Zámok mojej matky

Druhý diel Pagnolovho diptychu čitatelia pokladajú za jednu z najkrajších kníh o detskom priateľstve. Voľne nadväzuje na román Sláva môjho otca k už známym postavám a jeho najbližšej rodine pribudnú ďalšie pôvabné postavičky. Aj v tejto knihe nás autor s poéziou sebe vlastnou povodí nádhernou provensalskou prírodou a odhalí nám, ako žili miestni ľudia v nedávnej minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100556/big_zamok-mojej-matky-0WU-100556.jpg 4.716

Jak voní tymián 2.

Vydáno: , Slovart (SK)

Le château de ma mère, 1957

Kniha Zámok mojej matky

n.ezn.amy
29.10.2021

Rodina malého Marcela dál žije v Marseille a cesta na chatu trvá dlouho. Díky hlídači jednoho panství si cestu krátí přes zahrady různých zámků, ale ne každý hlídač je tolerantní a hodný. Volné pokračování románu Tatínkova sláva, kdy nás autor opět zavede do nádherného kraje Provence, kde Marcel poznává svou první dětskou lásku, lidské přátelství i zlobu a především se naždy zamilovává do tohoto jedinečného kraje, který nemůže narušit ani jeden závažný konflikt.

ddkk
02.01.2018

Volné pokračování knihy "Tatínkova sláva" - pod názvem "Maminčin zámek" je natočen i velmi hezký film. Doporučuji.