Můj život mezi slzami a smíchem

Knižní událost podzimu – Jiřina Bohdalová téměř v devadesáti letech vypráví o svém životě. Poprvé knižně. Fotografie z osobního archivu. Jak Jiřina Bohdalová bilancuje svůj život? Čeho si považuje ve své herecké dráze, kterou začala před 81 lety jako osmiletá? Co cítí, když se ohlédne za svým soukromým životem, který se snažila tak přísně střežit? Jak prožívala žalářování otce za vlastizradu a v jakých podmínkách vychovávala dceru Simonu? Proč nad ní držel ochrannou ruku Jan Werich? Kolikrát jí do života vstoupila StB – od zatčení přes návrhy na donášení až k soudnímu rozhodnuté provést výmaz jejího jména ze seznamů spolupracovníků? Proč jí prezident Novotný děkoval za to, že si ho nevzala, zatímco prezidentova manželka jí chtěla vystrojit svatbu s Radkem Brzobohatým? Jiří Janoušek ke spolupráci s Jiřinou Bohdalovou říká: „Pokusili jsme se spolu vylíčit tu klikatou životní pouť a přiblížit ji fotografiemi i dokumenty z rodinného archivu. Doufal jsem, že v jejím věku nechce nic předstírat a nepotřebuje si nic namlouvat. Že se nebojí přiznat, co jak bylo, a že se nebude ohlížet na to, co tomu kdo řekne. Nezklamal jsem se.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454081/big_muj-zivot-mezi-slzami-a-smichem-Obn-454081.jpg 4.458

Kniha Můj život mezi slzami a smíchem

iva1154

Biografie psána velmi pěkným stylem s mnoha doprovodnými fotografiemi. Troufnu si říct, že tato kniha opravdu potěší více generací než jen ty starší. Vždy mě velmi zajímalo jak to měla herečka s údajnou spoluprací s StB. Myslím si, že ze všech možných knih o herečce Jiřině Bohdalové je tato opravdu velmi vyvedená.

annie16
01.11.2021

Kniha se mi moc líbila.

Mandlevest
01.11.2021

Přiznávám, že knihu jsem si půjčila od mé milé tchýně z důvodu splnění čtenářské výzvy , jinak bych ji asi nečetla. A možná by to byla škoda. Knížka je to opravdu vymazlená, na kvalitním papíře, se spoustou zajímavých fotek a velkorysým výčtem všech rolí paní Jiřiny. Ačkoliv nejsem její nekritickou fanynkou, několik jejich rolí, zejména ve starších filmech, je opravdu nezapomenutelných, na Televariete se s velkou mírou nostalgie podívám i dnes a scénkam s panem Dvořákem se pořád směju, starší děti vyrostly na večerníčku, který geniálně namluvila (u té nejmladší už měla velkou konkurenci v Medvídkovi Pu) a viděla jsem "její" divadelní představení Gin Game s Milanem Knažkem, a to tedy klobouk dolů. A tak přeji paní Bohdalové hodně zdraví a ať si užívá všeho, co má ráda, plnými doušky. Ona to umí!

konicekbily
30.09.2021

Hlavní milníky života naší nejznámější a možná i nejlepší herečky vyprávěné a zhodnocené samotnou Jiřinou Bohdalovou a doplněné spoustou komentovaných dokumentů - především fotografií - jsou perfektní četbou. Spoluautor vše jemně upravil a připravil mi hezký zážitek. Nepochybuji o tom, že od paní Jiřiny získal spoustu dalšího materiálu - který po dalších úpravách a zpracování a na další povolení od "Bohdalky" může v budoucnu někdy sepsat v další knize. Děkuji oběma autorům.

Abako
13.09.2021

Jiřinu Bohdalovou miluju, tak i přes tu textovou stručnost jsem si musela tuhle knížku koupit. Po přečtení jsem zjistila, že to vlastně stačí a člověk zase nemusí vědět každou podorbnost. Jak sama v knížce říká, vždycky si chránila soukromí a dodržela to i teď. Velký drby se nedovíte, dozvíte se to podstatný.

eva5397
04.09.2021

Nádherná kniha vzpomínek velké herečky.

milkara
27.08.2021

Bohdalka je prostě fenomén!! Super ;-)

Páájinka
16.07.2021

Knížka a vyprávění paní Bohdalové se mi moc líbilo. Krásné fotky a vzpomínky na skvělé herce.