Odpusť, Natašo!

Sergej Dakov otevřeně a bez příkras vypráví vlastní životní příběh. V bezcitném prostředí dětských domovů byl formován v uvědomělého občana Sovětského svazu. Vlivem této výchovy neváhal krutě pronásledovat křesťany. Avšak paradoxně kontakt s nimi ho nakonec přivedl k obrácení. Mrazivě skutečný a přesvědčivý příběh psaný poutavým stylem odkrývá čtenáři fungování komunistického režimu v Rusku v polovině 20. století a jeho hrůzné praktiky. Úryvek: Po několika nárazech dveře konečně povolily. Uvnitř ve světle olejových lamp pobíhalo deset nebo jedenáct lidí. Vletěli jsme mezi ně a sráželi je s kletbami k zemi. V koutě místnosti jsem spatřil asi pětašedesátiletého muže. V rukou držel Bibli a s vystrašenýma očima hledal místo, kam by ji mohl ukrýt. Přiskočil jsem k němu a surově po ní hmátl. Držel ji ale pevně. Nakonec jsem mu ji vytrhl z ruky. Začal jsem škubat listy a házet je na zem. Muž úpěnlivě prosil: „Ne, prosím vás, ne!“ Otočil jsem se a vší silou ho udeřil do tváře. Pěst zasáhla nos a ústa. Okamžitě začal krvácet. S námahou se postavil na nohy a ještě jednou se pokoušel zmocnit se Bible. Co je to za šílence? pomyslel jsem si. Cení si této knihy víc než vlastní tváře? Opět jsem mu ji vyrval a udeřil ho. (zdroj: www.ikarmel.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/285203/odpust-nataso-Iid-285203.jpg 4.576
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, Karmelitánské nakladatelství

Kniha Odpusť, Natašo!

Adell-ka
18.10.2018

Zpočátku mě od čtení této knihy odrazoval mírně stupidní název, nicméně musím říct, že kromě divného názvu nemám autorovi co vytknout. Jeho příběh obrácení k Bohu je úžasný, a ačkoli zmíněná Nataša se ve vyprávění objevuje až na konci a krátce, v Sergejově proměně má zásadní roli a především její víra a odhodlání pro víru i zemřít. Škoda že autor tohoto povzbuzujícího příběhu neměl možnost o svých zážitcích vyprávět víc.

kacaabba
16.07.2018

Rozhodně lepší, než jsem očekával. V jednom komentáři je upozornění na dokumentární film, který údajně dokazuje, že to bylo hodně jinak. Nevím, ale vím, že některé věci se stále opakují; při čtení se mi připomněly 3 jiné knihy: "Oliver Twist" s šéfem kapsářů, který také děti neustále povzbuzoval, aby byly ještě větší mizerové a nazýval je svými dětičkami, potom "Slzy mé duše", o severokorejské atentátnici, která prožila hlubokou vnitřní proměnu vyúsťující ve víru v Boha, a nakonec "Smrt je mým řemeslem" o člověku, který byl úspěšným likvidátorem lidí a svědomí ponížil pod rozkazy svých nadřízených.

Iki1
08.02.2018

V knize je velmi dobře vylíčeno komunistické vymývání mozků i autorova spolupráce s KGB při likvidaci nábožensky založených občanů. Jedná se o jednoduše stylizované, ale vskutku drsné čtení. Ovšem stále je hodně potřebné takovéto zpovědi šířit.

essterkaa
05.02.2018

Doporučuji, aby si knihu přečetl každý, kdo alespoň trochu zastává ideály komunismu. Třeba se mu otevřou oči!

OHložek
11.01.2018

Impozantní, ale tuším, že trochu přitažené za vlasy...Na léčbu moru jménem komunismus nevěřím...

Atanone
11.01.2018

Jak jsem na tuto knihu mohla zapomenout? Děkuji Katy 238,že mi ji svým komentářem připomněla,četla jsem ji jako mnoho ručně opisovaných a opatrně šířených knih ještě kdysi za totáče,ani jsem netušila,že u nás vyšla knižně.
Komentář Katy bych podepsala. Doporučuji přečíst

katy238
04.01.2018

Šokující zpověď mladého pomocníka KGB, jehož úkolem bylo likvidovat setkání věřících v SSSR, konkrétně na Kamčatce, za dob hluboké totality. Myšlenkové pochody zfanatizovaného mladého člověka jsou alarmující a přesahují svou dobu. I dnes jsou mladí a nezkušení lidé využívání pro svou naivitu a nevědomost pro otřesné skutky. Kniha mnoho řekne i ateistovi, náboženská linka je pouze konstatována, není vnucována. Těžko uvěřitelné čtení.

urla
22.05.2017

Kniha, která Vám nedá usnout. Doporučuji ji všem, hlavně mladým lidem, psal ji mladý člověk, je čtivá a ukazuje zemi, kde zítra již znamená včera:) Skutečný Sovětský svaz-70. léta 20.st. masakry křesťanů. Kontroloval jsem si pravost všeho i v angličtině, kniha má opět jediné negativum-bohužel je podle skutečných událostí:(