eva-lupen eva-lupen komentáře u knih

1813: Válečný požár 1813: Válečný požár Sabine Ebert

Opravdu historicky hodnotná kniha. Líbila se mi i ohledně románového děje, a ten konec... ten byl přesnej :-). Jediné, co mi na ní vadilo, bylo to, že jsem vlastně vůbec nebyla zvědavá co bude dál, takže jsem ji četla dost dlouho. Na druhý díl se ale moc těším.

15.08.2017 4 z 5

Rozumíme psům? Rozumíme psům? Eberhard Trumler

Nejlepší knížka o psech a jejich přirozenosti. Moc doporučuju.

28.07.2017 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Poslechnuto jako audiokniha (celá trilogie) krásně načtená Alešem Procházkou. To bylo tak nádherné, že jsem se vždy těšila už jen na ten jeho hlas. Věřím, že ty knihy musí také milovat. Kdo nemá odvahu pustit se do jejich čtení, moc doporučuji pustit si audioknihy.
Celý svět Středozemě je krásný, dokonale propracovaný, a jen lituji, že jsem ho pro sebe neobjevila už dřív. Ale třeba jsem k němu musela "dospět" :-). Rozhodně však není pro každého! Čtenář musí mít obrovskou fantazii a představivost, aby se v příbězích orientoval a neztratil se ve jménech a všech postavách. Já se zamilovala, i když jsem filmy ještě neviděla.
Poslech mne donutil kouknout se na Hobita, a jeho zhlédnutí zase k zakoupení audioknihy Hobit, abych zjistila jak do bylo doopravdy, protože filmy (myslím ty bitvy) byly takové matrixové, a vůbec mi k tomu neseděly. Teď se chci ještě podívat na filmy Pán Prstenů, koupila jsem si knihu Silmarillion, mapu a jak to tak vypadá zřejmě dojde i na klasické knihy Pán Prstenů :-).
P.S. (6/2017): Konečně jsem se také podívala na filmy a musím říct, že mne hodně zklamaly. Kdybych je viděla ještě před knihou, tak by se mi možná i líbily (i když by mi to asi přišlo celé divné), ale takhle... Chybí mi tam celá podstata, myšlenka příběhu. Vlastně zůstal jen hrubý, osekaný a dovymyšlený děj :-(. Znovu už se na to dívat nebudu, zato ke knihám se určitě ještě vrátím.

29.12.2016 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Moc hezká a čtivá kniha - teda vlastně 2 v 1 :-). Historie se v ní nepřekrucuje, spíš naopak, člověk se i něco dozví. A dopadlo to přesně tak, jak bych to sama napsala a napjatě jsem čekala jestli to tak opravdu bude. Jenže... je to prostě až moc velká romantika. Proto jen 4 hvězdy. I když..., v rámci žánru Romantika, bych klidně dala pět.

11.10.2016 4 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Pro mne odpočinková a velmi čtivá kniha. Na rozdíl od některých předchozích čtenářů, mne nejméně bavil pád letadla. "Ztraceni" jsem neviděla ani nečetla, takže mi to nic nepřipomínalo, ale byl to jen úvod ke složitějšímu ději. Kniha je sci-fi a to pád letadla a záchrana cestujících zrovna není. Pro někoho může být následující děj možná trochu složitý, já však chápala naprosto vše, a vše bylo logické.
Jednu chvíli jsem teda myslela, že to autor trochu zvrtal, protože když letadlo z minulosti zmizí, tak to původní budoucnost změní, ale vysvětlení bylo prosté a logické.
Trochu mi vadil výraz vzducholoď, ale to mohla být chyba překladu. Víc by se tam hodilo vznášedlo. No a lidi byli v něčem trochu zabednění a nepředvídaví. To už se tak ale stává.
Konec byl přesně takový v jaký jsem doufala, ale podle komentářů tady, jsem se bála, že bude jiný. Takže mne potěšil.
Jen čtyři hvězdy dávám proto, že to pro mne nebyla žádná převratná kniha, která by mi, mimo chvilkové zábavy a napětí, dala něco víc nebo mne chytila za srdce.

23.06.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nic moc. Naštěstí jsem to poslouchala jako audio při práci, takže jsem vydržela do konce. Jinak bych to určitě vzdala.

01.03.2016 1 z 5

Panna ve zbroji Panna ve zbroji Mark Twain (p)

Skvělá knížka na níž jsem narazila úplnou náhodou. Je psaná tak, že bych úplně věřila, že to vypráví Janin současník a že to tak opravdu bylo.

20.02.2016 5 z 5

Sharpova pomsta a povídka Sharpovy Vánoce Sharpova pomsta a povídka Sharpovy Vánoce Bernard Cornwell

Jak autor na začátku zmiňuje - postavy si začaly žít vlastním životem :-). Bohužel. Tak nějak už mi to přišlo jako červená knihovna. To, že se Sharpe zamilovává do každý sukně, je nějaká jeho přirozenost, ale Frederickson?
Také mi docela vadila ta povídka na začátku. Teda povídka sama ne, ale to, že časově patřila jinam. Vydavatelé se sice omlouvají, ale co naplat. Mrtvý zase ožil. To bych snad radši změnila jméno, protože je jen na začátku a s dějem nemá nic společného.

Ach jo, už jen dva díly... :-(.

09.09.2015 3 z 5

Dívka z ranče Dívka z ranče Jerry Albert

Tahle knížečka pro děti a mládež? To bych teda neřekla. Prostě je to takový ženský western, ale rozhodně ne žádný slaďák. Mrtvých je tam víc než dost. Taky dost sexu, i když ne popisně. Prostě život jedné ženy z ranče.
Oddychové čtení do kabelky/batůžku (je to malý sešitek).

05.09.2015 5 z 5

Horatio Nelson: Hrdina od Nilu Horatio Nelson: Hrdina od Nilu Monika Bandasová

Zajímavá kniha pro ty, co se chtějí něco dovědět o životě Nelsona. Jsem ráda, že jsem jí přečetla, ale zrovna čtivá není.

25.08.2015 3 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Nejhorší knížka co jsem od Gordona četla. Asi mu jdou víc ty historické romány. Byla pro mne velkým zklamáním a dočetla jsem ji s nechutí. Na Šamana ani Ranhojiče nemá ani zdaleka.

20.01.2015 1 z 5

Štěstí si tě najde Štěstí si tě najde Barbara Hannay

Moje první kniha od autorky a jsem nadšená. Takové milé pohlazení po duši, žádná přehnaná romantika, ale spíš návod, že když se chce, člověk je vstřícný a otevřený, neužírá se ve starých křivdách ve své bublině (čímž stejně škodí jen sám sobě), tak ho může potkat mnoho dobrého.
Zvláštní, že dnes ráno jsem knihu dočetla, přemýšlela jak ji okomentovat, pustila Víkendovou Snídani a oni tam měli hosty (třeba Sandru Pogodovou), kteří říkali přesně to samé, co jsem si sesumírovala.
Z anotace jsem měla pocit, že kniha je jen o třech ženách různého věku, a zas tak moc jsem od ní nečekala, ale je o spoustě lidí a psaná z různých úhlů pohledu, což mám ráda. A že jsou nakonec všichni vstřícní beru jako plus. Šmejdy a zabejčence nemusím. ;-)

28.04.2024 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Po přečtení celé série jsem zjistila, že existují i povídky ze života Celaeny před Skleněným trůnem. Chápu autorku, že chtěla popsat děje zmiňované v sérii jen letmo, když už je měla v hlavě, ale povídky mne vlastně vůbec nebavily. Hlavně ty poslední dvě jsem četla spíš jen abych to dočetla. A kdybych je nečetla, tak by se vlastně vůbec nic nestalo. :-)

04.02.2024 3 z 5

Aféry na zámku Ashmore Aféry na zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Ani druhý díl není žádný zázrak, ale čte se to dobře.

22.11.2023 3 z 5

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Oproti sérii ´Za války´ kvalitou docela sešup dolů. Čtivé to sice je, ale spíš to připomíná červenou knihovnu a je tam fůra zbytečné vaty. Taková víc oddechovka než historický román. Zkusím druhý díl, třeba se to zlepší.

08.11.2023 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Opět napínavá jízda. Pottera jsem nečetla, takže mi to nic nepřipomínalo, ale občas mi to přišlo moc překombinované a trochu moc zaláskované. Ale jinak fajn a hned jdu na další díl.

15.08.2023 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tak teď už to jede a jede, že se nedá pomalu přestat číst. Tedy ze začátku mne nebavily kapitoly s Manon, protože nemám ráda záporné hlavní postavy, ale bylo mi jasné, že to tam není bezdůvodně a pak se to vyvrbilo k lepšímu, takže spokojenost. Hned jsem přešla na další díl, protože to se jinak nedá. :-)

02.07.2023 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak se mi opět potvrdilo, že nesmím soudit sérii podle prvního dílu. Ten mi až tak úžasný nepřipadal, ale tady se to pěkně rozjelo a jede to dál. Hned jdu na další díl.

02.07.2023 5 z 5

Kolem světa žigulem Kolem světa žigulem Filip Vogel

Po dlouhé době jsem se zase pustila do cestopisu a asi mne to od nich zase na chvíli odradí. Žigula jsem měla také, ale kombíka, a byl super, i když měl samozřejmě svoje mouchy. V životě jsem já, ani nikdo známý, neslyšel, že by se žigulíku říkalo kopějka. To možná v Rusku. Jet kolem světa v sedanu by mne teda nenapadlo, a ze stylu cestování těhle dvou mne málem kleplo. A úplně do vrtule jsem byla, když psali, jak jsou Argentinci sjetí po maté! To snad ani nejde. Co já se ho napila a žádné euforium ani halucinace se nedostavily ani náznakem. Možná si spletli yerbu maté s cocou, ale ani po té není člověk sjetý. Co ale asi popisovali věrně, jsou Rusové. Tomu bych i věřila.

03.05.2023 2 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Petra Slováková

Skvělé pokračování, a také doufám, že to ještě není konec. :-) Je mi tedy přišlo, že od strany 300 něco, jakoby se trochu změnil styl vyprávění a najednou to začalo mít jiný spád. Že by se autorka lekla, že by jinak byla kniha moc dlouhá? Možná by to nebylo na škodu, určitě je tam fůra nedořešených věcí a příběhů.

07.03.2023 5 z 5