Město schodů ekniha

Atmosférický fantasy román o živých špionech, mrtvých bozích, pohřbené historii a tajemném, stále se měnícím městě. Město Bulikov se před mnoha lety těšilo přízni Božstev a podmanilo si celý svět. Ale poté, co byli jeho ochránci za podivných okolností zavražděni, se z dobyvatele stal dobývaný; pyšná historie Bulikova byla vymazána a zcenzurována, pokrok se zastavil a z někdejší prosperující metropole se stala jen další koloniální výspa nové světové geopolitické mocnosti. Do tohoto zatuchlého, zpátečnického města přichází Shara Thivaniová. Oficiálně je tato tichá a nenápadná žena jen další obyčejnou diplomatkou, která do Bulikova přijela hájit zájmy utlačovatelů. Neoficiálně je Shara jednou z nejlepších agentek ve své zemi a jejím úkolem je vyšetřit brutální vraždu zdánlivě neškodného historika. Jak se Shara noří do tajemství neustále se fyzicky i politicky měnícího města, začíná tušit, že bytosti, které kdysi Bulikov ochraňovaly, nemusejí být tak mrtvé, jak se zdá. ----- Oslňující, důmyslný a veskrze moderní příběh… Představte si Chinu Miévilla a George R. R. Martina zaseknuté ve výtahu jen s notebookem a jste skoro tam....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279981/mesto-schodu-KYi-279981.jpg 4.2229

Božská města 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno (ekniha), Host

Kniha Město schodů

Sss708
dnes

Kniha je zajímavá,originální,čte se dobře, i když ze začátku mi trochu trvalo se ,,rozkoukat".

Jordyz

Tak nevím, jsem z knihy trochu rozpačitá. Moc jsem se na ni těšila a nakonec jsem se těšila, až ji konečně dočtu. Trvalo mi než jsem pochopila vztahy v knize a celou problematiku. Musím říct, že poslední třetina byla nejčtivější a pro mě teprve odkrývala vše potřebné.

Kexina

Hodně složitá kniha. Některé pasáže trochu přesahovaly moji schopnost představivosti a obecně nemám příliš v lásce téma tajných služeb a špionů, což mi požitek ze čtení mírně kazilo. Jistá "překvapivá odhalení" jsou dost jasná velmi brzy, ale i tak je to další série, kterou si zkrátka musím přečíst celou. Už se těším na další díly.

josef2900
30.12.2020

Na začátku jsem byl zmatený z obsáhlého světa, pak jsem se do knihy dostal a stala se z ní jedná z mých nejoblíbenějších fantasy sérii

Sahir
13.12.2020

příjemné počtení

Hanjimka
30.11.2020

Zajímavý příběh s souběhu fantasy a detektivky. Chystám se na druhý díl

tonysojka
11.10.2020

Kombinace špionáže a fantasy byla zajímavá. Mně víc bavila špionážní linka kdy se Shara střetává s nadřízenou.

Selket
28.07.2020

Taková jednodušší Malaz s prvky steampunku. Moc hezky vykreslené postavy, jasně a srozumitelně vyprávěný příběh plný historie i akce, strukturovaný podobně jako charakteristiky některých bohů. Jasně, některé věci vám dojdou mnohem dřív než hlavní hrdince, ale to je jen taková malichernost. Moc se mi to líbilo a chci víc!