Město schodů ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Atmosférický fantasy román o živých špionech, mrtvých bozích, pohřbené historii a tajemném, stále se měnícím městě. Město Bulikov se před mnoha lety těšilo přízni Božstev a podmanilo si celý svět. Ale poté, co byli jeho ochránci za podivných okolností zavražděni, se z dobyvatele stal dobývaný; pyšná historie Bulikova byla vymazána a zcenzurována, pokrok se zastavil a z někdejší prosperující metropole se stala jen další koloniální výspa nové světové geopolitické mocnosti. Do tohoto zatuchlého, zpátečnického města přichází Shara Thivaniová. Oficiálně je tato tichá a nenápadná žena jen další obyčejnou diplomatkou, která do Bulikova přijela hájit zájmy utlačovatelů. Neoficiálně je Shara jednou z nejlepších agentek ve své zemi a jejím úkolem je vyšetřit brutální vraždu zdánlivě neškodného historika. Jak se Shara noří do tajemství neustále se fyzicky i politicky měnícího města, začíná tušit, že bytosti, které kdysi Bulikov ochraňovaly, nemusejí být tak mrtvé, jak se zdá. ----- Oslňující, důmyslný a veskrze moderní příběh… Představte si Chinu Miévilla a George R. R. Martina zaseknuté ve výtahu jen s notebookem a jste skoro tam....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279981/mesto-schodu-KYi-279981.jpg 4.2229
Série

Božská města 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno (ekniha), Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (68)

Kniha Město schodů

Přidat komentář
Sss708
dnes

Kniha je zajímavá,originální,čte se dobře, i když ze začátku mi trochu trvalo se ,,rozkoukat".

Jordyz
12. února

Tak nevím, jsem z knihy trochu rozpačitá. Moc jsem se na ni těšila a nakonec jsem se těšila, až ji konečně dočtu. Trvalo mi než jsem pochopila vztahy v knize a celou problematiku. Musím říct, že poslední třetina byla nejčtivější a pro mě teprve odkrývala vše potřebné.


Kexina
11. února

Hodně složitá kniha. Některé pasáže trochu přesahovaly moji schopnost představivosti a obecně nemám příliš v lásce téma tajných služeb a špionů, což mi požitek ze čtení mírně kazilo. Jistá "překvapivá odhalení" jsou dost jasná velmi brzy, ale i tak je to další série, kterou si zkrátka musím přečíst celou. Už se těším na další díly.

josef2900
30.12.2020

Na začátku jsem byl zmatený z obsáhlého světa, pak jsem se do knihy dostal a stala se z ní jedná z mých nejoblíbenějších fantasy sérii

Sahir
13.12.2020

příjemné počtení

Hanjimka
30.11.2020

Zajímavý příběh s souběhu fantasy a detektivky. Chystám se na druhý díl

tonysojka
11.10.2020

Kombinace špionáže a fantasy byla zajímavá. Mně víc bavila špionážní linka kdy se Shara střetává s nadřízenou.

Selket
28.07.2020

Taková jednodušší Malaz s prvky steampunku. Moc hezky vykreslené postavy, jasně a srozumitelně vyprávěný příběh plný historie i akce, strukturovaný podobně jako charakteristiky některých bohů. Jasně, některé věci vám dojdou mnohem dřív než hlavní hrdince, ale to je jen taková malichernost. Moc se mi to líbilo a chci víc!

1