Koupit knihy

Marcel Pagnol

francouzská, 1895 - 1974


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 8 knih

Komentáře (4)

ddkk
21.03.2018

Ráda bych připomenula, že Marcel Pagnol je rovněž autorem 28 (!) celovečerních filmů. Šíře jeho záběru byla opravdu značná, v roce 1944 byl zvolen předsedou Společnosti autorů a dramatických skladatelů a 4. dubna 1946 se stal členem Francouzské akademie.
Americká produkční společnost Paramount koupila ve 30. letech minulého století filmová práva na Pagnolovy nejúspěšnější divadelní hry a umožnila jejich autorovi napsat scénář a být poradcem při natáčení. Sám však později svá díla osobně režíroval.

ddkk
15.03.2018

V roce 2000 se zrodila Cena Marcela Pagnola - kde jinde, než v Aubagne v Provence, podobně jako Marcel Pagnol, uděluje se na festivalu "Terres d'enfance". Cena se uděluje každoročně knize napsané na téma dětských vzpomínek - opět - jak jinak :-)
Cena je udělována vždy na začátku června. Nositelem je např. Gilles Leroy nebo Philippe Claudel atd.

Ikkju
05.03.2014

S knihami Marcela Pagnola jsem strávil dospívání, většinu jeho věcí jsem znal nejdřív z vyprávění mamky která mě ke čtení přivedla, a později i ze svého nadšeného čtení. Užíval jsem si příhody malých chlapců v provensálské divočině, příběhy morem nakažených i hrbáčovy rodiny.

Jinak koukám že tu autor není kompletní, Poznámky o smíchu by si přes svou tenkost určitě zasloužily přidat.

nightlybird
23.01.2011

Čtenáři často vyjadřuji svůj názor na spisovatele a není zrovna obvyklé, aby to bylo obráceně. Když už jsem na jedno takové narazil, nedá mi abych se s vámi nepodělil a proto volně ocituji slova Marcela Pagnola:
" Čtenář - míním tím opravdového čtenáře - je skoro vždycky přítel. Šel si knihu vybrat, odnesl si ji pod paží a pozval k sobě domů."
A chtěl bych ještě podotknout, že i když byl Pagnol především filmařem , potom dramatikem a až na posledním místě spisovatelem, pro mne byl a zůstane především "básníkem Provence", mé velké a poslední lásky, krajem bílých, sluncem rozpálených skal i stinných údolíček, provoněných divokou levandulí a tymiánem a čímsi dalším (mé znalosti botaniky jsou mizivé).
23.9.2014
Ikkju - představ si, že Poznámky byly prodány na Aukru za 1 Kč