Kouzelný kalendář

od:

Kouzelný kalendář

Podivuhodné putování do Betléma Příběh pro malé i velké čtenáře o dobrodružném putování ze současnosti do Betléma přelomu letopočtu, kde se právě narodil Ježíš. Na počátku tohoto příběhu je kouzelný adventní kalendář, jehož prostřednictvím se Jáchym a Elizabeth vydávají proti proudu prostoru i času. Příběh, který začíná ve Skandinávii dvacátého století, končí po dobrodužné cestě v Betlémě, kde se právě narodil Marii malý Ježíš....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/872/kouzelny-kalendar-872.jpg 4.4115
Originální název:

Julemysteriet (1995)

Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Karmelitánské nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Přidat komentář
Ajinka886
19. května

Na "Kouzelný kalendář" jsem dostala tip od jedné maminky, která mi doporučila k poslouchání s dětmi v době adventu. Je to již několik let, co s dětmi poctivě každý den před Štědrým večerem nasloucháme vyprávění Marka Ebena. V loňském roce jsem knihu objevila v knihkupectví, přišla k nám pod stromečkem :).

essterkaa
18. února

Krásný příběh o vánočním poselství předělaný do dnešní doby. Knihu, rozdělenou do 24 kapitol, můžete číst každý den v adventu a zamyslet se nad Vánocemi. Doporučuji číst s dětmi. :)

5tužka
02. ledna

Čteme s celou rodinou před každými vánocemi, už je to taková klasika, na kterou se všichni těší. I audiokniha je u nás velmi oblíbená!!! Doporučuji. TT

agatha2
29.12.2017

Kouzelný kalendář patří již k našim každoročním vánočním stálicím. Kniha je nádherná, ale audio nahrávka v podání pana Ebena, Abrháma a paní Šafránkové, má snad ještě větší kouzlo....

prestiggio
24.12.2017

Krasna pred vianocami, ale pribehy mohli byt kratsie.

Niraj
24.12.2017

Každé Vánoce/advent čteme nebo posloucháme s dětmi tuto knížku. Nádherný vánoční příběh navozující tu správnou atmosféru. A je to takový náš každoroční rituál. Ne jinak tomu bylo i letos, právě teď jsme dočetli poslendí kapitolu. Tak si ji konečně i zapíšu do přečtených.

sarka45
21.12.2017

Úžasná vánoční knížka. Navodí atmosféru, obohatí znalostmi, přivede ke klidu a rozjímání. Pravděpodobně zavedu jako pravidelné předvánoční čtení. Velice doporučuji audioknihu s nedostižným Markem Ebenem jako vypravěčem i autorem hudební složky.

MOu598
29.08.2017

Četla jsem v říjnu 2010 a květnu 2016. Podle mých poznámek:
Zajímavý námět, zajímavě vystavěné (jak je u autora zvykem).
Hezké, čtivé.
Konec ztratil trochu na tempu, nebo mi tam něco vadilo, něco chybělo, něco bylo nějak složité.
Ale jinak super.
Citát:
"Čím víc rozdáváme, tím jsme bohatší. A čím víc si necháváme pro sebe, tím jsme chudší."

zuzka.u
16.04.2017

To je nejsladší knížka, jakou znám! Hlavně audiokniha je skvělá!

Mercatino
28.12.2016

Po dočtení knížky jsem měl chuť dupnout si a zvolat "do Betléma". Pro děti, i pro dospělé to působí v namluvené podobě od Marka Ebena jako antistresový stimulant. V knížkách od Gaardera jako by se zastavil čas, který si vychutnává ze života jen to nejpodstatnější, nejdůležitější a nejkrásnější. Těším se na příští svátky :) A teď to začnu číst včas. 1. prosince.

Anneesek
08.01.2016

Nádherná knížka. Četla jsem ji celý prosinec dětem ve škole a byly nadšené. Jen je vždy zklamalo, že příběh skončil a chtěly, ať čtu stále dál :)

mzajicek
06.01.2015

Pro obdobi adventu velmi příjemné čtení před spaním. Synek si dokonce na jejím základě přál od Ježíška truhličku, která by šla zamykat, aby si do ní mohl schovávat tajemství. Pokud Vám jako čtenářům není vzdálené křesťanské pojetí Vánoc, je knížka pro děti opravdu téměř kouzelná.

Azizi
31.12.2014

Kto ide čítať túto knižku (a nečíta ju spolu s deťmi), musí byť pripravený na to, že je to naozaj čisto detský príbeh. Žiaľ nevyšlo mi čítať ju presne počas adventných dní, čo je trochu škoda, ale niečo som prečítala počas adventu, niečo počas Vianoc a niečo teraz ešte počas "vianočnej" dovolenky a tento milý adventný príbeh si ma postupne ale isto získal. Keby som ju čítala ešte ako dieťa, asi by som si knihu ani nedokázala vynachváliť :) Naviac slovenské prevedenie od Artfora je naozaj krásne, knižku mám aj doma na stolíku vrámci vianočnej výzdoby.

ponti
20.12.2014

Vánoční atmosféra, tajemství, poučení, ... Posloucháme s dětmi audio zpracování a má veliký úspěch. Úžasný, kouzelný zážitek!

Renava
28.11.2014

Výnimočná a doslova čarovná kniha, v ktorej sa nájdu rovnako deti ako dospelí a ktorá si zaslúži všetky superlatívy. Za nápad, za prevedenie, za ilustrácie, za pocity, ktorý vyvoláva. Vianočné mystérium predkladá čítať každý deň jednu kapitolu zodpovedajúcu konkrétnemu dňu v kalendári, čím sa krok za krokom stávame súčasťou úžasného, originálneho, záhadného príbehu strateného dievčatka, tajomného predavača kvetín a zázračného adventného kalendára. Tento "živý" a napínavý príbeh nadobúda podobu takej malej sviežej detektívky, dokonca v nečakaných intervaloch okorenenej celkom vtipnými vsuvkami. Priznám sa, že každý deň sme s deťmi netrpezlivo čakali na okamih, kedy spolu prelúskame ďalšiu kapitolu a opäť sa dostaneme bližšie k rozlúsknutiu záhadného orieška. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že adventný čas s touto kúzelnou knižkou plynie nádherne mysteriózne, príjemne a zároveň skutočne veľmi, veľmi vzrušujúco. Neprestáva ma fascinovať nápad, ktorý je osnovou celého príbehu, respektíve dvoch paralelne prebiehajúcich a na prvý pohľad nesúvisiacich príbehov, odohrávajúcich sa v rozdielnych časových líniách a zasadených do historicky úplne odlišných svetov, spájajúcich sa cestovaním v čase. Čerešničkou na torte sú ilustrácie Vlada Krála (konkrétne v slovenskom vydaní), ktoré z knižky robia doslova malé umelecké dielo. Áno, som knihou nadšená a odporúčam každému - bez rozdielu veku a vyznania. V predvianočnom čase, kedy nás obklopuje konzumný zhon, naháňanie, chaos môže poslúžiť ako vynikajúci prostriedok na stíšenie sa, znovanájdenie vnútorného pokoja, odreagovanie sa a nahmatanie duchovného rozmeru očakávaných sviatkov. Spolu s Dickensovou Vianočnou koledou ju radím k najkrajším príbehom na tému Vianoc.

Bandor
04.04.2014

Knihu jsem četla jako malá. moc se mi líbila, i když jsem jí moc nerozuměla. Shodou okolností jsem nedávno četla Sofiin svět, takže jsem si vzpomněla i na tuto knížku. I po těch letech se mi moc líbila a konečně jsem jí porozuměla :D

miklaras
02.11.2013

Kniha spojená s adventem. Čteme ji tradičně celý advent nahlas. Takže ji mám spojenou s vypnutým počítačem, večerním klidem a rodinou, která sedí pospolu, aby poslouchala příběh.

Heyhey
25.09.2013

Je to nádherná kniha na období adventu a těšení se na Vánoce. Krásný a neobvyklý příběh.

sawako
24.04.2013

Doporučuji si knížku poslechnout jako audioknihu.

čika
03.04.2013

knižka je krásnym predvianočným darčekom, najlepšie ju začať čítať naozaj prvého decembra, udrží v napätí dieťa i dospelého a je v nej krása i poučenie. navyše bonbónikom je krásne obrazové spracovanie vlada krála.

Consolate
28.10.2012

Kouzelná knížka.Ideální pro předčítání dětem v čase adventu.

Violetti
26.12.2011

Miloučké předvánoční čtení. Nutno podotknout, že jen díky Gaarderově vypravěčské schopnosti a dělení na jednotlivé dny (které jsme s bratrem dodržovali) mě knížka nezačala nudit. Ano, občas jsem zjistila, že trochu nedávám pozor a docela mě čílilo, že pan Gaarder několikrát za sebou nezvládl na začátku kapitoly vyjmenovat poutníky aniž by na někoho zapomněl... Ale přece jen, na Vánoce se hodí.
P.S. Konec mě zklamal, byl oproti Sofiinu světu příliš přízemní :)