Nevěra po americku

Nevěra po americku

Dva manželské páry a komunikace přes internet tvoří půdorys nového románu Martiny Formanové "Nevěra po americku", jehož děj nás zavádí do současného New Yorku. U společné večeře se na začátku příběhu setkávají dvě spřátelené manželské dvojice. Obě působí navenek úspěšně a spokojeně, a teprve bližší pohled pod povrch jejich životů ukazuje, kolik vášní, dramat i pochyb tato fasáda skrývá. John, Andrea, Liz a Harold mají každý svou pevně určenou životní roli, ale kolem čtyřicítky zjišťují, že ani jeden s ní nejsou spokojeni. Není náhodou, že jediným místem, kde se cítí svobodní, je internet, ať už ho používají k hraní her, nebo ke zdánlivě nevinnému flirtu, kterým si zvedají pošramocené sebevědomí. Vše je mile a nevinné jen do chvíle, než se tajná identita potká s realitou. Autorka nahlíží do všech zákoutí manželského života s mimořádnou otevřeností i osobitým humorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/91_/91550/nevera-po-americku-91550.jpg 370
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Eroika

vlčice68

Zajímavý námět, který mohl být dle mého názoru daleko lépe propracovaný. Bohužel kniha se mi nelíbila.

novina

Čekala jsem větší propracování příběhu a postav. Kniha neurazí, ale nenadchne.

Jana_Hlus
22.10.2016

Pro mne milé překvapení, pod rádoby oddechovým textem se skrývaly docela zásadní dilemata. Jak žít v dlouholetém vztahu, který se postupně změnil ve stereotyp? Hodit vše, co bylo dříve, za hlavu a začít s někým jiným jinak? Nebo zkusit posunout vztah někam dále? A co s pracovním životem, když zjistíme, že děláme úplně něco jiného, než jsme chtěli vždycky dělat? Pro mne výborná kniha, která vystihuje dokonale krizi středního věku. Přečetla jsem za jeden večer:-).4/5

lenlou
16.06.2016

Nebylo to špatný, ale čekala jsem víc. Prostě oddychovka :-)

Suzynka29
04.06.2016

Čekala jsem mnohem víc a moc mě to nebavilo. Zatím nejslabší kniha, kterou jsem od této autorky četla.

Dadula118
08.04.2016

tahle knížka bolí..... je to o fenoménu této doby"internetu", dva manželské páry se díky tomuto "vynálezu" vzdálí a stačí jen tak málo...mluvit spolu,ne s počítačem....

stehlicek
17.08.2015

Jak už psali jiní, je to skvělá oddechovka. Přečteno za jeden večer. A vůbec to nebylo špatné!

Mrazulka
22.02.2014

Kniha řeší dle mého názoru docela akturální témata - nevěra, hledání sebe sama, krize středního věku a ujasňování si hodnot. Přečíst se to dalo, nicméně to není jedna z knih, kterou bych si přečetla s chutí znovu.

Marčullkas
05.10.2013

Oddechové čtení, životní úsudky manželských párů a především nevyzpytatelný internet! Knížka se mi četla moc dobře.

Aneleh
31.03.2013

Knihu jsem přečetla za jediný večer, je to dobrá oddychovka, o krizi středního věku a o roli internetu v našem životě.

MahulenaK
25.02.2013

Celkem dobrá "oddychovka". Bohužel je to knížka na jeden večer, tak jsem jenom ráda, že jsem si ji nekupovala, ale půjčila v knihovně.

bookcase
01.02.2012

Od knížky jsem si slibovala víc, docela mě zklamala. Bylo to v podstatě o ničem. Škoda, protože téma je atraktivní.