essterkaa essterkaa komentáře u knih

Proč se stávat jedním tělem Proč se stávat jedním tělem Martin Kvapilík

Skvělá kniha o manželském životě. Je super, že je autor ochoten tak otevřeně psát (i) o svém osobním životě, protože takové knihy jsou prostě nejlepší. Myslím si, že kniha osloví jak věřící, tak nevěřící. Díky za ni! :)

23.10.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha k zamyšlení. Je to opravdu drsné, kruté, výstižné. Velmi doporučuji!

23.10.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Skvělá kniha. Všechny, řekla bych, nechutné věci jsou zde popisovány velmi brutálně a nejspíš realisticky. Ale to je právě dobře. Alespoň si uvědomíme, jaké to ve skutečnosti bylo zažít něco takového, a třeba se nám v některých věcech i trochu rozsvítí. :)

10.10.2017 4 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Skvělý, skvělý a ještě jednou skvělý! Vše dává naprostý smysl, nic zde není zbytečné. Tolik zajímavých myšlenek v tak krátké knížce.. prostě úžasný! :) Mohu jedině doporučit!

08.10.2017 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Pro mě příliš náročná kniha. Po přečtení z ní mám mnohem lepší pocit, než při čtení.

19.09.2017 3 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Moje první Verneovka a musím říct: "woow"! Lituji, že jsem se k autorovi nedostala dřív, protože mě kniha opravdu oslovila. Byla napínavá, dobrodružná, srdcervoucí, zároveň propojená s historickými fakty, prostě skvělá! Až jsem si říkala, že bych moc ráda byla jedním z kolonistů Lincolnova ostrova! :))

18.09.2017 5 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Boží slovo, co bych víc psala.

13.09.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Naprosto skvělá kniha! Dobře, musím uznat, že vědecké popisování postupů, atd. klidně nemuselo být pravdivé a vůbec bych to nepoznala, což ale neznamená, že třeba pravdivé bylo. Kniha má prostě svoje kouzlo optimismu, bezprostředního humoru a dobrodružství, které je naprosto perfektní! Doporučuji :)

11.09.2017 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Překrásný příběh o sourozenecké lásce, který mě svým kouzlem oslnil již v dětství. Teď jsem se díky čtenářské výzvě rozhodla knihu přečíst znovu a nelituji! I v dospělosti má kniha stále co říct a nabádá se zamyslet nad důležitými věcmi. Já knihu opravdu miluji, takže ji doporučuji každému, kdo váhá si ji přečíst. :)

31.08.2017 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Duše světa, osobní příběh, všemožná znamení... Do jisté míry inspirující, ale v takovémto měřítku velmi prazvláštní.

14.08.2017 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Myslím si, že je to obrovský skvost české literatury. Čím dál více si uvědomuji, jak je ta "naše" literatura krásná! :)

07.08.2017 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Dobrá kniha s vtipnými pasážemi. Krásné, jak si uměl Shakespeare pohrát se slovy.

03.07.2017 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Naprosto skvělá a velmi čtivá kniha. I přes svoje specifické nářečí se četla dobře, takže můžu jedině doporučit.

22.06.2017 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Kniha přečtená za jedno odpoledne. Myslím, že předešlá věta mluví za vše! :) Opravdu velmi doporučuji. Zařadila bych ji mezi knihy, které by si měl přečíst každý. Díky za ni! :)

21.06.2017 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Zeď vzpomínek je kniha povídek napsaná opravdu velmi poutavě. Bohužel některé povídky pro mě byly méně zajímavé, dokonce nezáživné, ale i tak jsem ráda za přečtení této knihy. Velmi mě zaujaly dvě poslední povídky "Život po životě" a "Hlubina", které svým smutným a zároveň velmi zajímavým dějem mě prostě dostaly. :)

21.06.2017 3 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Na knihu jsem se velmi těšila, až si ji přečtu. Byla jsem z ní ale upřímně velmi zklamaná. Kdybych ji neměla v maturitním kánonu, tak se k ní už nevrátím, ale takhle budu muset. V podstatě kniha není zase až tak špatná, ale asi jsem od ní mnohem více čekala a to byla, jak se ukázalo, velká chyba. :)

04.06.2017 4 z 5

Láska a úcta Láska a úcta Emerson Eggerichs

Opravdu skvělá vztahová kniha. Sice je psaná pro lidi, kteří již v manželství žijí a to já ještě nejsem, ale myslím si, že věci v ní napsané je dobré vědět i dopředu! :)

31.05.2017 5 z 5

Andělské úsměvy Andělské úsměvy Eduard Martin (p)

Skvělá kniha k zamyšlení. Příběhy jsou opravdu "andělské"! :)

15.05.2017 5 z 5

Rady zkušeného ďábla Rady zkušeného ďábla C. S. Lewis (p)

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Naprosto skvělý nápad na knihu, velmi dobré k zamyšlení. Musím se poklonit před autorem a jeho intelektem, a proto knihu můžu jedině doporučit!

10.05.2017 5 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Naprosto skvělá kniha, která po přečtení ve vás něco zanechá. Neuvěřitelné, co byli schopní první křesťané podstoupit pro svoji víru. Úžasné a pro mě naprosto inspirující! :)

09.05.2017 5 z 5