Můj život mezi slzami a smíchem přehled

Můj život mezi slzami a smíchem
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454081/bmid_muj-zivot-mezi-slzami-a-smichem-Obn-454081.jpg 4 76 76

Knižní událost podzimu – Jiřina Bohdalová téměř v devadesáti letech vypráví o svém životě. Poprvé knižně. Fotografie z osobního archivu. Jak Jiřina Bohdalová bilancuje svůj život? Čeho si považuje ve své herecké dráze, kterou začala před 81 lety jako osmiletá? Co cítí, když se ohlédne za svým soukromým životem, který se snažila tak přísně střežit? Jak prožívala žalářování otce za vlastizradu a v jakých podmínkách vychovávala dceru Simonu? Proč nad ní držel ochrannou ruku Jan Werich? Kolikrát jí do života vstoupila StB – od zatčení přes návrhy na donášení až k soudnímu rozhodnuté provést výmaz jejího jména ze seznamů spolupracovníků? Proč jí prezident Novotný děkoval za to, že si ho nevzala, zatímco prezidentova manželka jí chtěla vystrojit svatbu s Radkem Brzobohatým? Jiří Janoušek ke spolupráci s Jiřinou Bohdalovou říká: „Pokusili jsme se spolu vylíčit tu klikatou životní pouť a přiblížit ji fotografiemi i dokumenty z rodinného archivu. Doufal jsem, že v jejím věku nechce nic předstírat a nepotřebuje si nic namlouvat. Že se nebojí přiznat, co jak bylo, a že se nebude ohlížet na to, co tomu kdo řekne. Nezklamal jsem se.“... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Můj život mezi slzami a smíchem. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (34)

Magrata15
13.11.2023 5 z 5

Poslední dobou bylo všude příliš mnoho Bohdalky a tak když mi kamarádka přinesla tuto knihu k přečtení, moc nadšená jsem nebyla.
Pak jsem nakoukla a už jsem se neodtrhla. Přečetla jsem jí skoro na jeden zátah.
Kniha se dobře četla, bylo v ní spousta fotografií.
Bylo to takové milé povídání, ale dozvěděla jsem se i spoustu dramatických a smutných událostí.
Určitě doporučuji k přečtení.

Lucie341
23.10.2023 odpad!

Naprosto nezajímavé. Asi 5 krátkých poznámek o jejím životě, zbytek je popis kdy v čem hrála, s kým atd.


SSTknihy
02.05.2023 4 z 5

Velmi čtivá kniha, která vás provede letem světem životem oblíbené herečky. Od dětských krůčků, po studia, první divadelní angažmá, setkání s filmem i televizí, až po vzpomínky na herecké partnery, režiséry a další kolegy. Nezapomíná ani na svá manželství, dceru, rodiče i dramatická setkání se státní mocenskou zvůlí. Vzpomínky jsou to úsměvné i dojemné, upřímné i milosrdně zastřené nánosem času.
Těch pár stránek přečtěte jako nic, takže si skoro ani nestačíte všimnout, že toho hodně chybí, že se nedozvíte prakticky nic o nejslavnějších filmech, že se o některých lidech vůbec nemluví, a naopak některé události jsou rozebírány až příliš detailně. Jiřina Bohdalová si celý život pečlivě chránila své soukromí a nehodlá na tom nic měnit ani touto knihou.

všechny komentáře

Související novinky (2)

10. ročník KNIHOMÁNIE startuje ve středu!

19.10.2020


Knižní novinky (43. týden)

18.10.2020


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Můj život mezi slzami a smíchem v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených98x
ve Čtenářské výzvě41x
v Doporučených5x
v Knihotéce24x
v Chystám se číst17x
v Chci si koupit7x