Nevěra po americku

Nevěra po americku https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91550/nevera-po-americku-91550.jpg 3 109 23

Dva manželské páry a komunikace přes internet tvoří půdorys nového románu Martiny Formanové "Nevěra po americku", jehož děj nás zavádí do současného New Yorku. U společné večeře se na začátku příběhu setkávají dvě spřátelené manželské dvojice. Obě působí navenek úspěšně a spokojeně, a teprve bližší pohled pod povrch jejich životů ukazuje, kolik vášní, dramat i pochyb tato fasáda skrývá. John, Andrea, Liz a Harold mají každý svou pevně určenou životní roli, ale kolem čtyřicítky zjišťují, že ani jeden s ní nejsou spokojeni. Není náhodou, že jediným místem, kde se cítí svobodní, je internet, ať už ho používají k hraní her, nebo ke zdánlivě nevinnému flirtu, kterým si zvedají pošramocené sebevědomí. Vše je mile a nevinné jen do chvíle, než se tajná identita potká s realitou. Autorka nahlíží do všech zákoutí manželského života s mimořádnou otevřeností i osobitým humorem.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Eroika

Doubravka1975
Doubravka1975
20.11.2023 4 z 5

Téma zajímavé, čtivě a jednoduše napsané. Dva manželské páry, čtyřicítka na krku a k tomu fenomén doby internet :):)
Autorka, jelikož žije v Americe, tak se příběh odehrává i je Amerika v názvu, ale takovýchto příběhů se odehrává plno po celém světě.
Fajn oddechovka

Pavlína197
Pavlína197
05.10.2021 4 z 5

Mně se líbí, jak Martina Formanová píše. Tato kniha není žádné intelektuální čtení, ale fajn oddechovka, a takové knihy jsou také potřeba.

lencin
lencin
27.09.2020

Příběh dvou manželských dvojic na prahu 40. Vyvanutí vztahů a nejrůznější libůstky.
Čtivě napsané.
(2013)

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
22.08.2020 3 z 5

Musím souhlasit s ostatními komentáři. Dá se přečíst , ale nenadchne.

kuky921
kuky921
14.02.2020 3 z 5

Nenadchne, neurazí. Připomíná mi to styl knížek Báry Nesvadbový a ani ta není můj šálek čaje.

Jirinamac
Jirinamac
09.02.2020 3 z 5

Knížka rozhodně není žádný trhák a začátek se mi zdál přímo nuda. Ale i příběh je takový únik z nudného, každodenního, rodinného života. Nakonec jsem to dočetla a hodnotím celkem kladně.

abcd191
abcd191
26.11.2019 odpad!

Bohužel. Nejslabší kniha autorky. Nebo jsou to trojdilne plavky? Nemohu se rozhodnout. Ale pro obě platí: nuda, klišé a příběh předvídatelný a o ničem. Je to škoda, od ženský co sbalila Gotta a Formana a napsala o tom celkem čtivou knihu by člověk tak nějak čekal víc...

eva5397
eva5397
03.08.2019 3 z 5

Jako oddychovka dobrý. Určitě
zajímavé téma které se týká téměř všech letitých vztahů. Přečteno za dva večery.

Aleh
Aleh
25.05.2019 4 z 5

Nevěra po americku se dotýká problému, který zřejmě potká (nebo samozřejmě již potkal) každého. Vše je ve vztahu jako zalité sluncem a přesto hlavním hrdinům začíná něco chybět. Ani si nevšimnou, že se přiblížila krize středního věku. A ten, kdo ji neustojí, jakoby se postavil na tu životní startovní dráhu zase na začátek. Stojí za to vytrvat nebo začít znovu? A komunikace přes internet a její úskalí, když zasáhne do reálného života Tak to je námět románu Martiny Formanové, jehož děj je zasazen do současného New Yorku, ale mohl by se klidně odehrát i kdekoliv jinde.

SSTknihy
SSTknihy
14.06.2018 3 z 5

Malé, svižné, zábavné. Taková studie mezilidských vztahů se špetkou sarkastického humoru. To, že je v názvu „po americku“ je celkem jedno, protože podobných příběhů se na celém světě dnes a denně odehrávají stovky, ne-li tisíce. Formanová píše strohým, jednoduchým jazykem, díky kterému děj rychle odsýpá a než se člověk naděje, je na konci knihy.

nova8907
nova8907
29.03.2018 2 z 5

Nemohla jsem se do knihy začíst, nebavila mě a nakonec jsem ji ani nedocetla. Od Martiny Formanove jsem četla mnohem lepší knihy.

vlčice68
vlčice68
10.09.2017 2 z 5

Zajímavý námět, který mohl být dle mého názoru daleko lépe propracovaný. Bohužel kniha se mi nelíbila.

novina
novina
03.05.2017 2 z 5

Čekala jsem větší propracování příběhu a postav. Kniha neurazí, ale nenadchne.

Jana_Hlus
Jana_Hlus
22.10.2016 4 z 5

Pro mne milé překvapení, pod rádoby oddechovým textem se skrývaly docela zásadní dilemata. Jak žít v dlouholetém vztahu, který se postupně změnil ve stereotyp? Hodit vše, co bylo dříve, za hlavu a začít s někým jiným jinak? Nebo zkusit posunout vztah někam dále? A co s pracovním životem, když zjistíme, že děláme úplně něco jiného, než jsme chtěli vždycky dělat? Pro mne výborná kniha, která vystihuje dokonale krizi středního věku. Přečetla jsem za jeden večer:-).4/5

lenlou
lenlou
16.06.2016 3 z 5

Nebylo to špatný, ale čekala jsem víc. Prostě oddychovka :-)

Suzynka29
Suzynka29
04.06.2016 2 z 5

Čekala jsem mnohem víc a moc mě to nebavilo. Zatím nejslabší kniha, kterou jsem od této autorky četla.

Dadula118
Dadula118
08.04.2016 3 z 5

tahle knížka bolí..... je to o fenoménu této doby"internetu", dva manželské páry se díky tomuto "vynálezu" vzdálí a stačí jen tak málo...mluvit spolu,ne s počítačem....

stehlicek
stehlicek
17.08.2015 3 z 5

Jak už psali jiní, je to skvělá oddechovka. Přečteno za jeden večer. A vůbec to nebylo špatné!

Mrazulka
Mrazulka
22.02.2014 2 z 5

Kniha řeší dle mého názoru docela akturální témata - nevěra, hledání sebe sama, krize středního věku a ujasňování si hodnot. Přečíst se to dalo, nicméně to není jedna z knih, kterou bych si přečetla s chutí znovu.

Marčullkas
Marčullkas
05.10.2013 3 z 5

Oddechové čtení, životní úsudky manželských párů a především nevyzpytatelný internet! Knížka se mi četla moc dobře.