essterkaa essterkaa komentáře u knih

Bouda, která krmí milion dětí Bouda, která krmí milion dětí Magnus MacFarlane-Barrow

Neuvěřitelně dojemný a silný příběh. Je úžasné, že na všech příbězích je zřejmé, že dílo Mary´s Meals má obrovskou Boží podporu. Tato kniha určitě nenechá nikoho jen tak chladným.

07.08.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Abych pravdu řekla, ze začátku mně hrozně vadil příběh s upíry. Když jsem ale knihu četla dál a dál, tak přišlo zjištění, že i upíři mají v této knize své místo. Kniha na mě zapůsobila neuvěřitelně silným dojmem. Teď po přečtení nemůžu udělat nic jiného, než ji všem vřele doporučit! :)

30.06.2018 5 z 5

Pilot a Malý princ Pilot a Malý princ Petr Sís

Nádherná kniha a překrásné ilustrace. Život Exupéryho byl velmi obdivuhodný a to ani nemluvím o tom všem, co tento úžasný autor po sobě zanechal. A právě tohle a ještě více je skryto v knize Pilot a malý princ. Knihu doporučuji milovníkům Malého prince a všem velkým snílkům. :)

01.05.2018 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Cituji: “Řečtí hrdinové nebyli slavní proto, že slavní chtěli být. Byli slavní proto, že jejich činy pomáhaly ostatním lidem.” - tohle a spoustu dalších ponaučení a skutečností si můžeme přenést i do současného světa. :)

27.03.2018 3 z 5

YOUCAT - Bible YOUCAT - Bible kolektiv autorů

Kniha Youcat Bible se mi opravdu líbila. Je to v podstatě zkrácená Bible. Jsou zde vybrané určité pasáže, které jsou po bocích vysvětleny, nebo jsou zde přidány citáty, které se k daným úryvkům hodí. Moc se mi zde líbil Starý zákon, jelikož ten je z celé Bible (podle mě) nejsložitější a tady byl krásně vysvětlen a zároveň zkrácen. Samozřejmě tato verze Bible nemůže nahradit normální celou Bibli, ale je dobrou cestou k tomu, jak pochopit určité sovislosti mezi starým a novým zákonem. Doporučuji si přečíst tomu, kdo chce začít s čtením Bible. Mohla by to být dobrá motivace k pozdějšímu pokračování čtení Písma. :)

18.03.2018 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Mně se kniha opravdu líbila. Co si budeme povídat, je to prostě česká klasika. Viděla jsem i seriálovou adaptaci, ale jak jsem zjistila, tak se to nedá srovnávat. Kniha a seriál jsou totiž velmi rozdílné. Strašně se mi líbila jednouduchost chlapců, krása prostředí a celkově ta doba, kdy si spolu kluci hráli na ulicích a dělali všelijaké neplechy.

05.03.2018 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nedokážu ani popsat proč, ale kniha se mi strašně líbila. Při čtení na mě působila kouzelně, a i když nemá nějaký strhující děj, prostě mě zaujala. Sama si to nedokážu vysvětlit. Možná je to tou statečností a odhodlaností starého muže. A krásným vztahem mezi starcem a mladým chlapcem.

22.02.2018 5 z 5

Boží vůle: bludiště, nebo cesta? Boží vůle: bludiště, nebo cesta? Veronika Katarína Barátová

Skvělá kniha. Vím, že spoustě lidem se otázky a odpovědi mohou zdát jasné a zřejmé. Ale já jsem si opravdu hodně věcí díky knize uvědomila. Není náročná. Jde o krátké úvahy, které se dobře čtou. Lidem, kteří stále neví, jakým směrem chtějí směřovat, doporučuji si knihu přečíst. :)

21.02.2018 5 z 5

Marcelino Marcelino José María Sánchez-Silva

Jako malé se mi tento příběh velmi líbil. Okouzlil mě tím, jak přátelský může mít člověk vztah s Bohem. A zároveň jsem si uvědomila, jak krásné může být to, co nás po smrti čeká. :)

Kouzelný kalendář Kouzelný kalendář Jostein Gaarder

Krásný příběh o vánočním poselství předělaný do dnešní doby. Knihu, rozdělenou do 24 kapitol, můžete číst každý den v adventu a zamyslet se nad Vánocemi. Doporučuji číst s dětmi. :)

18.02.2018 5 z 5

Můj tatínek - čtení pro celé rodiny Můj tatínek - čtení pro celé rodiny Josef Janšta

Knihu jsem četla jako dítě a moc se mi líbila. Pamatuji si, že mě zaujala svojí obyčejností žitím křesťana. O tom, jak i malý kluk může světu hlásat evangelium.

Smrt nemá poslední slovo Smrt nemá poslední slovo Simone Troisi

Ne jedna slza kápla nad touto knihou. Opravdu překrásný příběh o lásce. O tom, že Bůh k nám promlouvá i v obyčejných životech a je jen na nás, jak tuto skutečnost přijmeme.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Krátká, poutavá, nenáročná kniha. Čapek opět nezklamal! :)

07.02.2018 5 z 5

Odpusť, Natašo! Odpusť, Natašo! Sergej K. Dakov (p)

Doporučuji, aby si knihu přečetl každý, kdo alespoň trochu zastává ideály komunismu. Třeba se mu otevřou oči!

05.02.2018 5 z 5

Opři se o mě – Evangelium podle U2 Opři se o mě – Evangelium podle U2 Greg Garrett

Skvělá kniha pro milovníky kapely U2. Abych se sama přiznala, kapelu jsem před přečtením knihy příliš neznala. Znala jsem jen pár nejznámějších písniček. Nyní po přečtení knihy jsem si však uvědomila, že tato kapela je opravdu skvělá. Oblíbila jsem si je díky jejich hudbě, textům a tím, jaké jsou všichni členi kapely osobnosti. Jejich texty totiž nejsou psané ve stylu “jen tak, aby se neřeklo”, ale jsou k zamyšlení a rozjímání. Teď už vím, že jde poslouchat i smysluplný rock. :)

16.01.2018 5 z 5

Zaskočen radostí Zaskočen radostí C. S. Lewis (p)

Krásně napsaná kniha o životě jednoho, pro mě, z nejlepších autorů. Je zde krásně popisován jak jeho život, tak jeho cesta ke křesťanství. Jeho svědectví o obrácení je velmi zajímavé a zároveň krásné. Pro fanoušky Letopisů Narnie je zde i krásně popsané, jak si již v dětství představoval tento krásný svět. Prostě nádhera! :)

09.01.2018 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Úžasná kniha. Film patří mezi mé nejoblíbenější, ale tohle? To je mnohonásobně lepší! Napínavé, nečekané, srdcervoucí, prostě skvělé! :)

13.12.2017 5 z 5

Život za život. Svatá Gianna Berettová-Mollová Život za život. Svatá Gianna Berettová-Mollová Giulianna Pelucchi

Skvělá kniha, úžasná světice. Osobní dopisy mě prostě dostaly - a to se rozbrečím opravdu jen u málo knih. :) Její život je pro mě tak neuvěřitelně inspirativní, protože žila v podstatě "obyčejný" život stejně jako my. Její vztah s manželem, dětmi a Bohem byl (a je) prostě nádherný! Úžasné a pro mě naprosto inspirativní!

06.12.2017 5 z 5

Tintinova dobrodružství - kniha k filmu Tintinova dobrodružství - kniha k filmu Stephanie Peters

Knihu jsem četla, když jsem byla mladší - cca 12 let a moc se mi líbila! Je vtipná, napínavá a dobrodružná. Myslím si, že děti by určitě oslovila. :)

21.11.2017 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

I přes to, že poezie není zrovna můj šálek kávy, tak za mě dobrý. Prostě krásně čtivá klasika. :)

02.11.2017 5 z 5