eva5397 eva5397 komentáře u knih

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Moc pěkné. Opravdu takové zajímavé a těžké životy tyto ženy musely zvládnout.
Přečteno jedním dechem za odpoledne.

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Musím říct , za mně lehké zklamání. Autorku mám velmi ráda. Všechny předešlé knihy
mám ve své knihovně. Bohužel toto téma bylo již tolikrát zpracované že téměř není nic co by nebylo nic již napsáno. Předvídatelné a depresivní.

04.09.2021 3 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Pěkná kniha, opravdu. Ale myslím že žen s dětmi které zůstali ze dne na den sami je velké množství. A ty nedostali žádné zaopatření, Takže na víc bez peněz a třeba i s dluhy.
A to je teprve těžký život. Nic méně, osudy opravdu velmi těžké.

04.09.2021 4 z 5

Můj život mezi slzami a smíchem Můj život mezi slzami a smíchem Jiřina Bohdalová

Nádherná kniha vzpomínek velké herečky.

Tajný život nacistů Tajný život nacistů Paul Roland

Opravdu velmi čtivá a zajímavá kniha. Přesto že knih o druhé světové válce mám mnoho načtených, tak zde jsem se dozvěděla mnoho nového a zajímavého.

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Naprosto skvělá kniha. Není třeba žádných velkých slov.
Člověk s obrovským srdcem a inteligencí. Určitě se budu ke knize vracet a čerpat z ní.

07.01.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Od první stránky velmi čtivé. Opravdu moc krásná historie jedné rodiny.
Škoda že dočteno. Moc se mi to líbilo.
Prostě takový je život.

22.12.2020 5 z 5

Stalinova dcéra Stalinova dcéra Rosemary Sullivan

Kniha se mi velmi líbila. Opravdu pozoruhodný život. Určitě stojí za přečtení.

06.09.2020 5 z 5

To byl můj život?? To byl můj život?? Pavel Kohout

Uf, bylo to dlouhý a náročný. Místy velmi zajímavé , místy strašná nuda. Možná jen můj problém.. Každopádně
888 stran je pořádná nálož.

24.08.2020 3 z 5

Kniha super. Obsah fakt je to hnus ta naše politická reprezentace. A je jedno Jestli se bavíme o létech devadesátých nebo zcela nedávných. Všichni jsme svědky všech těch kauz, těch korupcí a mytí rukou. Přečíst je to povinnost. Děkuji

12.08.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Naprostá pecka. Mě se to moc líbilo. Prostě o vztazích, o životě. Přesně tak jak ho všichni prožíváme. Nahoru, dolů.

02.08.2020 5 z 5

Venuše Samešová Venuše Samešová Venuše Samešová

Moc dobře se to četlo. Svižné tempo.
Zajímavý život, zajímavé ženy.

29.07.2020 4 z 5

Čtyřiatřicet Čtyřiatřicet William Hastings Burke

Asi jsem čekala víc . Některé pasáže byly nudné a musela jsem přeskakovat. Přesto v souhrnu zajímavé a překvapující informace o bratrech Göringových.

10.07.2020 3 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Určitě jsem čekala mnohem víc. Našlo se pár zajímavých postřehů ale taky dost nudných pasáží. Byla to taková americká kniha.

22.06.2020 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Prostě život. Syrový, krutý, krásný. Třetí kniha od autorky. Naprostá pecka. Přečteno za dva dny.

22.06.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neskutečné, všechna slova jsou úplně zbytečná. Přečteno za jeden den. Velmi silný příběh.

18.06.2020 5 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Bezva čtení. Přesto že mnoho těchto případů je známých, tak se našlo spousta nových skutečností o kterých se v knize píše. Za mě určitě plný počet.

12.06.2020

Mezi emigrací a koncentračním táborem Mezi emigrací a koncentračním táborem Carmen Renate Köper

Moc se mi to líbilo.Vyhovoval mi styl psaní, rozhovory.. Poučná pro nás pro všechny.
Tak trochu povinná četba. Obdivuhodná síla lidská.

09.06.2020 5 z 5

Tak to bylo maso. Stojí za to si to přečíst. Ať víme jak si někteří jedinci užívali života. Známá figura zlatých devadesátek. Myslím že dost umělců co se v discolandu ukazovali, by byli radší aby na těch fotkách radši nebyli.
Jako oddychvka dobrý. Ale berte to z rezervou...

15.04.2020 5 z 5

Vezměte s sebou květinu! Deníky a vzpomínky z let 1980-1990 Vezměte s sebou květinu! Deníky a vzpomínky z let 1980-1990 Monika MacDonagh-Pajerová

Syrová výpověď o životě. Další kniha kterou prostě neodložíte. Moc se mi líbila.

04.03.2020 4 z 5