Tatínkova sláva

V této části vypráví o prvních skutečných prázdninách, které prožil s rodinou na venkově poblíž Marseille. Soustřeďuje se na drobné všední události v nezvyklém prostředí a hlavně s úsměvem a laskavým pochopením popisuje loveckou epizodu svého otce. Lehce nostalgická knížka psaná s láskou a vděčností k rodičům.

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64164/jak-voni-tymian-tatinkova-slava-64164.jpg 4.648

Jak voní tymián 1.

Vydáno: , Odeon

La gloire de mon pére, 1957

Kniha Tatínkova sláva

Imor

Návrat do dětství a vzpomínky na první prázdniny prožité v krásné přírodě. Nádherným jazykem popsaná úcta k rodině a pohoda v ní. Tato útlá kniha je mini náhled do knihy Jak voní tymián, která rozhodně stojí za přečtení.

n.ezn.amy
27.10.2021

Marcel Pagnol a jeho vzpomínky na dětství, kdy léto trávil s rodiči a bratrem ve vesničce a v kopcích okolo Provence. Tatínek Marcela je učitel, který je velice chytrý, ale tak trochu nešikovný narozdíl od svého švagra. Když dojde na loveckou sezonu, tak mužské ego nezná mezí a určitá řevnivost donutí člověka k velkým výkonům. Na člověka z příběhu dýchne horké léto, pohoda, pomalu táhnoucí se den a věčný zvuk cikád.

andrii24
22.12.2020

Vlála. Nad šálky čaje stříbrná rána, červánky k večerní kávě. Vlasatá objetí s tvářemi údobí času.

Annicka
03.07.2020

Ze začátku je to trošku nuda, až jsem si trošku myslela, že to bude biografie letem světem. Když se pak děj pomalu ale jistě posouval k tomu hlavnímu, bylo to lepší a lepší a druhou půlku jsem přečetla za jedno odpoledne.

esfinge
20.01.2020

Krásná knížka. Jedna z mála, kterou už jsem četla víckrát a určitě se k ní ráda ještě vrátím. Ta rodinná pohoda a láska, co dýchá z knihy a popis Provence, to se čte úplně samo.

ddkk
02.01.2018

Vynikající příběh a výborný film. Doporučuji.

Kerberos
03.07.2017

Jeho nejlepší kniha,psaná krásným jazykem,krásný popis, přírody ,zvyků.Doporučuji přečíst nebo alespoň shlédnout film.

gigi77
17.06.2017

Hezké oddechové čtení. Ale chybělo mi v tom něco ...