. Každý z dílů má jiného hlavního hrdinu a tentokráte jím je jednooký Sigrud, který na svých bedrech vláčí pěknou škálu životních utrpění, které mu byly způsobeny, ale i těch, které on způsobil jiným. A jelikož Sigrud obyčejně nejde pro ránu daleko, tak je děj oproti předchozím dílům akčnější, čtivější. Přitom zápletka není zas až tak přímočará. Musím ocenit zajímavě vybudovaný svět, kde kouzla mají své zákonitosti a při čtení jsem nezachytil žádnou nesrovnalost, která by mne vadila či mi přišla nelogická. Jak se kniha blížila ke konci, tak jsem trochu zaváhal, zda těch božských soubojů není až moc a zda koncem nebude zkaženo celé vyznění příběhu, ale úplné finále mé pochyby rozptýlilo. Výborné zakončení.

josef2900
30.12.2020

Velmi dobrá kniha s napínavým koncem. Rozuzlení příběhu bylo velmi zajímavé a konec vůbec není zkažený jako u jiných fantasy románů, kde je jasně vidět, že autor neměl předem vymyšlené zakončení (looking at you Píseň krve).

1