essterkaa essterkaa komentáře u knih

Příběhy lásky… které se skutečně staly Příběhy lásky… které se skutečně staly Gary Chapman

Příběhy lásky psané v této knize jsou opravdu nádherné a dojemné. Každičký z příběhů má své kouzlo a Jako celek mají velké poselství lásky k bližnímu, lásky manželské a v neposlední řadě té nejdokonalejší - Boží. Některé příběhy byly natolik silné, že mi i slza ukápla. Velmi doporučuji lidem, co se chtějí zamyslet nad svým životem a inspirovat se do něj někým jiným.

01.07.2019 5 z 5

Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou Petr Sís

Kniha je opravdu moc hezky napsaná. Myslím si, že děti si díky ní mohou udělat reálný obrázek, jak se u nás žilo za totality. Knížka je provázena krásnými ilustracemi, které přidávají na hodnotě.

21.06.2019 5 z 5

Hrej, Mozarte, hrej Hrej, Mozarte, hrej Petr Sís

Moc krásné ilustrace, ale obsahově je kniha, dle mého názoru, až moc stručná.

19.06.2019 4 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Stručně psané odpovědi na základní a často kladené otázky o autismu zodpovězené chlapcem, který sám touto nemocí trpí. Spoustu věcí mě překvapilo a uvědomila jsem si, že jsem k autistickým dětem často přistupovala úplně špatně. Rozhodně doporučuji si knihu přečíst.

19.06.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Velmi čtivá a tématem zajímavá kniha. Smyšlený děj zasazený do reálných událostí jara 1968. Jedna z knih u které si uvědomíte, jak jste vděční svým rodičům za to, že bojovali za pád komunismu.

12.06.2019 4 z 5

Návrat do kavárničky v Kábulu Návrat do kavárničky v Kábulu Deborah Rodriguez

Docela příjemné čtení, ale kniha mě do děje nevtáhla.

27.04.2019 3 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Myslím si, že tohle se dětem musí opravdu líbit. Sice je kniha plná zastaralých slov a německých či francouzských výrazů, ale je to velmi úsměvné.

24.03.2019 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Petr Horáček

Krásně ilustrovaná kniha o prostém, pravdivém a nádherném poselství, že "všude dobře, doma nejlépe".

04.03.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha, která mě svým dějem vtáhla hned od začátku. Zajímavý pohled na válečné období z pohledu slepé francouzské dívky a německého sirotka. Celou dobu jsem očekávala, kdy se příběhy protnou a spojí se v jeden šťastný konec. Jaké však pro mě bylo překvapení, když se tak nestalo a možná i potěšení, protože takový (i když trochu smutný) příběh jsem opravdu nečekala. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a v některých pasážích jsem doslova cítila, jak mi napětím tluče srdce. Velmi příjemný román, vřele jej doporučuji.

21.02.2019 5 z 5

Velmi vtipné, krásné ilustrace a čtivé.

29.01.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Při čtení knih o holocaustu si človek uvědomí, co všechno byli lidé schopni přežít. Jak pevnou vůli museli mít. Takových knih jsem četla již více, ale i přesto se všemu stále znovu nestačím divit. Je dobré, že takové knihy jsou, protože si alespoň uvědomíme všechny ty hrůzy. Teď už je jen na nás abychom bojovali za to, aby se to už nikdy neopakovalo. Této knize přibývá na hodnotě fakt, že je psána podle skutečného příběhu, protože skutečnost, že tohle někdo zažil je naprosto neuvěřitelná. Velmi doporučuji!

22.01.2019 5 z 5

Exotem na této zemi Exotem na této zemi Ladislav Heryán

Knihu jsem dostala již před rokem a moc se mi ji nechtělo číst. Když jsem se k ní konečně dostala, hned přišlo zjištění, že ji musím číst dál a dál. Kniha má kouzlo optimismu, občas i humoru a neskutečnou dávku svědectví o Bohu a jeho milosrdenství. Doporučuji!

15.01.2019 5 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Na to, jak je kniha krátká, tak je opravdu velmi silná.

11.01.2019 5 z 5

Slovo mají děti Slovo mají děti kolektiv autorů

Opravdu velmi úsměvné! :)

11.01.2019 5 z 5

Z Deníčku svaté Faustyny Z Deníčku svaté Faustyny Kateřina Lachmanová

Opravdu velmi krátký výtažek z deníčku svaté Faustýny. Byly zde ale vybrané krásné ukázky, až mě motivují k přečtení si samotného deníku. :)

04.01.2019 5 z 5

Desatero domácí ekologie Desatero domácí ekologie Aleš Máchal

Krátká příručka o tom, jak lze často jednoduše najít přírodní cestu jako řešení. Kniha mi dala velké množství námětů a mnohé z nich jsem si již během čtení vyzkoušela. Jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala, protože jinak bych se možná ani nedozvěděla, že např. deodorant lze nahradit kamencem, nebo že na úklid v domácnosti téměř vždy postačí soda a ocet.

04.01.2019 5 z 5

Vezměte do ruky knihu Vezměte do ruky knihu Dana Svozilová

Kniha se mi moc líbila. Neočekávejte u ní žádnou teorii, protože je to spíš sbírka her/aktivit k dětským knihám. Obsahuje velké množství námětů. Mohu jedině doporučit!

08.11.2018 4 z 5

Nový zákon, žalmy Nový zákon, žalmy neznámý - neuveden

Skvělá verze Nového zákona. Písmenka jsou velká, takže se kniha dobře čte. Možná je lepší číst Nový zákon zároveň se Starým, ale u Nového zákona si zase člověk více uvědomí podstatu křesťanství. Myslím si, že po přečtení jsem zase kousek blíž k poznání Božího království. Ale zároveň už teď vím, že Bibli neodložím jako přečtenou knihu, ale že z ní budu čerpat dál a dál a doufám, že se mi ji ještě několikrát podaří přečíst.

07.10.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Důvod, proč dávám tak nízké hodnocení je ten, že se mi vůbec nelíbí pochmurnost celé knihy. Hlavní postavě jde jen o pomstu a velmi často z toho až běhá mráz po zádech. Čekala jsem zkrátka úplně něco jiného. Kniha je ale velmi poutavě napsaná a dokonce i hodně čtivá. Je mi to líto, ale i přesto bych ji nedoporučila.

19.09.2018 3 z 5

Láska v manželství Láska v manželství Jorge Mario Bergoglio

I když je tato kniha velmi krátká, tak nám dává obrovské poselství. Je to poselství lásky. Abychom si jí nadevše vážili a uchovávali ji jak v manželství, tak i v běžném životě. Ke všem bližním a hlavně k Bohu.

04.09.2018 5 z 5