eva5397 eva5397 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neskutečné, všechna slova jsou úplně zbytečná. Přečteno za jeden den. Velmi silný příběh.

18.06.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Musím říct , za mně lehké zklamání. Autorku mám velmi ráda. Všechny předešlé knihy
mám ve své knihovně. Bohužel toto téma bylo již tolikrát zpracované že téměř není nic co by nebylo nic již napsáno. Předvídatelné a depresivní.

04.09.2021 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Od první stránky velmi čtivé. Opravdu moc krásná historie jedné rodiny.
Škoda že dočteno. Moc se mi to líbilo.
Prostě takový je život.

22.12.2020 5 z 5

Kniha super. Obsah fakt je to hnus ta naše politická reprezentace. A je jedno Jestli se bavíme o létech devadesátých nebo zcela nedávných. Všichni jsme svědky všech těch kauz, těch korupcí a mytí rukou. Přečíst je to povinnost. Děkuji

12.08.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Prostě život. Syrový, krutý, krásný. Třetí kniha od autorky. Naprostá pecka. Přečteno za dva dny.

22.06.2020 5 z 5

Voda, která hoří Voda, která hoří Jitka Vodňanská

Vůbec nevím co s tím. Půlka knihy super, přečteno jedním dechem. Od druhé půlky jsem se musela nutit do čtení a dokonce přeskakovat pasáže. Autorčino hledání sama sebe mě zabilo. To se fakt nedalo. Zmatek v knize i v životě. Myslím že žena v letech by už aspoň trochu měla vědět kudy kam. Takže tak. A to se nebavíme o vzdělání autorky. Tak nevím jestli bych se došla vypovídat k někomu kdo má hodně starostí sám se sebou.

08.08.2019 2 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Pěkná kniha, opravdu. Ale myslím že žen s dětmi které zůstali ze dne na den sami je velké množství. A ty nedostali žádné zaopatření, Takže na víc bez peněz a třeba i s dluhy.
A to je teprve těžký život. Nic méně, osudy opravdu velmi těžké.

04.09.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Za mě určitě pěkné čtení. Knihu jsem nechtěla odložit dokud ji nedočtu. Za mě paráda.

28.05.2019

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Musím říct, veliké zklamání. První kniha od Viewegha a měla jsem co dělat abych to dočetla. Nuda, fňukání nad svým životem, sebestřednost. Prostě potřebuju prachy tak musím něco spáchat. Já, já , já. Mám nejhorší život na světě a nikdo mi nerozumí.
Naprostá ztráta času. Ještě že jsem to měla půjčené z knihovny. Myslím že jsou tisíce lidí na světě kteří mají mnohem horší osud ale hold neumějí psát. To je celé.

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Moc pěkné. Opravdu takové zajímavé a těžké životy tyto ženy musely zvládnout.
Přečteno jedním dechem za odpoledne.

04.09.2021 5 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Nemůžu najít vhodná slova. Právě jsem dočetla neuvěřitelně nádhernou, zajímavou, srdcovou knihu. Určitě se k ní budu vracet. Nádherný, dojemný příběh. Děkuji.

30.05.2019 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Dost rozpačitý dojem. Hodně zbytečných slov a popisů. Dost pasáží jsem musela přeskočit abych se k něčemu dopracovala. Chvílemi jsem se nutila do čtení. Příběh pěkný a zajímavý ale příliš zdlouhavý, asi tak.

13.05.2019 4 z 5

Můj život mezi slzami a smíchem Můj život mezi slzami a smíchem Jiřina Bohdalová

Nádherná kniha vzpomínek velké herečky.

04.09.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Naprostá pecka. Mě se to moc líbilo. Prostě o vztazích, o životě. Přesně tak jak ho všichni prožíváme. Nahoru, dolů.

02.08.2020 5 z 5

Nevěra po americku Nevěra po americku Martina Formanová

Jako oddychovka dobrý. Určitě
zajímavé téma které se týká téměř všech letitých vztahů. Přečteno za dva večery.

03.08.2019 3 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Moc se mi tato kniha líbila. Četlo se to samo. Moc zajímavě psané, odraz který je potřeba stále připomínat.

Báječný rok (deník 2005) Báječný rok (deník 2005) Michal Viewegh

Tak jsem ráda že vím jak si žiješ, čím se krmíš, v čem si jezdíš. Není to vtipné, je to jen konstatování jak suprový život máš. No nějak ti to nezávidím hochu. Druhá kniha a víc už asi nechci od tohoto autora číst. Spíš smutný pohled na povrchního člověka.
Jestli je tohle nejčtenější autor, tak jsme dost pokleslý a povrchní. Já věřím že ne.

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Naprosto skvělá kniha. Není třeba žádných velkých slov.
Člověk s obrovským srdcem a inteligencí. Určitě se budu ke knize vracet a čerpat z ní.

07.01.2021 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Určitě jsem čekala mnohem víc. Našlo se pár zajímavých postřehů ale taky dost nudných pasáží. Byla to taková americká kniha.

22.06.2020 2 z 5

Petr Koukal: Jsem Petr Koukal: Jsem Martin Moravec

Přečteno za pár hodin. Nešla odložit. Úplně nový pohled na sportovce a jeho život, jak sportovní tak osobní.
Moc se mi líbila.

12.02.2020