esfinge esfinge komentáře u knih

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Knížku už jsem četla potřetí, strašně ráda se k ní vracím (i k ostatním dílům). Vždy je jistota, ze se nahlas zasmeji a tak jako vnitřně odpočinu od všech thrillerů, co ráda čtu. Příběhy Jamese Herriora jsou nádherné, plné lásky ke zvířatům, k lidem, k přírodě...

18.02.2020 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Skvělých 900 ctivych stran. Malé město pod kupolí. Krásně propracované charaktery lidi. Atmosféra houstne, napětí stoupá a vzduch je stále zkazenejsi. Geniální nápad.

18.02.2020 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Kniha psaná formou deníku očima devatenactilete Marty, která zrovna neproziva šťastné období. Mně osobně postava nesympatická... Ano, nedaří se ji, ale určitě lze řešit mirneji a to bez trapeni rodicu, megaukrivděnosti a hlavne bez alkoholu. Od půlky knížky mě to dennodenní popisování nudilo. Nechci spoilerovat, ale ten konec tomu nepřidal.

16.02.2020 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Četlo se krásně. Z tohoto období mám přečteno spoustu knih a tato byla napsána z trochu jiného úhlu. Hrůzy koncentračního tábora kapku odsunuty a do popředí příběhu se dostal vztah dvou lidi.

12.02.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Sice mi to přišlo až moc prekombinovane a to ve smyslu dokonalých vražd, jako jak by to mohl vrah vse stihnout. A proc tak toho Hesse odstrkují...Ale když je pak "Kastanek" odhalen, tak se vše vysvětluje. Více nenapíšu, ať to není spoiler. Akorát ještě, já si právě díky všem těm divnostem vraha tipla spravne:)

06.02.2020 5 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Za mne spokojenost. Přečteno jedním dechem. Krásně popsán posttraumaticky syndrom ženy, která tráví časy ve válečných zónách. Musí to být opravdu šílené.
Alkoholiků nelituji a absolutně s nimi nesoucitim.
Je pravda, ze konec byl trochu moc prekombinovany, ale mě se líbil, protože nestačilo jenom správně odhalit padoucha.

29.01.2020 5 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Ne a ne mě kniha vtáhnout... Z tohoto období jsem četla spoustu knih, ale tato mě prostě neoslovila. Chvílema až naivní příběh.

26.01.2020 2 z 5

Tatínkova sláva Tatínkova sláva Marcel Pagnol

Krásná knížka. Jedna z mála, kterou už jsem četla víckrát a určitě se k ní ráda ještě vrátím. Ta rodinná pohoda a láska, co dýchá z knihy a popis Provence, to se čte úplně samo.

20.01.2020 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Přečteno za jeden den. Na tak krásný, ale smutný příběh dlouho nezapomenu.
Viděla jsem kdysi jako film a také se mi moc líbil.

19.01.2020 5 z 5

18 pod nulou 18 pod nulou Stefan Ahnhem

Kniha se mi líbila, četla se mi dobře, ale na plný počet to není. Chvílemi dost prekombinovane až k neuvěření.

18.01.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásně napsaná kniha 3 generaci (vlastně 4-jeste Blanka) po sobě jdoucích žen- Anny, Alžběty a Anežky. Krásně popsané jednotlivé úseky našich dějin. Já byla knihou nadšená, přečetla jsem ji za dva dny. Na několika místech mi bylo opravdu smutno...

04.01.2020 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Přečteno na jeden zátah a za mne tedy spokojenost. Příběh o hubnutí originální, postavy sympatické.
Tak si tak přemýšlím, kde asi Scott skončil...

02.01.2020 5 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Za mně spokojenost. Vraha a hlavně komplice jsem začínala tušit až hodně ke konci a důvod jejich zpackaných životů mě strašně mrzel.

27.12.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Za mne pohodové oddechove cteni.

22.12.2019 4 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Pro mně zajímavá a ctiva detektivka. Vybraná díky ČV.

14.12.2019 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Přečíst se to s občasným přeskakovaním nudných pasáží dalo, ale celkově prostě nemastné neslané.

03.12.2019 2 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Přečteno jedním dechem a celou dobu v šoku. Ostatně jako vždy, když čtu knihu s touto smutnou tematikou...

20.11.2019 5 z 5

Beznaděj a zoufalství. Určitě dám přečíst dětem a budu doufat a modlit se, abych tohle nezažila...

20.11.2019 4 z 5

Bílý oceán Bílý oceán Roy Jacobsen

Ostrov se mi líbil moc, Oceán méně. Ale za přečtení určitě stálo. Již tak drsný život na ostrově zasáhne krutě válka.

15.11.2019 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dlouho jsem knihu měla doma a tak nějak se mi do ni nechtělo, bála jsem se, ze to bude moc preslazeny...
Nakonec jsem přečetla za dva dny a bylo to krásný. Krásný a strašně smutný. Moc jsem Louise fandila, ale ještě víc jsem chápala Willovo tezke rozhodnuti:(.

08.11.2019 5 z 5