Kouzelný kalendář

Podivuhodné putování do Betléma Příběh pro malé i velké čtenáře o dobrodružném putování ze současnosti do Betléma přelomu letopočtu, kde se právě narodil Ježíš. Na počátku tohoto příběhu je kouzelný adventní kalendář, jehož prostřednictvím se Jáchym a Elizabeth vydávají proti proudu prostoru i času. Příběh, který začíná ve Skandinávii dvacátého století, končí po dobrodužné cestě v Betlémě, kde se právě narodil Marii malý Ježíš....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/872/big_kouzelny-kalendar-Vy1-872.jpg 4.3199
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Julemysteriet, 1992

Kniha Kouzelný kalendář

Jinovatka

Čekala jsem něco více pohádkového. Pro ateistu asi moc "náboženských blábolů" pro děti mi to přijde moc složité, pro dospělé moc jednoduché. Možná kkdybych četla během adventu tak by mě bavilo více. Nuda.

milary

Protože jsem poslouchala ve vánočním čase, protože mám ráda interprety a byly tam nádherné písničky a muzika vůbec, - a taky za originální nápad - dávám čtyři.
Trochu na rozpacích, co bych dovedla rozklíčovat a odnést si, být dítě. Orientovaný rodič či prarodič se ke společnému čtení rozhodně hodí, nejen
o vánocích. :)

GreenMagritte

Josteina Gaardera mám ráda, ale už jsem zvykla, že jeho knihy mají velmi proměnlivou kvalitu. Kouzelný kalendář je takový "knižní adventní kalendář" pro děti, které až do 24. prosince čtou každý den malý střípek napínavého příběhu.
Nápad je skvělý, ale příběh mně přišel trochu překombinovaný. Ale těžko můžu hodnotit knihu, která je primárně určena dětem. Já jsem ji přečetla během dvou dnů a neustálé vyjmenování a rekapitulace příběhu mě nudila. Přesto je to fajn knížka, když chcete dětem ukrátit čekání na Vánoce a seznámit je s příběhem narození Ježíška

yellowbanna

Prostě kouzlo. Můj syn dostal Kouzelný kalendář v audio podobě k předloňskému Mikuláši, ale protože mikulášská pošta doručila dárek pozdě, museli jsme si na poslech rok počkat. Letos (loni :-D) jsme si to opravdu užili. Děti poslouchaly se zatajeným dechem a já taky. I ten nejstarší, který se nejprve tvářil, že už je na to velký, ani nedutal. Příběh je kouzelný sám o sobě, stejně jako onen tajuplný kalendář, ale audio verze jej díky svým interpretům povýšila na opravdový vánoční zázrak. Přiznávám bez mučení, že když se poprvé ozval hlas Josefa Abrháma a hlavně poté i Libušky Šafránkové v rolích tatínka a maminky, vstoupily mi slzy do očí. Kouzelný kalendář se stane naší každoroční kometou na adventní obloze.

Bubo19
25.12.2021

Jostein Gaarder patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům a ani tentokrát mě nezklamal. Kouzelným kalendářem je myšlen ten adventní, takže doporučuji začít číst 1. prosince, a pak vás až do Vánoc čeká krásný pohádkový příběh, ve kterém si připomenete některé události z historie, zopakujete zeměpis a narazíte na spoustu zajímavých myšlenek. V knize se prolínají, jak to u Gaardera známe, dva příběhy a vše je opředeno spoustou záhad. Přitom to vše začalo sháněním adventního kalendáře na poslední chvíli a jedním plyšovým beránkem, kterého už nebavilo poslouchat cinkání pokladen. Musím říct, že jsem Jáchymovi ten kalendář vážně záviděla.

"Do Betléma! Do Betléma!"

Corso
30.11.2021

Pred rokmi som cital v slovenskom preklade. Vlani som to uz pocuval ako audio. Je .... prave.. 30. novembra. Mate este par hodin zohnat si tuto knizku, hoci von zuri lockdown...takze ak tak len objednat cez eshop. Znovu si to pekne den za dnom vypocujem. Pretoze je to kniha stvorena na adventny cas. 24 kapitol, a cesta do Betlema. DO BETLEMA! :) V dusi vykonaj put za odpustenim. Kazdy vecer sa na chvilku spomal. A pocuvaj pekne knizky.

Rihatama
30.11.2021

Vánoce člověka přimějí k rozjímání, a tak trochu i k návratu do dětství, k čemuž nemálo přispívají tradiční české vánoční pohádky. Mé oko tak s prvním adventem padlo právě na Gaarderův adventní Kouzelný kalendář a jeho virtuální putování do Betléma. Nejde o tradiční příběh zrození Ježíše Krista ale spíše detektivní pátrání po norské unesené holčičce na počátku letopočtu, která - okýnko za okýnkem - objevuje, společně s Jáchymem ve století 20., příběh Marie, Josefa, andělů, pastýřů, mudrců a oveček. Jde o drobné dílko, v němž se příběh musí vejít do 24 okýnek vepsaný do malých papírků. A 24.12. na Štědrý den Jáchyma čeká dárek nejlepší, rozuzlení celé té detektivní série. Gaarder tak dokázal poutavou formou na nemnoha stránkách děti uvést do světa historie, náboženství, filozofie a mravních principů.

poppins
08.03.2021

Krásné adventní čtení, ke kterému se můžete opakovaně vracet. Vánoční atmosféra i trochu moudrosti k rozjímání jsou zaručeny.