eva4036 eva4036 komentáře u knih

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Ke knížce jsem se dostala díky seznamu četby k maturitě. Moc se mi líbí, jak autor píše a knížku jsem přečetla během jednoho odpoledne. Rozhodně doporučuji :)

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Jedním slovem WOW. Jsem z knížky přímo unešená. Autorka mě přímo překvapila, jak děj měl najednou takový spád. Když jsem četla recenze, než jsem začala knížku číst, tak si hodně lidí stěžovalo, jak jim v tomto díle Tamlin moc vadí. Abych pravdu řekla mě nevadil, já ho přímo začala nesnášet za to, co provedl Feyre a kdyby jen jí. Měla jsem ho v prvním díle ráda, ale po tomhle... připadal mi zde jen, jako slepě zamilovaný hlupák, který myslí jen na sebe. Stejně tak mě zklamal i Lucien s tím jak se zachoval.
Dost jsem si oblíbila Rhysanda. A kdo by si ho taky neoblíbil :D a stejně tak jeho přátelé, kteří mi byli sympatičtí už od první chvíle, kdy se v knížce objevili.
Dvůr mlhy a hněvu je pro mě rozhodně lepší než první díl a zoufale se nemůžu dočkat až vyjde další díl, abych si ho mohla přečíst a je mi jedno, že to bude v angličtině, protože kdybych měla čekat na překlad, tak se asi zblázním.

23.04.2017 5 z 5

Můj druhý nejoblíbenější díl. Jsem ráda, že jsem se konečně dozvěděla něco víc o Voldemortovo dětství a nechápu, jak někdo může žít s tím, jak málo informací se dozvěděl ve filmu. Knížku jsem přečetla hrozně rychle a četla se mi sama od sebe. Moc ráda se k ní zase vrátím.

04.11.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knížku jsem si koupila spolu s dalšími díly včetně Dcery a moc jsme se těšila až si celou sérii přečtu. Knížka mě mile překvapila a rozhodně se k ní budu vracet. Je to pro mě taková oddechová četba. Děj je krásně poutavý a hned ten den, co jsem jí začala číst jsem jí dočetla a hned jsem začala číst další díl. Knížka má překrásný obal jako celá série a rozhodně si zaslouží pět hvězdiček :)

11.09.2016 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Po přečtení nemám slov. Tak moc jsem doufala, že knížka skončí šťastně, i když jsem věděla, že ne. Mám ráda Srdcovou královnu a to je jen další důvod, proč jsem tuhle knížku četla. Dále jsem si oblíbila Šprýma a to už jen z anotace knížky. On je vážně skvělá postava, kterou si nejde nezamilovat a proto ještě víc jsem byla smutná, když jsem se dozvěděla, jak to s ním skončí. Brečela jsem jak malá holka nad jeho osudem a stejně tak z Catheriných emocí a to mě jen tak nějaká knížka nerozbrečí. Nad koncem jsem jen žasla a jsem ráda, že se ti dva dočkali své pomsty.
Rozhodně dávám 5* protože knížka si je vážně zaslouží.

30.07.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Úžasná knížka, ale zároveň i velmi smutná.

27.12.2016 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

V minulých dílech si hodně lidí stěžovalo, že se America někdy chovala jako spratek, ale musím říct, že pro mě spíš ten spratek teď byla Eadlyn nebo aspoň na začátku knížky. Ano chápu jí přeci jen Selekci nechtěla a její rodiče jí to vnutili, kdo by byl nadšenej. Po pár kapitolách jsem si ji, ale oblíbila natolik, že jsem knížku doslova hltala a už se moc těším na další díl :)

11.09.2016 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Abych pravdu řekla, tak knížka je jedním slovem WOW. Už strašně dlouho jsem nenarazila na nějakou, u které bych neměla problém se začít. Knížku vřele doporučuji a jsem moc zvědavá na další díl.

28.11.2021 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Moc povedený další díl, autorka zase jen dokázala, jak krásně umí psát a hlavně umí postavy posouvat dál. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knížky začetla, ale to bylo jen ze začátku.

28.11.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Abych pravdu řekla, tak chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na nové postavy a svět, který Maas vymyslela. Po asi 200 stranách, jsem se konečně začetla a nemohla jsem knížku z ruky odložit, dokud jsem jí nepřečetla celou.
Bryce je mi jako hlavní postava velmi sympatická a jsem zvědavá, jak se její postava bude vyvíjet v dalších dílech.

28.11.2021 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Jedním slovem ÚŽASNÝ. Četla jsem knížku už v originále, protože po přečtení druhého dílu jsem prostě nemohla čekat až vyjde tento díl a teď jsem knížku konečně přečetla i v češtině a musím říct, že se tento díl autorce vážně moc povedl. Jsem ráda, že Sarah dala do tohoto dílu úplně všechno a že se nezaměřila jen na Feyre a Rhyse. Tato knížka mě vážně moc odrovnala, i když druhý díl u mě vede, ale jen o trošičku. A konec knížky? Jsem si v jednu chvíli říkala, že to Sarah nemůže myslet vážně a tekly mi slzy jak malé holce a to skoro vůbec u žádné knihy nebrečím.
Tento díl si vážně zaslouží 5* a já se těším na další díl A Court of Frost and Starlight

26.03.2018 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Moc krásné pokračování, jen mě mrzí, že konec autorka strašně moc uspěchala. Připadalo mi jako by se snažila knížku, co nejdříve zakončit. A dál mě mrzí Epilog, protože mi připadá, že je v originále delší...

22.05.2017 4 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Úžasná knížka, která mě zaujala hned první větou. Líbí se mi, že v příběhu není žádný milostný trojúhelník, jak to často bývá. Stejně tak je knížka zajímavá svou originalitou, napětím a nepředvídatelností.
Moc jsem si oblíbila Augusta, který i přes to čím je se snaží být člověkem.

08.05.2017 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Další povedený díl. Taková oddechovka na dlouhé večery. Moc se mi knížka líbila, jen jsem si chvíli musela zvyknout na to, že hlavní postavou tohoto dílu byl spíš Simon. Konec knížky mě vážně překvapil a donutil mě se pustit na další díl.

05.01.2017 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jedna z knížek, kterou jsem si oblíbila díky maturitní zkoušce :)

28.12.2016 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Pěkná oddychovka, která je přečtena během chvilky.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Ke knížce jsem se dostala díky seznamu četby k maturitě. Moc se mi líbí, jak autor píše a knížku jsem přečetla během jednoho odpoledne. Rozhodně doporučuji, skvěle se čte a dobře se rozebírá u maturity :)

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Moc povedený druhý díl. Jsem z knížky přímo nadšená a stránky jsem hltala jednu za druhou, jen abych knížku dočetla. Jsem ráda, že jsem se mohla něco víc dozvědět o Celaeně a jsem zvědavá na další díl.

14.12.2016 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Můj nejoblíbenější díl z celé série, i když jsem měla chuť Jace ze začátku knížky něčím přetáhnout.

03.10.2016 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Jako předešlý díl mě knížka tak moc pohltila, že jsem jí přečetla strašně rychle a děj jsem si užívala. Autorka umí vážně moc krásně psát a díky tomuhle dílu jsem do této série propadla ještě víc.

03.10.2016 5 z 5